Prosesör Ve Ses Sistemi Ya Da Referans Monitörü

E

emirhan986

Başlıkta da belirttiğim gibi prosesör ile 200-300 lira civarı bir ses sistemi mi yoksa kurzweil ks40 ya da av30 gibi bir referans monitörü mü kullanmalıyım?Prosesör olarak line 6 pod x3 kullanıyorum.Hangisi beni daha çok tatmin eder?Aslında odama bir televizyon alıyorum ve teknosada indirim çeki veriyorlarmış. Eğer prosesörle birlikte kullanabilirsem hem bilgisayara da bağlarım güzel olur hem de beleşe getirmiş olurum diye düşündüm. :D Zaten aklımda bir referans monitörü almak vardı.Elimde bir roland cube 15x var.Haliyle bir işe yaramıyor prosesörden sonra.Onu satıp referans monitörü de alabilirim.Ama satabilir miyim diye kuşkularım var.Kolay yoldan elden çıkartmanın bir yolu var mıdır acep?Bir de referans monitörü alırsam bununla bilgisayar üzerinden müzik dinlerken nasıl sonuç verir?Anlayacağınız üzere referans monitörünü esas işlevi olan mix hariç her işte kullanmak istiyorum. :D Kararsız kaldım umarım yardımcı olursunuz.Şimdiden teşekkürler. :)

bende roland MA-8 monitör var line 6 pod xt kullanıyorum gitar çalarken de müzik dinlerken de keyfim yerinde.Şahsi fikrim müzikle uğraşan adamın ses monitörü olmalı :) hayırlı bayramlar bu arada :)

selamlar gençler...prosesörden verim almak istiyorsanız ilk olarak fx loop u olan bir anfi almalısınız...fx return e anfi ve kabin sim i olan bir prosesör girdiğinizde anfinizin preamp katını devre dışı bırakır poweramp kısmını kullanmış olursunuz...ses sitemi prosesör ile iyi sonuç vermez, kendi içinde bir efektör sahibi roland cube serisi de oldukça kötü sonuç verir çünkü modellemeler üst üste binecektir...

uzun lafın kısası mix mastering kayıt vb işi ile uğraşmayacaksanız referans monitörü yerine anfi alınmalı monitör anfinin yerini tutmaz...kayıt vb ile de uğraşırım derseniz öncelik referans monitörleridir tabiki...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
selamlar gençler...prosesörden verim almak istiyorsanız ilk olarak fx loop u olan bir anfi almalısınız...fx return e anfi ve kabin sim i olan bir prosesör girdiğinizde anfinizin preamp katını devre dışı bırakır poweramp kısmını kullanmış olursunuz...ses sitemi prosesör ile iyi sonuç vermez, kendi içinde bir efektör sahibi roland cube serisi de oldukça kötü sonuç verir çünkü modellemeler üst üste binecektir...

uzun lafın kısası mix mastering kayıt vb işi ile uğraşmayacaksanız referans monitörü yerine anfi alınmalı monitör anfinin yerini tutmaz...kayıt vb ile de uğraşırım derseniz öncelik referans monitörleridir tabiki...
İyi diyorsun,hoş diyorsun da amfi alacak para yok şu anda.Amfiyi her türlü satıcam ama ikinci el şöyle 12" hoparlörlü bir amfi bulabilir miyim acep?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bende roland MA-8 monitör var line 6 pod xt kullanıyorum gitar çalarken de müzik dinlerken de keyfim yerinde.Şahsi fikrim müzikle uğraşan adamın ses monitörü olmalı :) hayırlı bayramlar bu arada :)
Hayırlı bayramlar :) Türkiye'de yok galiba o ürün?Galiba ben de alacağım bir monitör öyle olacak gibi.

uygun fx loop lu anfiler bulunabilir araştırmak gerek tabi referans monitörü ile anfi kıyaslanınca benim kafamda bütçesi denk gibi senin durumunu bilemiyorum esas amacı hariç kullanacağım dediğin için...anfiyi film tv ye bağlayamazsın boğuk bir ses gelir rahatsız eder...referans monitörü ile hem prosesör hem tv hem müzik dinlenebilir birden çok amaca hizmet eder bunu tercih etmeni anlarım ama prosesörün esas performansını da alamazsın...öncelikler ve karar bu anladığım kadarıyla...

bir detay da referans monitörle ayarladığın tonlarla sahneye ya da stüdyoya gidersen baştan ayar yapman gerekebilir tarzına göre...

Hayırlı bayramlar :) Türkiye'de yok galiba o ürün?Galiba ben de alacağım bir monitör öyle olacak gibi.
Evete sanırım Türkiye'de yok takas sonucu elime geçti ürün.Monitörü alma amacım kayıtlar için elektrik ve bas gitar kayıtları için ama pod xt ye bass paketini almam lazım 100 dolar yada bass pod xt ... Neyse kayıt alıcam dersen referans monitör al derim ha şunu da söylemeden geçmeyeyim bende behringerin ms-16 monitörü vardı pek memnun değildim çok tiz geliyordu ses gitar çalarken de müzik dinlerken de M auido av30-40 piyasada baya var sanırım alırkende ilerde satarkende rahat edersin diye düşünüyorum :)

Bence av40 gibi birşeyden ise en baştan m-audio bx5a al. 400-450 TL'e 2. elde rahatlıkla bulunuyor. Kesinlikle gidip av40'a 300-350 TL bayılma, parana yazık. 100 TL fazla ver x3 kat performans farkediyor. Hem monitörleme, hem müzik dinlemede ciddi fark hissedersin. Şu an benzer bir sistem kullanıyorum, ev için gayet tatminkar sonuçlar alıyorum. Deneyen birçok arkadaşım da oldukça beğeniyor, hatta inanamayanlar çıkıyor. Gerçi bende analog pre-amp mevcut ama mantık aynı. :) Aynı prosesörle de kullandım, onda gayet başarılı sonuçlar elde ettim.

Geri