Dengesiz Teklifler

Ben bir ara GT-8'im için sahibinden.com'da ilan vermiştim. Şehirlerarası yolda arabamla giderken telefonum sürekli çaldı, sonunda açtım.
Diyalog şudur:

- Birader sen bu gitar şeysini, gt-8 mi ne satıyormuşsun he mi?
-Evet satıyorum.
- Haa şimdi sen bu alette neler var teek teek say bakalım!
-Size bütün özelliklerini sayamam, internete girin bakın öğrenin.
-Yav internettekini değil senin sattığın aletinkini soruyorum.
-???.......Dediğim gibi, çok özellik var sayamam.
- Heee, iyi gönder o zaman. Adresi mesaj atarım.
- Siz parayı hesabıma gönderdikten sonra kargolayabilirim.
- Hee, tamam tamam gönder.
- Beyefendi önce siz parayı göndermelisiniz.
- Yalnız PTTyle gönder, o daha ucuzmuş.
-Anlaşamıyoruz herhalde, vazgeçtim satmıyorum GT-8'i.
- Heee, yok mu o aletten sende?
- Yok hayır, sattım şimdi başkasına.
- Yav milletin ne boş yere vaktini alıyosunuz, silsene ilanı o zaman.
- Tamam silerim kusura bakmayın.

Çok sakin bir zamanımdı, ailecek tatil yolundaydık, iyi tarafıma geldi. Onca alet edevat sattım internetten, beni en çok yoran bir ses kartı satışı (o da yurdumun repçi ve bağlamacı popülasyonu yüzünden) bir de GT-8 oldu (ki sonra vazgeçtim satmaktan). Adamın biri 170 TL'ye sattığım ses kartı için beni Manisa'dan Kayseri'ye davet etti, bilgisayarına kurup çalıştığını gösterecekmişim ve öğretecekmişim.

Boss Me-25 ilanına takas istemiyorum, nakit için satıyorum yazmama rağmen Digitech rp25 + 50tl gibi bir sürü komik teklif gelmişti. En sonunda kaldırdım ilanı zaten evde yatıyor alet şimdi.

Bir bunlara uyuz olurum, bir de 3 ay kullandım vs. bahaneleri ile sıfır fiyatını ya da yakın bir fiyatı talep etmelerine kızıyorum. Oraya 1 lira yazsam 50 kuruş diyecek adamlar çok...

Takamine akustik gitara (sifiri 2000 TL civari) 400TL teklif eden cikmisti. Adam yanlis yazmis olabilir diye aradim yanlis yazmis olabilir mi diye... Yoo 400 teklif ettim, yanlislik yok dedi. Gorusmemek uzere diyerek kapadim.

Elimde çok eski bir gitar vardı washburnun.
Ama pıyasada cok aranan nadır gıtarlardan bırıydı.
gıbson j200 için para bırıktırıyordum o donemde amerıkadan j200 elektro akustıgı sıparıs ettıkten sonra bu gıtarı satılıga cıkarmıstım.
Elemanın bırı bana bu gıtar karsılıgında oyle bır teklıf yaptıki hayatım boyunca unuamam aynen aktarıyorum

Selamlar hayırlı alısverısler elımde bır kırmızı kuyruklu jako papagan var.
bu gitar karşılıgında takas dusunurmusunuz?
papagan cok akıllı şarkı falan soyluyor.egr elınızde gıtar yada baglama varsa sıze slıkte edıyor kendınce.
satma sebebım ıse eve gelen mısafırlere saldırmasıdır.
benımde kulagımıparçaladı gecen o yuzden elımden cıkartmak durumundayım
eger dusunursenız lutfen arayın
teşekkurler

MANYAK HERIF:dd

Geri