jackson randy rhoads seçimi :)

ikisisde v kasa
kevin bond yekpare
ikiside japon
farklar:rr3 te sh2n neck manyetiği var...
kevin bondda sadece tiz sesler veren bridge manyetiği var.
kegin bondda abanoz klavye,pentegram seklinde inlay ler var ve bridge de fine tunerları olan custom bir kuruk parcası var.rr3 de lisanlı floyd rose var
ve son olarak
kevin bond 1550 euro
rr3:1610euro

(laylaylom fiyatları)

türkiyeye gelen ilk kevin bond signature benim gitaristimde.. üçgen kasadan pek hazzetmesem de müthiş distortion tonları sağlayan , çok iyi sustain veren, çok özenli yapılmış bir gitar.. klavyesi çok rahat. gerçekten çok iyi.. ayrıca sahnede duruşu da çok iyi renginden ve inlaylerinden dolayı. zaten bu tip gitar aradığına göre clean tonla çok fazla işin yok demektir sana kevin bond u kesinlikle öneririm.

abi bilmiyorum ben yanlış rr5 e mi baktım bunun başka versionu varmı :D laylaylomun sitesinde 740avro yazıo benim baktıım rr nin klavyesi gül ağacı manyetikler de duncan design dı yani eğer doğruya baktıysam kevin bond her türlü koyar geçer gibime geliyo çünkü malzeme olarak çok üstün..

abi bilmiyorum ben yanlış rr5 e mi baktım bunun başka versionu varmı :D laylaylomun sitesinde 740avro yazıo benim baktıım rr nin klavyesi gül ağacı manyetikler de duncan design dı yani eğer doğruya baktıysam kevin bond her türlü koyar geçer gibime geliyo çünkü malzeme olarak çok üstün..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bende kevin bond a hasta oldum.clean ton yok diye cekindim biraz sadece(yani clean ton olsa bile nereye kadar)rr5 i eledim su an.peki su anki rr3 mü yoksa kevin bond mu?biraz uzuyo sanki ama:)
cunku yakın zamanda alıcağam bi randy rhoads.ama madem japon alıcam bari güzel olsun
rr3:
seymour duncan sh4(bridge) sh2n(neck)
bolt on sap ve gül ağacı klavye.lisanslı floyd rose, alder govde
ikiside japon tabiki...rr3 de 1600 euro sanırım

yeni rr3 tabiki.eski rr3 ile karsılastırılamaz kevin bond.cunkun alıcağım gitar kalıcı olucak.modifiye ve benzeri hiç bişi yapmicam gitara.kevin bonda zaten yapılıcak modifiye yok.rr3 de floyd rose olması beni cekiyo.su ana kadar herp floyd rose kullandım ve bazı yonleri ile cok seviorum floyd rose kullanmayı.ama sadece floyd rose da değil.rr3 ten cok güzel clean soundda alınıyo.simdi arada kaldım acıkcası.

yeni rr3 tabiki.eski rr3 ile karsılastırılamaz kevin bond.cunkun alıcağım gitar kalıcı olucak.modifiye ve benzeri hiç bişi yapmicam gitara.kevin bonda zaten yapılıcak modifiye yok.rr3 de floyd rose olması beni cekiyo.su ana kadar herp floyd rose kullandım ve bazı yonleri ile cok seviorum floyd rose kullanmayı.ama sadece floyd rose da değil.rr3 ten cok güzel clean soundda alınıyo.simdi arada kaldım acıkcası.sizce sırf floyd rose yuzunden değermi kevin bond yerine rr3 almak?

cok yuksek cıkıslı bir humbucker olması beni biraz dusunduruyodu.gittim denedim ve gordumki volume potu baya kısık olduğu halde cok tiz bir clean sound verio alet.gerci sevene güzel ama rr5 de clean sound cok tatlıydı.gerci ondanda kevin bond dan aldığım tonu alamadım ama.cok kafam karıstı.ortada bide floyd rose sorunu olunca kafamı karıstıran.ne yapıcam bilmiyorum.su kevin bond floyd rose kullansaymısya:p

masterofpuppetsasd demiş ki:
cok yuksek cıkıslı bir humbucker olması beni biraz dusunduruyodu.gittim denedim ve gordumki volume potu baya kısık olduğu halde cok tiz bir clean sound verio alet.gerci sevene güzel ama rr5 de clean sound cok tatlıydı.gerci ondanda kevin bond dan aldığım tonu alamadım ama.cok kafam karıstı.ortada bide floyd rose sorunu olunca kafamı karıstıran.ne yapıcam bilmiyorum.su kevin bond floyd rose kullansaymısya:p

Benim okuduğum kadarıyla (gitarı hiç denemedim) herkes kevin bond rhoads'un manyetiğini yeteri kadar güçlü olmadığı için değiştiriyor, yani clean tonunun (çıkışla orantılarsan eğer) kötü olmaması lazım aslında, bir de manyetik değiştirmek çok da zor bir şey değil.

Bence rr3 ile kevin bond rhoads'u karşılaştırmaya gerek bile yok :)

Geri