Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

1. Öğrenci işlerindeki kadın size düşman değil. Onun nefreti bütün dünyaya karşı, moralinizi bozmayın ve klimanın tadını çıkarın.
2. ilk hafta ders olmaz, amele gibi gitmeyin.(hadi o tatlı heyecanla gaza gelip gittiniz, hayvanlar gibi ilk geceden bütün okulu facebook arkadaş listenize eklemeyin.)
3. ders programı için panonun önünde toplanan kalabalığın arasında görüp aşık olduğunuz kızın sevgilisi var. baştan uyarıyorum sonra çok ağlarsınız, demedi demeyin.
4. muhabbete “YGS’de kaç puan yaptın? Bi’ alt tercihim su ürünleriydi” şeklinde giren elemanla samimiyetiniz, not almanın ötesine geçmesin. çünkü, o çok sıkıcı biri dikkat edin.
5. klüpler amele kaynıyor, heyecanlanıp hepsine girmeyin.
6. siyah tişört üzerine kareli gömlek giyip, düğmeleri açanlar mühendislikte; şile bezi gömlek üzerine şal takanlar güzel sanatlarda okuyor. tercihlerinizi buna göre belirleyin.
7. alay ettiğiniz bıyıklı/ favorili kızlar, 1-2 yıla manken gibi olacak. büyük konuşmayın, erken rezervasyondan yararlanın.
8. sığır sürüsü gibi doluşacağınız kantini gözünüzde büyütmeyin önceleri reina gibi gelir fakat sonra aile çay bahçesine dönüşür, demedi demeyin.
9. “...kitabı almak zorunludur” diyen hocalarınızı ciddiye almayın, fotokopiciye gidin.
10. yatay geçiş, %10′luk dilime girip harcın yarısını ödemek gibi saçma sapan hayallere kapılmayın. kötü geçen vizelerden sonra, hepsi yalan olacak unutmayın.
11. boş bira şişeleriyle “vize” yazıp etrafında poz verme gibi öğrenci evi geyiklerine gülen kalmadı bunu yapmayın.
12. ve son olarak; beyler, kızlar orada da teklif etmiyor. ümitlenmeyin

Son düzenleme:
Ben de bir iki şey ekleyeyim:

- Dede modu olacak ama "günü gününe çalısın"... Her yıl ilk dersler kolay gelir, sonra birden ipin ucu kacar... Her gün o günün derslerini tekrar edin, midterm veya sınavdan önce bir saat çalışmayla "parlak" öğrenci olursunuz :)

Ben de bir iki şey ekleyeyim:

- Dede modu olacak ama "günü gününe çalısın"... Her yıl ilk dersler kolay gelir, sonra birden ipin ucu kacar... Her gün o günün derslerini tekrar edin, midterm veya sınavdan önce bir saat çalışmayla "parlak" öğrenci olursunuz :)

+1
Bir bakmışsınız ki 3.sınıf olmanıza rağmen hoca size 1.sınıfta gördüklerinizi de sormuş. "Hocam bunu görmedik" deme şansınız yok, 1.sınıfta da o hoca girdi dersinize. Aval aval bakmamak için ciddiye alın. (Yaşanmış bir olay :D )

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç yurtta kalmamış biri olarak yurtlara antipatim var öte yandan birlikte eve çıkacağınız adam/lar iyi seçilmeli. Bazı illerin insanlarının değişmez özellikleri olabiliyor. Benim aklımda bu türden yer eden, lanetli memleketler var..
Eve çıkılan kişi sayısı 3 olursa; ortada kalan elemanın oy çokluğu yaratması sebebiyle değişik entrikalar dönebilir.4 iyidir iyi...
Hatunla da kaldım, ilk başta güzel geliyor sonra sıkıcı gelmeye başlıyor. (İç ses: Belki de suç bendedir) Ev arkadaşı çok önemli, anlaşamadığınız biriyle beraber aynı ortamda olmak cehennemdeymişsiniz gibi hissettirebilir. Bir de cemaat evleri var konuşmaya gerek yok!

Asla yakın arkadaş edinmeyin. ev arkadaşı olayına girmeyin. kazık yersiniz bol bol. ayrıca ilk giden heveslilerden olmayın ( hemen parti alkol cart curt ) onların sonradan burnu düşüyor...

Hiç yurtta kalmamış biri olarak yurtlara antipatim var öte yandan birlikte eve çıkacağınız adam/lar iyi seçilmeli. Bazı illerin insanlarının değişmez özellikleri olabiliyor. Benim aklımda bu türden yer eden, lanetli memleketler var..
Eve çıkılan kişi sayısı 3 olursa; ortada kalan elemanın oy çokluğu yaratması sebebiyle değişik entrikalar dönebilir.4 iyidir iyi...
Hatunla da kaldım, ilk başta güzel geliyor sonra sıkıcı gelmeye başlıyor. (İç ses: Belki de suç bendedir) Ev arkadaşı çok önemli, anlaşamadığınız biriyle beraber aynı ortamda olmak cehennemdeymişsiniz gibi hissettirebilir. Bir de cemaat evleri var konuşmaya gerek yok!

Ben böyle düşünmüyorum, 1 yıl devlet yurdunda 1 yılda tek kişilik özel yurtta (kgm misafirhanesi) kalmış biri olarak yurt ortamının da gayet eğlenceli olduğunu düşünüyorum, hele ki oda arkadaşların kafa dengiyse. En son yurtta gizliden karpuz - peynir - rakı yapmıştık yakalanmadan :D

İlk senemdeki devlet yurdu, Ankaralılar bilir, Çankırı caddesinde pavyonların arasındaydı. Hayatımın en eğlenceli dönemiydi :D

Asla yakın arkadaş edinmeyin. ev arkadaşı olayına girmeyin. kazık yersiniz bol bol. ayrıca ilk giden heveslilerden olmayın ( hemen parti alkol cart curt ) onların sonradan burnu düşüyor...
Ben böyle de düşünmüyorum :D 2 yıldır da evde kalıyorum, 2 kişiyiz. Birbirimizin kredi kartına kadar biliriz, ve sadece üniversitede tanıştık. Arada bulabiliyorsunuz adam gibi adam.
Ama daha ilk günden "hadi parti var" diyenler olacak, onlara girişin ne kadar olduğunu sorun. Özel okuldaysanız size "her şey dahil 200 tl" fiyat falan söyleyebilirler , benim gibi "zonk" diye kalmayın sonra :D

Benim yurt antipatim giriş - çıkış saatlerinin kısıtlanmasıyla başlıyor; bir de malumunuz bazı aksiyonlarda ev olması gerekiyor.

O konuda haklısınız. Akşam 11de son giriş mi olur yahu? Ama güvenlikle aranızı yaparsanız(ikramlar vs), parmak izi sisteminin saatini size mahsus geriye alıp girişinizi yapabilir :D :D
Aksiyonlar için haklısınız, evsiz olmuyor.

O konuda haklısınız. Akşam 11de son giriş mi olur yahu? Ama güvenlikle aranızı yaparsanız(ikramlar vs), parmak izi sisteminin saatini size mahsus geriye alıp girişinizi yapabilir :D :D
Aksiyonlar için haklısınız, evsiz olmuyor.

Parmak izi? Fiyuv..Geç kalıpta mültecilik yapan çok arkadaşımız oldu..Sistem fena hale gelmiş.

Sormayın, parmak izi sistemi vs var artık. Cezası başlarda komik geliyordu (bir gün sonraki yemekhanede devletin verdiği indirimi kullanamıyordun). Meğerse 5-6 kere parmak izini basmadığında (önceden izinli yazmadıysan kendini) atıyorlar yurttan. İnsan insana bunu yapar mı ya? Hele ki öğrenciyse...

Geri