jackson randy rhoads seçimi :)

Laylaylomun sitesinde hangi bilgi doğru acaba.Bir elektro gitarda scale 34 yazıyordu.Fakat bu doğru gibi görünüyor.Çünkü yeni ve eski üretim hikayesi var.Demek ki laylaylom da artık cut copy olayını öğrenmiş kafadan yazmıyor.

Eski üretim Jackson rr3
Alder body with flamed Maple top
Rock Maple bolt-on neck
Rosewood fingerboard
22 frets
25.5 in. scale
1-11/16 in. nut
Duncan Design Detonator neck pickup
Duncan Design Detonator bridge pickup
JT580LP double-locking tremolo

Yeni üretim Jackson rr3

Alder body with flamed maple top under transparent finishes
Bolt-on maple neck
Seymour Duncan JB (bridge) and Jazz (neck) pickups
Compound-radius rosewood fretboard
Sharkfin inlays
25-1/2" scale
22 jumbo frets
1-11/16" nut width
Floyd Rose-licensed double-locking tremolo
Volume, volume, tone, three-way
Black hardware

floyd rose lu gitarlarda olan ince ayar butonları kevin bondda arka kuyruk parcasına takılmıs boylece cok ince ve sağlam akord edilebilio alet.sanırım bende kevin bond alıcam bu gidisle floyd rose u bırakıp...

Abi nerden çıktı bu 1600 euro davası o gitar 1300ytl falan yalnız bu otururken zor çalma olayı beni tedirgin etti gerçi peki oturarak gitar çalmam bende 1.5 ay soora rr-3 alcam koyarım resmime

ya bu rr3 benim ev arkadaşımda vardı ve gitarın sap üzerine yatması pek hoş bişey değil çok da rahatsız edici sinir hastası olmuştum çalarken sonra askıyı kasanın üstüne doladık anca öle denge sağlandı görüntü pek hoş olmadı tabi gayet şov gitarı anlayacağınız ayrıca o gitar en ufak çarpmada hakkı rahmetine kavuşur bazıları uzun bölüme demir kaplama yapıyorlar onu özellikle belirteyim tonlarına hiç lafım yok ,özellikle clean ler çok iyi .....

Nihilprophet demiş ki:
ya bu rr3 benim ev arkadaşımda vardı ve gitarın sap üzerine yatması pek hoş bişey değil çok da rahatsız edici sinir hastası olmuştum çalarken sonra askıyı kasanın üstüne doladık anca öle denge sağlandı görüntü pek hoş olmadı tabi gayet şov gitarı anlayacağınız ayrıca o gitar en ufak çarpmada hakkı rahmetine kavuşur bazıları uzun bölüme demir kaplama yapıyorlar onu özellikle belirteyim tonlarına hiç lafım yok ,özellikle clean ler çok iyi .....

dediklerinin tek kelimesi anlamadım desem kızmassın di mi:)

:D kızmam tabi, saatlerdir ekran başındayım, beynim sulanmış kendi mesajımı okuyunca farkettim bunu .Evet itiraf ediyorum bende anlamadım :LOL:neyse umarım anlatabilirim şimdi
Anafikir şu kısaca; gitarın ciddi bir denge problemi var, çünkü ; kasa_sap arasındaki ağırlık farkı ve klasik v kasalardan farklı olan ağırlık merkezi nedeniyle gitar sürekli sap yönünde yatma eğilimi gösteriyor(fizikçi olarak bu kanıya vardım ben) çok rahatsız edebiliyor bu durum.diğer v kasa gitarlara rahatsız diyen arkadaşlar birde rr denesinler :) anlatabildimmi :roll:

Bazı RR kasalarda denge problemi olduğunu duymuştum ama bu Kevin Bond için geçerli bir durum olmasa gerek. Öyle olsaydı masterofpuppetsasd arkadaşımız bizi aydınlatırdı sonuçta :D Zaten denge sorunu en çok explorer tipi kasalarda olur ki onda bile deri askı vb. çözümlerle bir nebze olsun önüne geçilebiliyor problemin.

şu anki rr lerde o kadar kötü değil canım :) hele son çıkan rr24 ve kevin bond rhoads oldukça sağlam modeller :) ama tabi jackson ın bazı eski ürünlerini bende özlemiyo deilim.

Geri