Dengesiz Teklifler

Bu da sıcak sıcak benden tüm ölücülere gelsin.
550 TL. fiyat verdiğim gitara gelen teklif:
IMG_20151130_075514.JPG

ben pek bişey satmadığım için böyle bi olayla karşılaşmadım fakat
arkadaşımın "motosiklet"ine gelen "motorlu testere" teklifi var bir tane:)

Şaka gibi ama, ben İzmir de bir mezarlıkta çalışan bir delikanlıya Custom HV 60 ampli satmıştım...:LOL::notworthy::ROFLMAO:
Çocuğa adresi soruyorum, bana ".... mezarlığı..." diyor... Haydiii diyorum içimden!..Sakin ol Uğur, olur böyle şeyler, Türkiye burası...
Kendi kendime espri yapıyorum, belki de müzisyen ölülere gitar çalıyordur filan diye...Meğer, gerçekmiş...İnsanın başına gelince dumura uğruyor şaşkınlıktan...:)

Şaka gibi ama, ben İzmir de bir mezarlıkta çalışan bir delikanlıya Custom HV 60 ampli satmıştım...:LOL::notworthy::ROFLMAO:
Çocuğa adresi soruyorum, bana ".... mezarlığı..." diyor... Haydiii diyorum içimden!..Sakin ol Uğur, olur böyle şeyler, Türkiye burası...
Kendi kendime espri yapıyorum, belki de müzisyen ölülere gitar çalıyordur filan diye...Meğer, gerçekmiş...İnsanın başına gelince dumura uğruyor şaşkınlıktan...:)
Benimde bulunduğum cadde ismi değişmeden önce mezarlık caddesiydi. İnsanlara kargo için adres verirken, benim hakkımda kafalarında ne kuruyorlar acaba diye merak ediyordum. :)
Neyse ki cadde ismi değişti ve bu durumdan kurtuldum. :D

Bu "yan sanayi" aldı başını gidiyor. Oto tamirinde kullanılan bir tabir. Reno araban vardır misal, ona muadili bir parça ararsın. Ölçüleri uyan vs.. Türk ya da Uzak Doğu/çin yapımı, onun adı yan sanayi olur. Burada aynı markanın değişik ülkelerde bambaşka özellikteki iki ayrı modeli üretiliyor. Misal burada, Jackson bir amerikan markası ve ABD üretim RR1'e "yan sanayi" olacak gitar JS32 değildir. Ne parçasını muadili olarak kullanabilirsin, çünkü ölçüleri ve parçalar tamamen farklıdır, ne de RR1'e alternatif olur çünkü "bambaşka" modeller. Dış görüşünü benziyor diye, her sakallıya hipster pardon, dede diyengiller gibi, her marka-model arabaya "ikisinin de tekerliği var, dikdörtgen kasası var aha bu da araba" der gibi saçma.

Bu "yan sanayi" olayı ölücülerin yeni nesil kıtalar arası balistik füzesi. "Yan sanayi" jargonuyla konuşan adama "sen araba al sat burada harcanıyorsun" tarzında cevap verilmeli ya da hiç cevap vermeyin, ölü taklidi yapın. Zaten kasten adam öldürme maksadıyla gelmiş, tabutunu, kazmasını, küreğini hazırlamış sizi bekliyor. Şu kovboy filmlerinde ölçü alan mezarcılar gibi. Gitarla birlikte ölçü mü de al da mezarı yaparken kolay olur deyin siz de. He, yan sanayi..

Geri