Astral Seyahat

Belirsizlik ilkesi

".. Bilimciler, şüphe ve kesinsizlikle iş görmeye alışıktırlar. Tüm bilimsel bilgi kesinsizdir. Şüphe ve kesinsizlikle ilgili bu deneyim önemlidir. Ben bu deneyimin çok büyük bir değer taşıdığına ve bilimin ötesinde de genişletilmesi gerektiğine inanıyorum. İnanıyorum ki, daha önce çözülememiş herhangi bir problemi çözmek için, kapıyı bilinmeyene aralık bırakmak zorundasınız. Tam olarak doğru biçimde kestiremediğiniz olasılığa fırsat vermek zorundasınız. Aksi takdirde, eğer zihniniz önceden hazırlarsanız, problemi çözemeyebilirsiniz." R.Feynman

demisss!!

tylerzen demiş ki:
ya hala takmışsınız ruh bedenden ayrılıyo cart curt :D
olayın ruhla inle cinle bir alakası yok ya :D yok gümüş bağ;yok cinler :D
kuantum u biraz araştırın derim;bu dediklerimi daha iyi anlarsınız ;)
ama lütfen araştırmadan cevap yazmayın "evet ruhlarlarla ilişkisi var;bedenden ayrılıyor ruh felan demeyin" :D
ruhh yokkkkkkkkkkkkkk beyin var beyin yani zihnimiz yani DÜŞÜNCE GÜCÜ ;)

sen yaşadın mı böyle bir olay?
uyurken kendini izledin mi? bedenin orda dururken çıkıp ewin içinde dolaştın mı? ruhum çıkmadı evet beynim çıktı...ruhum çıktı demekten çok daha saçma beyin gücü demek..beynimin gücümü gördü beni :roll:
sana saçma gelio olabilir...saçma geliosa boş keseden atıcağına sussan daha güzel olur :!:

tylerzen demiş ki:
ya hala takmışsınız ruh bedenden ayrılıyo cart curt :D
olayın ruhla inle cinle bir alakası yok ya :D yok gümüş bağ;yok cinler :D
kuantum u biraz araştırın derim;bu dediklerimi daha iyi anlarsınız ;)
ama lütfen araştırmadan cevap yazmayın "evet ruhlarlarla ilişkisi var;bedenden ayrılıyor ruh felan demeyin" :D
ruhh yokkkkkkkkkkkkkk beyin var beyin yani zihnimiz yani DÜŞÜNCE GÜCÜ ;)

ayrıca orda bir enerjiden bahsedilir, vücuttan bir enerji çıktığı görülür bi şekli yoktur bu enerjinin..sen buna deki enerji ben diyim ki ruh :!:
bilmişlik yapmayınız pls :!:
ayrıca burda kimse incen cinden bahsetmiyo..ruhtan yada senin deyiminle enerjiden bahsediyo..

bende bu tip şeyler yaşıyorum ama kendi bilincimle değil tam olarak. rüyanın rüya olduğunu anlıyorum ona göre hareket ediyorum bazen.. fakat benimkisi biraz daha kötü... karabasan olabilir...bi anda bilincim yerine geliyo uyanıyorum fakat kımıldayamıyorum..yattığım odada birileri varsa beni uyandırsın diye ses çıkarmaya çalışıyorum..eğer o kişi beni uyandırmaya geliyorsa onu görüyorum fakat gözüm kapalı...genelde annem yada babam uyandırır ama başka biyerde kaldıysam ve odadaki kişi alışık değilse ona beni uyandırması için direktif bile veriyorum...(uyanmam için dokunman gerek..gibi..)ve bu sırada çok kötü bi durumda oluyorum..can çekişiyo gibi...genelde rüyanın rüya olduğunu anladığım anda başlıyor...astral seyahate ilgi duyan bi arkadaşım ipe turmanma olayını yapmamı syledi ama cesaret edemedim çünkü bunun olduğu sırada çok acı çekiyorum...yapmayada cesaret edemedim (bu olay yatmadan önce dua okusam bile oluyo)

Arkadaşlar bu tip konularda gördüğüm kadarı ile herhangi birinizin tam olarak bilgisi yok herkes yaşadığını iddaa ettiği rüyaları anlatmış durmuş enerjiden ruhtan bahsetmiş size önerim şu olacak :
Önce biraz String's Theory üzerine ufak bir araştırma yapın eminimki kendinize ufak bir açıklama bulabilirsiniz. Saygılar.

Yeniuye demiş ki:
Arkadaşlar bu tip konularda gördüğüm kadarı ile herhangi birinizin tam olarak bilgisi yok herkes yaşadığını iddaa ettiği rüyaları anlatmış durmuş enerjiden ruhtan bahsetmiş size önerim şu olacak :
Önce biraz String's Theory üzerine ufak bir araştırma yapın eminimki kendinize ufak bir açıklama bulabilirsiniz. Saygılar.

öncelikle String's Theory diye birşey yok.galiba String Theory yazmak istedin.ayrıca sicim teorisinin quantum gravity ve quantum mechanic le yakından ilgili olduğunuda biliyorsundur .biliyorsundur biliyorsundur :twisted: peki ben bundan önceki yazılarımda kuantum teorisini araştırın demişmiyim?evet demişim.peki sen genel anlamda benden farklı birşey mi söylemişsin?hayır,ikimizde kuantumdan bahsetmişiz.peki sen neden bunu yazdın bakalım "Arkadaşlar bu tip konularda gördüğüm kadarı ile herhangi birinizin tam olarak bilgisi yok " ;)

hmmm senin mesajına dikkat etmedim yukarıda ama bu artislik nedir bu forumda onuda anlamadım arkadaşım String's Theory yokmuş galiba düzeltmişsin pekde bilirmişsin seninle canlı platformda tartışıp engin Quantum Mekanik bilgilerini almak isterim arkadaşım! belki birkaç titreşirsin ingilizce bilgilerin tazelenir Strings ve String's araındaki farkı anlarsın birde göz kırpmışsınki çok hoşuma gitti sonunda ama gözlerinin rengini anlamak için gene stringlerinin biraz titremesi gerekecek! Saygılar...

Hmm şunuda eklemek isterim ki Quantum Mekaniği ile String Teori aynı şeyde değildir eminimki sende bunu iyi biliyorsundur biliyorsundur biliyorsunuzdur biliyorlardır...

Siteye yeni üye oldum ve ilk olarak ilgi alanım olan astrali gorunce buraya yazmaya karar verdim.Ben yaklaşık 4 senedir ugrasıyorum astralle.2 sene kadar belli elle tutulur bişey yapamadım farklı 10-12 metod var ve hepsini tekrar terar deniyerek bana en uygun olanını yani en kolay astrale geçişi bulup üstünde yoğunlaştım.gümüş kordunumu çok zor gevşetebildim ve suan bildigim tum yerlere gidebiliyorum fakat uzaklastıkca mekan, yapmak da zorlaşıyo ve bulanıklasıyo.Gümüş kordunun gevşemesi de cocukken cok kolay yapılabilen astralin zamanla hayal gücünün azalmasıyla baglantılı.Bilgi almak yada sormak istediğiniz herhangi bir konu olursa seve seve paylaşabilirim.Size tavsiyem bilinçsiz olarak cok ugrasıp didiklemeyin bu konuyu hiç iyi deneyimlerim olmadı başlarda.Bilinçsiz ve az bilgiyle sakın!!!!

ne tarihe inanırım,ne anılarıma hepsi yalan söyleyerek bana döner.
ulaşmak istediğim yer yoktur,döngünün içindeki acizliğimi gördükden sonra.hayallerim gerçek değildir bu dünyadan üstündür.gerçek olan bu dünya ben bir hiçim hiçliğim içinde yolculuk yaparım die dışardan gözükür.amaç aramamak koşuluyla amacı olan herbirşeyin hiçbirşey gibi sonu vardır.hayatı zorlaştıran,karmaşık yapan düşüncelerimiz ve hayallerimizdir,odun olmamız daha iyidir.hiç değilse dünyanın en akıllı ve en aptalı biz olmazdık.hoşçakal diyip hayata skydiving yapmalı hava boşluğundan çıkıp paraşütü atmalı yere yaklaştığın an korku hükmetmeli.cesaretde bir korkudur,kötülükde aynı zamanda bir iyilikdir.
herşey bir hiçbirşeyi tamamlar.

bütün herşeyin sana anlamsız geldiği vaktinde anlam aramayıp hayvan çerçevesinde yaşamalı.çünkü kimse daha birşey başaramadı.sadece sistemin içindeki bir eleman oldu ha A kümesinden olsun ha B değişen birşey yoktur.ama içinde olan bir değişim vardır.

buranın yeri olmadığını farkettim.birşeylerin değişmeyeceğininde.Ya da körleştim mi?
beyni kurcalamaya devam ediniz istikrarlı biçimde.hayat yalanlarla dolu sende yalanın bir ucundan kapılıp git,ya da çemberin dışında ol

hastası olduğum astral projection' un people can fly şarkısının sözleri : 'rüya içindeyken kurallar yoktur, insanlar uçabilir, herşey mümkündür. bazen uyanırken çevrendeki dünyanın farkına vardığın bir an olur, ama hala rüyadasındır. uçabileceğini düşünürsün ama denememek daha iyidir. insanlar uçabilir.'

Aslında ben bu konuda nötrüm.Bir arkadaşım yapmış ben de merak etmiştim.Çok ilgimi çekmişti.İnternetten araştırdım;ama kimsenin verdiği bilgi kimseye uymuyo.Biri öyle bir şey yok,beynin aldatması diyo; diğeri ruhun bedenden ayrılması diyo.Ayrıca ruh bedenden ayrılmadan önce :?: kalbin yerinden çıkcakmış gibi attığı da söylentiler arasında ben onların yalancısıyım. :?

hayatin_anlami_su demiş ki:
Aslında ben bu konuda nötrüm.Bir arkadaşım yapmış ben de merak etmiştim.Çok ilgimi çekmişti.İnternetten araştırdım;ama kimsenin verdiği bilgi kimseye uymuyo.Biri öyle bir şey yok,beynin aldatması diyo; diğeri ruhun bedenden ayrılması diyo.Ayrıca ruh bedenden ayrılmadan önce :?: kalbin yerinden çıkcakmış gibi attığı da söylentiler arasında ben onların yalancısıyım.
Bold değilde normal fontlar ile yazarsan daha iyi olmaz mı?

Evet kalbin yerinden çıkacakmış gibi oluyor ve sonra vazgeçiyorsun mecburen... Bunun nedenini bilen var mı ?

Bu arada hatırladığım kadarıyla insan uykudayken ruh bedenden ayrılıyormuş ve bu sayede günün tüm yorgunluğu sıyrılıp gidiyormuş bedenden.Hatta ruhun uykudayken seyahat etmesi bile söz konusu olabiliyormuş;ama bu genelde yarı uyku yarı uyanıklık durumundaymış.Hem o zaman kendini kontrol edebiliyormuşsun. :roll:

niye_hep_ben demiş ki:
bende bu tip şeyler yaşıyorum ama kendi bilincimle değil tam olarak. rüyanın rüya olduğunu anlıyorum ona göre hareket ediyorum bazen.. fakat benimkisi biraz daha kötü... karabasan olabilir...bi anda bilincim yerine geliyo uyanıyorum fakat kımıldayamıyorum..yattığım odada birileri varsa beni uyandırsın diye ses çıkarmaya çalışıyorum..eğer o kişi beni uyandırmaya geliyorsa onu görüyorum fakat gözüm kapalı...genelde annem yada babam uyandırır ama başka biyerde kaldıysam ve odadaki kişi alışık değilse ona beni uyandırması için direktif bile veriyorum...(uyanmam için dokunman gerek..gibi..)ve bu sırada çok kötü bi durumda oluyorum..can çekişiyo gibi...genelde rüyanın rüya olduğunu anladığım anda başlıyor...astral seyahate ilgi duyan bi arkadaşım ipe turmanma olayını yapmamı syledi ama cesaret edemedim çünkü bunun olduğu sırada çok acı çekiyorum...yapmayada cesaret edemedim (bu olay yatmadan önce dua okusam bile oluyo)

''Uyku felci'' diye bilinen bir olaydır senin yaşadığının bir kısmı; REM uykusu esnasında oluşan, normal bir olay vücudun geçici olarak hareket edememesi, fakat bu doğallık aniden uyanmak ile, ya da bir açık rüyanın getirdiği uykuda olduğun gerçeği ile bölünürse, zihnin uyanır, fakat bedenin bir süre hareket edemez.

Rüyanın rüya olduğunu anlamak, yani açık rüya, aslında benzerine bolca rastlanan bir durum; hatta bunu ilham almak için kullananlar bile mevcut. Ki kendi görüşüm, açık rüyaların çok eğlenceli olduğu yönünde (neler yaptım bir bilseniz dilim dilim kesersiniz beni... id'in dibine vurdum diyebilirim).

Öte yandan, ana konuya daha bağlantılı olan olayı birkaç kez yaşadım, son zamanlarda arttı, fakat tamamen tanımlayamam - yaşamanız gerekirdi. Ama ruhun bedenden ayrıldığını düşünmüyorum; şahsen, daha çok, bilincin tamamen fiziksel bir tepkimenin sonucu olarak oluşmadığı ve tamamen beyinde bulunmadığına yönelik savı daha çok dikkate almaya meyilliyim.

En son yaşadığım, ki dündü, şöyle oldu; bir filmin içinde olduğum rüyasını görüyordum. Sonra, birden, filme kaptırıp gittiğim, aslında bilgisayarın başında olduğumu gördüm. Bilgisayar başına oturduğumda yatağım arkamda kalıyor, başım da genellikle sol tarafımda. Haliylen anlık bir ''Bir saniye... ben yattım en son. Ben buradaysam o zaman...'' şeklinde bir dürtü ile arkama baktım, ve yatakta yattığımı gördüm. Sonuç belli sanırım.

Geri