Roland Micro CUBE Gitar Amfisi :) nasıl bir amfidir bu:)

selam,
micro cube boyundan buyuk isler yapan bir alet, bende var, evde sesini yariya kadar bile zor aciyorum. uzerinde bir yigin efekt var, blues da calarsin metal de. evde kullanmak icin bence ideal.

kolay gelsin.

"Boyu değil işlevi önemli" lafı bu alet için söylenmiş:)
Ev ve seyyar işlemler (dağ, bayır, piknik...) için ideal ama bir bar volümü aramak yanlış. Ev içinde sesi sonuna kadar açamıyorsun bile, yani yüksek.
Fiyatı pahalı gibi duruyor fakat bu fiyata bu işlevleri yapacak seçenekler de kısıtlı.
6 adet küçük pille 20 saat çalışabiliyor.
Bence seçimini ihtiyacın doğrultusunda yapmalısın. Eğer evde çalışır, pikniğe falan götürürüm diyorsan, hiç düşünme, alet işini fazlasıyla görecektir.
Yok eğer ben geceleri bar performansı yapacam diyorsan bu alet, sadece antreman/çalışma aleti olarak kalacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla ne bilim bu fiyata acaba nasıl bir ses tonu veriyor.. Benim düşündüğüm amfi VOX AD30VT .fiyatda 600 ytl civarı.
VOX Hakkında ne düşünüyorsunuz.gerçekten cok sağlam bir anfi.....BU parayı vermeye değermi sizce.1200 lük bir bütcem olucak 1 ay sonra.iyi bir gitar ve amfi düşünüyorum.Amfi olarak VOX AD30VT de karar kıldım.Gitar konusunda cok kararsızım. bir tane gitar var kafamda aslında .. diceksiniz ulan bu amfiye bu gitar olurmu :)
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=907&gid=169

SRV stratın birebir kopyası olan bir gitar.COk iyi şeyler söylüyorlar hakkında.Bir arkadaş almış cok iyi diyor.Ters tremolo kolu var.. sizce Nasıl tavsiyelerinizi bekliyorum. :)

IsKeLeToR demiş ki:
Valla ne bilim bu fiyata acaba nasıl bir ses tonu veriyor.. Benim düşündüğüm amfi VOX AD30VT .fiyatda 600 ytl civarı.
VOX Hakkında ne düşünüyorsunuz.gerçekten cok sağlam bir anfi.....BU parayı vermeye değermi sizce.1200 lük bir bütcem olucak 1 ay sonra.iyi bir gitar ve amfi düşünüyorum.Amfi olarak VOX AD30VT de karar kıldım.Gitar konusunda cok kararsızım. bir tane gitar var kafamda aslında .. diceksiniz ulan bu amfiye bu gitar olurmu :)

SRV stratın birebir kopyası olan bir gitar.COk iyi şeyler söylüyorlar hakkında.Bir arkadaş almış cok iyi diyor.Ters tremolo kolu var.. sizce Nasıl tavsiyelerinizi bekliyorum. :)
Öncelikle valla kolay gelsin diorum.Kendimden biliorum ilk gitarını seçmek insan için çok zor.$imdi son söz kesinlikle senin ama ben sana yeni aldigim gitarimi öneriyorum.Fender Squire Stratcaster.Yeni ba$layan için iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.Ben böyle benimsedim.$u an çok ho$uma gidior.İleride degi$tirmen gerekecek ama bi deneyelim diye giri$eceksen bu gitarı öneriyorum.Gayet iyi tonlar verdi Behringer GM108 amfim ile.Az daha sert bir ton yakalamayi ba$arsam çok mutlu olucam.Fakat gitarcı profesyoneldi aldıgım.$u anki amfim ve gitarım ile dükkanda bir solo attı ve ardından master of puppetsı çaldı ben hasta oldum.Bi yerde de i$ yetenekte bitiyor.Son karar senin kolay gelsin..

evde çalacaksan hksm'nin de dediği gibi fazlasıyla yeter şüphen olmasın.
Davulun yanında veya canlı olarak çalacaksan CUBE 30 öneririm çünkü footswitch ve eq ayarı da var.

IsKeLeToR demiş ki:

bence bu gitarı srv'ye azıcık saygısı olan biri almamalı.

Nebiçim gitar o ya.Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence olmamış.Ters tremolo kolu nasıl kullanılıyor.Çalarken rahatsız etmez mi?Bence amfiden kıs biraz daha gitara ayır paranı bu gitarla işin zor kardeşim.Gitar kötü oldumu 2000$ amfinde olsa susmadan kuş gibi öter.

Neyse bakıcam..Tremolo cok rahat kullanılıyor aslında.benimde kafamda yok zaten de bu SRV.Arkadaş almış harika diyor.Tonları süper diyor.Ama başka bir gitar düşünücem.Fender Squier Strat düşünüyuorum en cok.Yukardaki arkadaşın ki gibi..
Bakalım inş. karar vermekte zorlanmam:)

Bende Microcube almaya gitmiştim test ettim sonra cube-15 i test ettim ve sesi daha tok ve daha güzel olduğu için Cube-15 i tercih ettim. Microcube ekstra bişi bence..

sendemi squier fender kullanıosun...birazda sen anlat. valla kararsız kaldım bu gitarda..nasıldır bu gitar.iyi bişeymi..değermi almaya.

microcube e laf yok.evde çalışma amfilerinin en kralı bence microcube.fiyatı 150 dolar ve o fiyat aralığındaki tüm amfilerden daha iyi.microcubeden şaşma bence =)

çok kullanıslı bir alet.tahmin edeceğinin üstünde bir ton yelpazesi var.ama ben pod xt live bağlayım dedim sesin azına sıçtı afedersin :D sağa sola ipkniğe götürülecek bişey.çok cici :D ses cıkısıda baya yüksek.ben sonuna kadar acamıyorum .rahatsız ediyor.o kadar yüksek cıkıyor.
diyebileceğim sudur ki microcube 200ytl civarı bir paranın karsılığını fazlasıyla veriyor.

Geri