Heavy Metal Için Hangi Amplifikatör

'Elektro Gitarlar' forumunda tunckk tarafından 31 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

Heavy Metal İçin Hangi Amplifikatör

Bu anket 7 Ağustos 2014 tarihinde kapatılmış.
 1. Mesa Boogie Mini Rectifier

  32.4%
 2. ENGL Ironball

  29.7%
 3. Orange Jim Root Terror

  16.2%
 4. ENGL Gigmaster 30

  8.1%
 5. Peavey 6505+

  21.6%
Bu ankette birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
 1. tunckk

  tunckk

  916
  1,180
  9,005
  Sonucu gerçekten merak ediyorum. :)
   
 2. Listede yok ama Peavey 6505+ derim.
   
 3. Ironball'in genel olarak ovgu aldigini gordum ama bilen arkadaslar da bir el atar artik
   
 4. Tabiki mesa çıkacak, iyi olduğundan değil milletin mesayi birşey sanmasindan.
   
  gurkanisevic ve edipjohn bunu beğendi.
 5. Kutay_

  Kutay_

  696
  1,024
  9,605
  mesalar bence genel olarak güzel amfiler. mini rectifier'ları çok beğeniyorum ses olarak. dışardan bakınca da işçiliği de iyi görünüyor.
  @izzzyy sence mesa'da kötü olan şey nedir?
   
 6. bende mesa mini rectifier ı olduğundan fazla popüler buluyorum....çok fizzy geliyor bana metal ritm tonları için hiç zevkime hitap etmiyor (çalmış değilim ama youtube da zilyon tane video izledim)

  ben ironball ı işaretledim ama hepsinden çok peavey 6505+ 112 combom olsun isterdim...
   
 7. tunckk

  tunckk

  916
  1,180
  9,005
  Tamam o zaman Peavey 6505+ ıda ekleyelim :)
   
  tonedrive ve gurkanisevic bunu beğendi.
 8. Kutay_

  Kutay_

  696
  1,024
  9,605
  Youtube demoları bir cihazın işleyişini anlamak için iyi ama ses kalitesi açısından bence tam referans noktası değil. Çünkü youtube dosyayı kendi formatına çevirirken mevcut sesi de işliyor ve biraz kompresyonvari bişeyler yapıyor. Fizzy derken sanırım sizin zevkinize göre biraz tiz ve hacimsiz gelmiş olabilir ama bu kullanılan kabinede fazlasıyla bağlı. Bir denemek lazım. Ironball'a söz yok :)
   
  gurkanisevic bunu beğendi.
 9. evet tiz ve hacimsiz tam doğru ifadesi olmuş overkill anthrax ya da havok tarzı bir ton aradığım için mini rectifier bana gitmez :D

  ek olarak ironball ile bir saat yalnız kalmak isterdim :D tercihen mesa 2*12 V30 kabin ile :D
   
 10. Kutay_

  Kutay_

  696
  1,024
  9,605
  2x12 kesmez 8x10 olsun daha epik olur :D
   
 11. Fiyat mesela, yarı fiyata peavey ciddi modern amfilerini almak varken mesanin çağ dışı tasarımlarının farklı kutularda almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum.
   
 12. Fiyat mesela, yarı fiyata peavey ciddi modern amfilerini almak varken mesanin çağ dışı tasarımlarının farklı kutularda almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum.
   
 13. "Çağ dışı" olmanın bir eksi olduğuna inanmıyorum şahsen. Tamam bir noktadan sonra (beş basamaklı fiyata dumble'lar vs.) abes ve mantıksız geliyor ama onlarca albüme performansa hayat vermiş ürünleri var Mesa'nın. Mevzubahis albüm ve performansların peşinde koşan adamların da ilk tercihi oluyor haliyle. Şu an başka bir markanın bir Mark IIC+, Triaxis alternatifi yok gerçekten.

  Ama Mesa'nın (Daha doğrusu Recto'ların) uyuz olduğum bir yönü var. Amfi gerçek karakterine mix içinde bürünüyor. Üst üste en az dört kat kaydedince "Recto" tonu çıkıyor bezimenkten. Canlı canlı çalınca insan bir durup düşünüyor, ulan" Suspended Animation'da bu herif hakkaten Recto mu kullandı" diye. Mesela Plexi'nin öyle bir derdi yok, bütün knobları daya sonuna kadar, altına da Greenback'ler, al sana nokta atışı Van Halen

  Neyse, çok dallanıp budaklandırmadan 80'ler sonu 90'lar başı teknolojisi olmasına rağmen TriAxis + 2:90 bütün hi-gain geçinen amfileri yer. :D
   
 14. Fiyatı bir kenara koyarsak, ne düşünüyorsun üstat Mesa için?
   
 15. Şimdi mesa'yı tartışmak pek anlamlı olmaz yani efsane olmuş zamanında ciddi tasarımlar yapmış bir firma. Fakat şu anda eski tasarımları evirip çevirip hakettiginin 2-3 misli fiyatına satmakta. Çağ dışı tasarım derken eksi kısmı şurası. Eskinin bir istenen vintage denen tarafı vardır, birde istenmeyen kullanışsız tarafı. Düşündüğünde aradığı vintage bir sound olan birinin mesa alma ihtimali oldukça düşüktür. Modern sound da ise mesa ya gelene kadar çok daha modern ve ucuz ampliler var. Ama tabiki mesa nin kendine has bir overdrive soundu var ama ben rectifiera verilen paraya acirim. El insaf yani.
   
  Kutay_ bunu beğendi.
 16. Aga ne yaptın :D peavey 5150ler diezeller engllar varken kenarından geçmez mesa hi gainde :D ha ahşaplı vintıclı mevzularda mesaya eyvallah...
   
 17. 80lerde 90larda marshall kullanmayanlarin hepsi triaxis kullaniyordu neredeyse. su anda bile gruplerin setuplarinda 3er 5er tane var triaxisten.
  bana soracak olursaniz cok high gain degiller ama jcm800 veya soldano slo100 derim. slayer tarzi kütük gibi bir ton. 0 fuzz.
   

Bu Sayfayı Paylaş