Bir Amfinin Gücünü Artırmak

Evet, anliyorum ben de bu forumda kimlerin ne oldugunu. Bakalim dogru mu anlamisim:
Yaslari genc uc bes kisi grup halinde, bir nevi "cete" kurmus, birbirinin
yazilarini habire "begen" tusuna basip guya "sanal fors" yapiyorlar, sonra da
kendileriyle ayni fikirde olmayanlari toplu halde yazi bombardimanina ve laf kalabaligina
tutarak, ve isi sululuga da vererek mahalle baskisi kurma yoluyla susturma gayretindeler.
Hey gidi internet ortaminin cilveleri, develer de deveyim diyor , cuceler de.

Cok acayip yanliz, iki sayfa once "boyle bir sey olamaz, teknik olarak mumkun degil,
yalancisin, v.s." diye bar bar bagirip yaygara koparan arkadaslar iki tane bagimsiz teknik analizden
sonra birdenbire suspus kesiliverdi, ve de isi piskinlige vurmaya basladilar.
Noldu hani sizlerin teknik uzmanliginiz? Aldiginizi iddia ettiginiz diplomalari bir zahmet
geri goturup verin bari. ;) Bu da isin sakasi olsun.
"Kutay" ve "iyiadam" isimli arkadaslara da tesekkur ediyorum, olaya samimi, sagduyulu
ve akilci yaklasip dedigim seyin pek ala da mumkun oldugunu, ve de
yapilabilecegini, benzerini Badcat'in yaptigini, hatta cok iyi bir fikir bile oldugunu
belirttiler. Helal olsun.

Bu basligi takip edenler, buraya kadar sabirla okudugunuz icin tesekkur ediyorum.
Bizi izlemeye devam, burada bahsi gecen urun cok yakinda piyasaya cikacak, onun
icin ayri bir baslik acacagim. Bomba gibi urunlerle gelmeye devam edecegiz kismetse.

Herkese selamlar

Kendinize gelin Mehmet Bey! bu ne hazımsızlık, daha önce yazmamızı yasaklamıştınız şimdi de insanların beğenilerini kontrol altına alma derdine düştünüz. Teknik olarak mümkün olmayan denen şey attenuatoru bir iki devre değişikliği ile ampli döneceği gibi, çocuğun güleceği iddialarınız. Estağfurullah pişkinlik konusunda ben forum tarihinde sizinle aşık atabilecek kimse görmedim.
Güzel birşey yazınca helal olsun, eleştrince siz birşey bilmiyorsunuz çetesiniz falan.
Diplomaları çıkaralım bakalım kimin diploması var sonra karar veririz kim geri verecek, şakasını ozaman yaparız. Ama daha önce beyfendi iki lafınızdan biri şuradan mezun oldum burada doktora yaptım, lütfen bunları kanıtlayın zira yazdıklarınıza bakarsak değil üniversite diploması, sizi üniversite kapısından içeri almaları dahi şüpheli dedik. Ama yine kıvırdınız, aynı sıkışınca firma sırrı falan diye kıvırdığınız gibi, teknik terimleri dahi bilmeyip, Türkçe'ye pislik attığınız gibi.
Bu saatten sonra tek düşündüğüm Badcat'in yaptığı ürünün kopyaladığınız, ortaya çıkacak diye de firma sırrı falan dediğiniz. Alacaksam bile çok net Badcat alırım, en azından adamlar güvenilir.
O başlıkta görüşmek üzere ozaman.
Edit: iyiadam çok iyi fikir dememiş, fena fikir değil demiş, yine helal olsun mu? :D

Son düzenleme:
Bass amfilerilerinde ClassD standard oldu veya olmak uzere galiba. Ben de basta temkinliydim,
fakat GK marka harika amfiler dinledim, hepsi ClassD. Hatta elektro-gitar ile bile cok basarili sesler alinabiliyor.
Bir arkadasim IR firmasinda ClassD uzmani olarak calisiyor, ve ondan duydugum da Fender v.b. gibi
firmalarin da ClassD'ye cok ciddi agirlik vermis durumda oldugu.

Bu vakitte güldürdüğün için beğendim mesajını acaba sende çete üyesi misin? Ergenkon falan?
Benim arkadaşım da class A uzmanı, benimki seninkini döver :D O da diyor Fender falan bizim kuzen geçen çay içtik class A ya ağırlık verdiklerini anlattılar diyor. Bu da işin şakası olsun :)

@izzzyy Allah aşkına ya adamı savunmak uğruna yazmıyorum ama yazdıklarını bir daha düşün lütfen. USA de okumak ve asistanlık yapmak adına konuştuklarından bahsediyorum. Komik oluyorsun hocam sen böyle konuştukça sana olan saygım da azalıyor yapma lütfen.

@izzzyy Allah aşkına ya adamı savunmak uğruna yazmıyorum ama yazdıklarını bir daha düşün lütfen. USA de okumak ve asistanlık yapmak adına konuştuklarından bahsediyorum. Komik oluyorsun hocam sen böyle konuştukça sana olan saygım da azalıyor yapma lütfen.
Hepimiz bu arkadaşın lisans derecesi dahi olmadığına hemfikiriz. Belki siz anlamıyorsunuz ama sadece lisans derecesi almış bir elektrik mühendisi bile bu adamın nekadar sacmaladigini anlıyor. Class D uzmanı diyor ya adam 2 dk düşünün, amfinin çalışma sınıfının uzmanımi olur? Belliki oldukça uzaksiniz bu konulardan zira öyle olmasaydı komik olanın, güç kaynağı yerine telefon şarj aleti önermek, örnekleme deyip analog demek, class d uzmanı gibi şeyler olduğuna karar verebilirdiniz.

Son düzenleme:
Hepimiz bu arkadaşın lisans derecesi dahi olmadığına hemfikiriz. Belki siz anlamıyorsunuz ama sadece lisans derecesi almış bir elektrik mühendisi bile bu adamın nekadar sacmaladigini anlıyor. Class D uzmanı diyor ya adam 2 dk düşünün, amfinin çalışma sınıfının uzmanımi olur? Belliki oldukça uzaksiniz bu konulardan zira öyle olmasaydı komik olanın güç kaynağı yerine telefon şarj aleti önermek, örnekleme deyip analog demek, class d uzmanı gibi şeyler olduğuna karar verebilirdiniz.
Konu üzerinde ne kadar bilgiye sahip olduğumu daha önce belirtmiştim ama ısrarla savunduğum şu adam ürün çıkarıyor. Hiçbir şeyden anlamadığını iddia edenlerden de böyle bir uygulama görsek belki kafamız karışır ama durum bu iken mümkün değil. Neyse ya beni ilgilendirmez aslında benim bu tartışmaya dahil olmam da hata anlamam etmem elektronikten.

Konu üzerinde ne kadar bilgiye sahip olduğumu daha önce belirtmiştim ama ısrarla savunduğum şu adam ürün çıkarıyor. Hiçbir şeyden anlamadığını iddia edenlerden de böyle bir uygulama görsek belki kafamız karışır ama durum bu iken mümkün değil. Neyse ya beni ilgilendirmez aslında benim bu tartışmaya dahil olmam da hata anlamam etmem elektronikten.
Ortada bir ürün bir ürün birkaç video var. Dünyada onbinlerce hobyist var pedal, ampli yapan. Türkiye' de bile zaten bunun örnekleri var. Ms pozitron, allen geere, add+ hiçbiri mühendis değil bunların. Çokta güzel pedalları var, kendi tasarımları da var. Bizim ürünle ilgili derdimiz yok, ben şurda burda okudum deyip ürüne reklam yapma, ürüne prestij kazandırma zihniyeti ile derdimiz var. Sizede bravo edipjohn bukadar adam neden ısrarla konuşuyor demek yerine, cismini bile görmediğiniz kopya oup olmadığı belli olmayan, bir pedal daha inandırıcı. Yoksa sizde mi çete olduğumuz düşünüyorsunuz?

Bence artık daha fazla birşey konuşmak anlamsız. @ma1 demoyu paylaşacağını söyledi. Bekleyelim görelim. Sonuçta ortaya koyulmuş işleri var. .Bekleyelim varsayım değil, demo üzerinden konuşuruz.

Ortada bir ürün bir ürün birkaç video var. Dünyada onbinlerce hobyist var pedal, ampli yapan. Türkiye' de bile zaten bunun örnekleri var. Ms pozitron, allen geere, add+ hiçbiri mühendis değil bunların. Çokta güzel pedalları var, kendi tasarımları da var. Bizim ürünle ilgili derdimiz yok, ben şurda burda okudum deyip ürüne reklam yapma, ürüne prestij kazandırma zihniyeti ile derdimiz var. Sizede bravo edipjohn bukadar adam neden ısrarla konuşuyor demek yerine, cismini bile görmediğiniz kopya oup olmadığı belli olmayan, bir pedal daha inandırıcı. Yoksa sizde mi çete olduğumuz düşünüyorsunuz?

Öyle organize bir yapılanma ile karalama icraatı gösterdiğiniz kanısına varabilmem için öncelikle konu üzerinde benim de bilgi sahibi olmam lazım ki konuşulanlardan bir şeyler anlayabileyim. Ben kimin doğru söylediğine karar veremeyecek noktadayım en başından beri söylediğim gibi zaten bu yüzden artık tartışmanın içinde olmanın saçma olduğuna karar verdim. Biraz da "Bu kadar adam boşa mı konuşuyor?" demiş bulundum diyebiliriz...

@edipjohn Başından beri bu kadar tartışma zaten bunun için dönüyor. Foruma yazılanlar eğer bilgi verilecekse "bence", "bana göre" diye başlayamaz. Bilgi veren kişi kaynak vermelidir. Referans vermelidir. En azından, hiç olmazsa kendi tecrübesini objektif aktarmalıdır.

Sen ya da ben tabii ki herşeyden müthiş anlamak zorunda değiliz. Bu yüzden yanlış yönlendirmelerin, yanlış anlaşılmalara yol açabilecek şeylerin en azından tartışılması lazım. Burada bir kavga yok, taraf yok, cephe, çete falan hiç yok. Akıl yürütme ve deneyimleriyle doğruyu bulmaya uğraşan kişiler var. En basiti yukardaki class d mevzusunun verimliliği. Önce verimsiz olur denildi, sonra hayır verim gayet alınıyora geldi iş. Düşünmeden reddedilse neden bunu kabul etsinler ki?

Öyle organize bir yapılanma ile karalama icraatı gösterdiğiniz kanısına varabilmem için öncelikle konu üzerinde benim de bilgi sahibi olmam lazım ki konuşulanlardan bir şeyler anlayabileyim. Ben kimin doğru söylediğine karar veremeyecek noktadayım en başından beri söylediğim gibi zaten bu yüzden artık tartışmanın içinde olmanın saçma olduğuna karar verdim. Biraz da "Bu kadar adam boşa mı konuşuyor?" demiş bulundum diyebiliriz...

Efendim bilgi sahibi olmanız da yetmez, birbini görmemiş, sohbeti forum dahilinde olan bukadar adam neden yine görmediği birini karalama için organize olsun sorusuna cevap da verebilmeniz gerekli. Mesela yerli üretime karşı karalama kampanyası desen üretim yerli değil ülkeye hiçbir katkısı yok. Kaldı ki bu başlıktakiler okumuş, yazmış hatta akademik bir takım çalışmaları olmuş, yerli üretimi kucaklayacak yapıda ki insanlar. Burda savunduğunuz şahıs atıp tutuyor da bakın osmanburak ta Amerikadan daha yeni doktorasıyla gelmiş biri yanlış bilmiyorsam, ben ise Almanya'da akademik yaşamıma devam ediyorum. Programcı_84 piyasada çalışan bir elektronik mühendisi daha da önemlisi tasarım yapan bir mühendis, kagıt imzalayan değil. Hackeiommi öğretmen yine yanlış bilmiyorsam. Du riechst so gut hobi olarak elektronik ile ilgileniyor ama öyle böyle değil adam. Sownroth 4. sınıf elektronik mühendisliği öğrencisi, Kutay la yeni tanıştık, mütevazilik ediyor ama baya baya bilgili bu konuda. Bir sarı kurdele var işte problem, o da yancı zaten :D
Size tavsiyem bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın. Ama illa olacaksanız biraz daha fikir yürütün, mesela şu soruları sorun kendinize. Kutayla, sownrothla ve bir sürü insanla da yeni tanıştılar neden onun bilgisi kabul görüyor, eyvallah deniyor da bu şahısa denmiyor? Neden bu şahsın olduğu başlıklarda hep sorun çıkıyor? Bu şahsın ticari kaygısı olma ihtimali var mı? vb...

Geri