Astral Seyahat

ekino demiş ki:
pitch-dark demiş ki:
Bu halisülasyondan başka bir şey değil. Hurafe bu astral seyahat olayı. Hayal görmek gibi bir şey ve bilimsel bir kanıtı da yok. :)
Evet bilimsel bi kanıtı yok,ama deneysel kanıtları var.Astral seyahat sayesinde,hayatı boyunca hic bulundagı biryerdeki,tanımadıgı insanlar hakkında ayrıntılı bilgi veren insanlar gibi..

Deneysel kanıtları bilimsel sonuçlar doğurabilir yalnızca. Çünkü bilimsel yöntemlerle yapılması gereklidir. Deneyim her zaman gerçekleri ifade etmez. Bu bahsettiğiniz belki de bir deneyim. Deneyimler öznel, deneyler ise nesneldirler.

Sonuçta bu insanın şizofren olmadığı ne malum? Ya da biliçaltı ile ilgili bir durumdur olsa olsa. Adam bir film izlemiş etkisinde kalmıştır. Falan filan.. Öznel durumları, mutlak gerçekmiş gibi kabul edemeyiz. O zaman herkes bu astral seyahat yöntemini öğrensin de dünya turuna çıksın en basitinden :), onca uçak,gemi bileti masrafından da kurtulmuş oluruz.

pitch-dark demiş ki:
ekino demiş ki:
pitch-dark demiş ki:
Bu halisülasyondan başka bir şey değil. Hurafe bu astral seyahat olayı. Hayal görmek gibi bir şey ve bilimsel bir kanıtı da yok. :)
Evet bilimsel bi kanıtı yok,ama deneysel kanıtları var.Astral seyahat sayesinde,hayatı boyunca hic bulundagı biryerdeki,tanımadıgı insanlar hakkında ayrıntılı bilgi veren insanlar gibi..

Deneysel kanıtları bilimsel sonuçlar doğurabilir yalnızca. Çünkü bilimsel yöntemlerle yapılması gereklidir. Deneyim her zaman gerçekleri ifade etmez. Bu bahsettiğiniz belki de bir deneyim. Deneyimler öznel, deneyler ise nesneldirler.

Sonuçta bu insanın şizofren olmadığı ne malum? Ya da biliçaltı ile ilgili bir durumdur olsa olsa. Adam bir film izlemiş etkisinde kalmıştır. Falan filan.. Öznel durumları, mutlak gerçekmiş gibi kabul edemeyiz. O zaman herkes bu astral seyahat yöntemini öğrensin de dünya turuna çıksın en basitinden :), onca uçak,gemi bileti masrafından da kurtulmuş oluruz.
Ruya gormek ne kadar gercekse ve ne kadar hayaliyse,astral seyahat de bir o kadar gercek ve bir o kadar da hayalidir..Ruya gordugunu soyleyen bir insanın sirofren oldugunu iddia edemeyeceginiz gibi astral seyahate cıktıgını soyleyen bir insanı da sizofren olarak nitelendirmeniz yanlıs olur.
Deneysel kanıtlar bilimsel sonuclar dogurabilir evet,ama deneysel kanıtları bilimsel sonuclar dogurmaz.

arkadaşlar kuantum fiziğiyle biraz ilgili olsanız astral seyahat denen olayın aslında ruhla inle cinle bi ilgisi olmadığını anlarsınız :Dişin özü olay beynin kullanım gücü ile ilgili;
astral seyahatle ilgilenmek istiyosanız öncelikle kuantum fiziğinden başlayın derim yoksa böyle cin peri ruh üçleminde bazı insanların alay konusu olursunuz ;)
kuantum fiziğine küçük bir adım atmak istiyen varsa internetten indirebileceğiniz "what the bleep do we know" adlı belgeseli izlemekle başlayabilirsiniz

ekino demiş ki:
pitch-dark demiş ki:
ekino demiş ki:
pitch-dark demiş ki:

Ruya gormek ne kadar gercekse ve ne kadar hayaliyse,astral seyahat de bir o kadar gercek ve bir o kadar da hayalidir..Ruya gordugunu soyleyen bir insanın sirofren oldugunu iddia edemeyeceginiz gibi astral seyahate cıktıgını soyleyen bir insanı da sizofren olarak nitelendirmeniz yanlıs olur.
Deneysel kanıtlar bilimsel sonuclar dogurabilir evet,ama deneysel kanıtları bilimsel sonuclar dogurmaz.

Politik bir yanıt olmuş. Demek istediğinizi pek ayrımsayamadım. Çok uçlu gibi yani...

Rüya bilinçaltı ile ilgili bir durumdur ve hak verirsiniz ki rüyalar gerçek değildirler. Astral seyahati rüya gibi bir olay ile eş tutmanız benim iddiamı doğrular nitelikte. Bilmem farkettiniz mi? :)

Kaldı ki ben astral seyahate çıktığını iddia eden bir insan kesinlikle şizofrendir falan da dememişim değil mi? Bu örnekleme amacıyla kullanılmış bir deyimdi.

ekino demiş ki:
Deneysel kanıtlar bilimsel sonuclar dogurabilir evet,ama deneysel kanıtları bilimsel sonuclar dogurmaz

demişsiniz. Ama anlayamadım yine ne demeye çalıştığınızı. Yani tartıştığımız şey deneyim ve deneyler arasındaki nesnellik ve öznellik.
Kurduğum cümlenin tersini alarak kurmaya çalıştığınız bağlantı neydi?

Yineliyorum; Deneyim her zaman gerçekleri ifade etmez. Yani bilimsel değildir. Ben bana Amerika'nın her hangi bir eyaletine, astral seyahat yöntemi ile gittiğini söyleyen bir insana, inanırım ama bunun hayal gücü ve beyin ile bağlantılı olduğunu düşünürüm. Yani o kimse gerçekten o an orada değildir. Sadece orada olduğunu hayal etmiş ve kendini kandırmış bir bireydir diye düşünüyorum.

pitch-dark demiş ki:
Politik bir yanıt olmuş. Demek istediğinizi pek ayrımsayamadım. Çok uçlu gibi yani...

Rüya bilinçaltı ile ilgili bir durumdur ve hak verirsiniz ki rüyalar gerçek değildirler. Astral seyahati rüya gibi bir olay ile eş tutmanız benim iddiamı doğrular nitelikte. Bilmem farkettiniz mi? :)

Kaldı ki ben astral seyahate çıktığını iddia eden bir insan kesinlikle şizofrendir falan da dememişim değil mi? Bu örnekleme amacıyla kullanılmış bir deyimdi.

ekino demiş ki:
Deneysel kanıtlar bilimsel sonuclar dogurabilir evet,ama deneysel kanıtları bilimsel sonuclar dogurmaz

demişsiniz. Ama anlayamadım yine ne demeye çalıştığınızı. Yani tartıştığımız şey deneyim ve deneyler arasındaki nesnellik ve öznellik.
Kurduğum cümlenin tersini alarak kurmaya çalıştığınız bağlantı neydi?

Yineliyorum; Deneyim her zaman gerçekleri ifade etmez. Yani bilimsel değildir. Ben bana Amerika'nın her hangi bir eyaletine, astral seyahat yöntemi ile gittiğini söyleyen bir insana, inanırım ama bunun hayal gücü ve beyin ile bağlantılı olduğunu düşünürüm. Yani o kimse gerçekten o an orada değildir. Sadece orada olduğunu hayal etmiş ve kendini kandırmış bir bireydir diye düşünüyorum.
Demek istedigim su ki:herkes ruya gorur ama ruyasında ne gordugunu ispatlayamaz.Bu yonden bakarsanız astral seyahat yasadıgını soyleyen,bir insan da bunu yasamıstır ama kanıtlayamayabilir.
Ruyalar,bilincaltının acıga cıkmasıdır cogu kez,beynimiz biz uyurken de calıstıgı icin ruya goruruz.Ruyalar da beynimizle ilgilidir yani.Aynı sekilde astral seyahat de beynimizle ilgilidir.
''Bu halisülasyondan başka bir şey değil. Hurafe bu astral seyahat olayı. Hayal görmek gibi bir şey ve bilimsel bir kanıtı da yok. '' demissiniz.Siz de takdir edersiniz ki halisunasyonu sizofrenler gorur.
''Deneysel kanıtları bilimsel sonuçlar doğurabilir yalnızca'' demissiniz.Ben de ''Deneysel kanıtlar bilimsel sonuclar dogurabilir''diye bi duzeltme yapma geregi duydum.Dikkatli okursanız ne demek istedigimi anlayacaksınız siz de.
''Ben bana Amerika'nın her hangi bir eyaletine, astral seyahat yöntemi ile gittiğini söyleyen bir insana, inanırım ama bunun hayal gücü ve beyin ile bağlantılı olduğunu düşünürüm. Yani o kimse gerçekten o an orada değildir. Sadece orada olduğunu hayal etmiş ve kendini kandırmış bir bireydir diye düşünüyorum.'' demissiniz,zaten ben de astral seyahate cıkan birisi gercekten,(yani bedenen ve ruhen)ordadır diye birsey iddia etmiyorum.
BEn de yineliyorum astral seyahat,bilinc seyahatidir ve gercekle hayal arasında biryerdedir.
Telepati'yi bilirsiniz,telepati de aynı sekilde gercekle hayal arasında biryerdedir.

ya bazen uyanmaya çalışırız ama aynı zamanda uyuyoruzdur da aynı anda hem ruyayı hem gerçek dunyayı hissederiz uykuya dalarken de olur bu astral seyahat de aynı mantıkal açıklanabilir bence

tamamen uydurma bişi bu.. rüya görmek gibi bişey.. kimsenin de yaparak bi yere gittiği yok.. bilim gezegenleri buldukça adamlar astral seyehat ile o gezegenlere gidiyorlar.. bulmadan önce gitsene lan.. :D

ya kanıt şu olabilr ki(dayanamadım yine) bu seyahatte bulanabilenler gittikleri yerle ilgili bi takım doğru bilgiler veriyorlar.ki bu gittikeri yerler genelde gerçek hayatta hiç bulunmadıkları yerler oluyor ve verdiği bilgiler de öyle tahmin edilebilecek türden değil pek..örneğin bilmemneredeki evin mutfağında masanın altına bir tane plastik çatal düşmüş..(bu örnek gerçektir bu arada)bu da bence bir kanıt sayılabilir eğer sayısı artarsa..

ya tekrar tekrar yazıyorum buraya!!meditasyon,astral seyahat,hatta yoganın birçok hareketi eğitmen gözetimi olmaksızın yapılmamalıdır zaten sağlıklı bir şekilde de yapılamaz.bilinçaltınızda neler olduğunu ne yazıkki bilmiyorsunuz ve bunların ne kadar hızla ortaya çıktığına,birden bire neredeyse hatırlayamadığınız bir olaya ne kadar öfkelendiğinize şaşarsınız.tabi bu en olumlu ihtimal.ha birden trans halinden geri çıkamayıp bilinçaltına saplanıp kalmak da var tabi..
dolayısıyla böyle saçma sitelerle kitaplarla kendi çapınızda bişiler yapmaya kalkmayın diyorum tekrar ..

tylerzen demiş ki:
kuantum fiziğine küçük bir adım atmak istiyen varsa internetten indirebileceğiniz "what the bleep do we know" adlı belgeseli izlemekle başlayabilirsiniz
film gerçekten çok iyi açıklıyo kuantum fiziğini mutlaka izlenmesi gerek bence filmi izleyince bu tarz soru işaretleri de kendiliğinden yanıtlanmış oluyo zaten...

tylerzen demiş ki:
arkadaşlar kuantum fiziğiyle biraz ilgili olsanız astral seyahat denen olayın aslında ruhla inle cinle bi ilgisi olmadığını anlarsınız :Dişin özü olay beynin kullanım gücü ile ilgili;
astral seyahatle ilgilenmek istiyosanız öncelikle kuantum fiziğinden başlayın derim yoksa böyle cin peri ruh üçleminde bazı insanların alay konusu olursunuz ;)
Belgesel hakkında :
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=what+the+bleep+do+we+know

http://www.beyazperde.com/film/2943

gamzem demiş ki:
bu bas dönmesini istemiyorum diyorsun fakt astral seyahette insanlar bas dönmesi,kulakların cınlaması gibi seylerden dolayı vazgecerler bunlar ruhunun bedenden ayrılmasının asamalrıdır,devam ederseniz bunlar gececektir ve ilk denemenizde odadan dıarıya cıkmamanızı ve 5 dkdan fazla kalmamanızı tavsiye ederim.

katılıyorum ki aksi halde ruhla beden arasındaki gümüş bağ denilen bağ kupuyo ve ruh 2 boyut arasında sıkışıyo...buda şu demk oluyo bitkisel hayata giriyosunuz.tanıdığım bir prof.(doktorum olurdu kendileri) bu yöntemle dünyayı gezdiğini anlatıyodu bir gün hiçbirşeyi yokken bitkisel hayata girdi.senelerdir bu şekilde..
bende bikaç kez yaşadım bu durumu istem dışıydı tabi benmkiler.ruhunuzun çıktığını hissetmeniz sonrasında bedeninizi görmeniz gerçekten korkutucu vede tehlikeli..birkaç kitap okunarak yapılacak iş değil :!: :!: :!:

ya hala takmışsınız ruh bedenden ayrılıyo cart curt :D
olayın ruhla inle cinle bir alakası yok ya :D yok gümüş bağ;yok cinler :D
kuantum u biraz araştırın derim;bu dediklerimi daha iyi anlarsınız ;)
ama lütfen araştırmadan cevap yazmayın "evet ruhlarlarla ilişkisi var;bedenden ayrılıyor ruh felan demeyin" :D
ruhh yokkkkkkkkkkkkkk beyin var beyin yani zihnimiz yani DÜŞÜNCE GÜCÜ ;)

kim uğraşçak işte kuantumla bilmem neyle hem biz gavurmuyuz yav ne gerek var bilimmiş fizikmiş kuantummuş gavur icadı hep bunlar bizim inancınımızda ruh vardır bu böyledir fazla araştırmak kafa karıştırmaya gerek yoktur

şuna ruhun bedenden ayrılıp gezintiye çıkması demeyelim de beynimizin bize oynadığı bir oyun diyelim.. :)
yine de ilginç.böyle bir şey yaşamak isterdim.piramitler,uzay falan deneyimleri okuyunca içim ürpertiyle doldu.
beynini terbiye edip uykuyla uyanıklık arası tuhaf serüvenler yaşamak..bunu deneyeceğim :D

Geri