Axe Fx 22 Vs Apogee Jam 96k(for Bias) Vs Kemper Profilin Amp

Apogee jam yenı cıkarmıs oldugu urun ıle gerçekten benı şaşırttı.Tablettekı bıas amfi programı ıle kemper ve axe fx 2 nın tonlarını yakalamışlar.
İnanılır gibi değil

bence bu videodaki tonlarla kıyaslama yapılamaz bu tonların alınabileceği başka vst ler de var...şu alttakini yapsın ciğerimi yesin ama tabletle olacak iş değil yakında bias ın desktop u çıkacak belki yaklaşırlar...

edit: kişisel tercihim kemper dir hi gain amfi modellemelerinde bence daha başarılı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bır ara axe fx ıle kemperı bayagı bı analız edıp kıyasladım banada kemper cok daha kalıtelı gozuktu.
Tabı axe fx kalıtesı tartısılmaz bıraz tercıh meselesı.
bu vıdeodakı kastım bu kadar kucuk bır malıyet ıle bu tonlara yakın bır ton yakalamak bence bırcok muzısyen ıcın dusuk malıyetlı bır cozum olabılır.
Hatta bu alete ıpade bluettooth ıle baglanan bır foot swıtc yapmıslar. 4 kanallı. her turlu gıderı var

En son indirimden biası kaptım, keza jamup pro da var, iRig pro ile kullanıyorum. Memeleketteki mekanların sahnelerinin çoğu için yeter de artar bir setup. FCB1010 bağlayabiliyorum ondan kontrol de edebiliyorum. Bir ara adam gibi kayıt alacağım ton testi yapmak için.

bence bu videodaki tonlarla kıyaslama yapılamaz bu tonların alınabileceği başka vst ler de var...şu alttakini yapsın ciğerimi yesin ama tabletle olacak iş değil yakında bias ın desktop u çıkacak belki yaklaşırlar...

edit: kişisel tercihim kemper dir hi gain amfi modellemelerinde bence daha başarılı

Şöyle bir test yapma şansım oldu.
Bu tamamen işlemci gücüyle alakalı birşey.
Iphone 5. iPad 2 ve iPad air e Aynı programı yükledim sonuçlar inanılmaz farklı iphone 5 te aldığım ses yolculukta kenarda köşede ıdare edecek bir ses yani çok hoşuma gitmedi. Aynı ayarlarda iPad 2 biraz ben burdayım dedi.
Fakat iPad air e taktığım zaman işin rengi değişti.
Boss gt 100 pedal kullanmış biri olasak o aleti aratmadı diyebilirim

ses çıkışı cihazdan olduğu için kullandığın cihaza göre çıkış veriyor
cihaz ne kadar iyi bir ses çıkış sağlıyorsa aldığın ton da buna göre iyileşiyor tabi

ses çıkışı cihazdan olduğu için kullandığın cihaza göre çıkış veriyor
cihaz ne kadar iyi bir ses çıkış sağlıyorsa aldığın ton da buna göre iyileşiyor tabi
Kesinlikle şu an iPad air işlemcisi en güçlü mobil cihaz olduğu için bu işi yapacak en iyi alette budur.
Çok samimiyim şöyle 2-3 saat kafa yorupta ayarlar yaparak bu aletle hiçbirşeye gerek duymadan sahne yaparsın hemde babalar gibi.
Bitek vah ı çözemedim :)

teknoloji ilerliyor
gün gelir büyük amfi üretici firmalar
bilgisayara bağlanabilen ve aynı zamanda ses çıkışı verebilen modüller üretirler hatta üretmişlerdir sanırım
ya da bilerek üretmiyorlar
ya da bilerek üretmeyecekler :)

Geri