Blackstar Drive'ına En Yakın Pedal

2xecc8 preamp lambasına sahip. Muhtemelen faz çeviricisi(inverter) solid state, ht5 lerdeki gibi. O fiyatlara all tube birşeyler alabilirsin 15-20 watt aralığında, sonra ağaç gibi yontarsın pedallarla, yani ben olsam öyle yapardım.

Aynen o kotu.
Ama ht20 lambali klasmanina kapidan hole girdigi icin biraz yontulur bir hale geliyor ht5 ve 1 e gore. :D
Tabi uzun sureli denemek lazim ben az bi caldim daha iyiydi bogulmuyordu en azindan acinca.

O HT-1'i dizayn edenin allah cezasını versin. Başka amfi ile uyuşamayan pedal onunla uyuşuyor, başka amfide vasat tınlayan NOS lamba onu şaha kaldırıyor. Amfi bir oraya gidiyor bir buraya.

Abi cok bilgi sahibi de degilim yalan yok.
Ama uc bes amfi caldim bak dorede.
Ht5i gozum kapali almistim.
Tizz 6 Mid 4 Bass 8 İSF 3de (Amerikan 0 - İngiliz 10)
Yeminle hayatimin tonuydu.
Sattigima pismanim su an.

Niye sattın ki? Vox demişsin ama, Vox halis muhlis vintage İngilizdir. Bence HT-5'e dönüş yap. O fiyata o kadar iyi tonu yakalamak zor. Açıkçası Mesa Mini Recto'ya tercih ederim fiyat performans olarak. Ha, daha iyisi yok mu? Var da lots of dollares meselesi. EVH, Soldano Hot Rod 100 veya Jet City muadili falan.

Tek bir başlık altından devam edelim dağılmayalım. Blackstar HT-5 seni kesmedi mi?

Tamam abi.
Abi kesmedi. Ama nesi? Cleani: Fenderin cleanlerini ne kadar seviyorsam bunun butik cleanini o kadar seviyorum valla. Drive: Dedigim gibi abi max 750 dolar - 500 euro fiyatindaki amfilerde en cok begendigim drive'a sahip. Clean + Drive'a bakinca iste benim amfim bu diyorum.
Nesi kesmedi: 1. Tondaki boguklugu artik duymaya basladim hassaslaştım. Ht1 ve ht5te drive boguluyor compresleniyor abi gainle oynadikca farkediyor insan. Ht20 gercekten cok iyi o konuda. 2- En onemlisi bana sattiran olay: Pedallarla anlasmiyor abi. Benim farkli drivelara ihtiyacim var bu amfi drive pedallariyla anlasmiyor gibi geldi. (Ki öyle)
Ama ht20yi denemek lazim pedallarla sonuc daha iyi olabilir.
Voxtan bana hayir yok.
Pedallardan gelen drive parcalaniyor dagiliyor.
Jazz chorus 20 camurlasmanin onune gecilmiyor.
Blackstar: Cok koyu boguk kaliyor pedallarin tonlari.
Sonuç: Abi cebimde 5 kagit olcak.
Alirim bi blues veya pro junior drive pedallarida ondan gecer. Ayni zamanda yanina bi ht20 o da benim hem ayri bir butik cleanim hem de ana drive tonum.

Ama abi gel gorki para yok. Hayat bu kadar guzel degil.
Cozum bulamadim abi. Jazz chorus bari anlasaydi. Yok bir fender gibi bir lambali gibi degil. Ki yanina ht 20 alamiyorum.

Oyle abi.
Napicam yardim edin? :(

Niye sattın ki? Vox demişsin ama, Vox halis muhlis vintage İngilizdir. Bence HT-5'e dönüş yap. O fiyata o kadar iyi tonu yakalamak zor. Açıkçası Mesa Mini Recto'ya tercih ederim fiyat performans olarak. Ha, daha iyisi yok mu? Var da lots of dollares meselesi. EVH, Soldano Hot Rod 100 veya Jet City muadili falan.

Cok umutlu drgilim ama ht20ye bakacagim.
Az bucuk ht5ten daha iyi anlasiyorsa lambali hissiyati veriyorsa olabilir tek amfi olarak.

Vox nigt train 2 watt vardi abi.
Aldim ertesi gun siteye geri koyup sattim.
Sen dusun abi.

Bu kez sabırlı davran bence. HT serisinde hoparlör de önemli aslında ama, İstanbul'da bile fazla hoparlör deneme şansı yok insanın.

HT-5 dışında, ekonomik kaçabilecek amfiler var HT20 dışında. İkinci ele düşer düşmez onu bilemem tabii.

Egnater Tweaker. Kılıktan kılığa girebiliyor hergele.
Peavey Classic 30. Tam Amerikan amfisi ama booster da ister high gain işlerine.
Jet Citylerin çoğu güzel Amerikan tonuna sahip ama high gain'e çıkabilecek sadece bir tane 100 wattlık modeli var, onun da adı aklımda değil. Soldano Hot Rod 100'e denk gelen bir modeldi yanlış hatırlamıyorsam. Lakin tuzlu.

Abi valla bu muzik isi ne zor ismis.
Bi zevkine varamadim pedal isine girdim gireli burnumdan fitil fitil geldi kac aydir. Yemin ediyorum harcadigim para ayri ogrenci basima kredi kartlarina yuklendim, kurdugum hayaller yikildi o ayri.
Ne bahtsizim yav.

Jazz chorus 20 gibi nadir bir amfiyi gidip ht20 kafaya takas tekluf ettim.
Ben mi salagim yoksa bu is harbi boyle mi?

Abi valla bu muzik isi ne zor ismis.
Bi zevkine varamadim pedal isine girdim gireli burnumdan fitil fitil geldi kac aydir. Yemin ediyorum harcadigim para ayri ogrenci basima kredi kartlarina yuklendim, kurdugum hayaller yikildi o ayri.
Ne bahtsizim yav.

Jazz chorus 20 gibi nadir bir amfiyi gidip ht20 kafaya takas tekluf ettim.
Ben mi salagim yoksa bu is harbi boyle mi?

Al sat işi tecrübe ister :) Gerçi son hareket tam acemi işi bence. Yapma böyle şeyler. Sabret, JC'u iyi bir paraya sat, çık amfi dene.

Al sat işi tecrübe ister :) Gerçi son hareket tam acemi işi bence. Yapma böyle şeyler. Sabret, JC'u iyi bir paraya sat, çık amfi dene.
Jc zaten gitse max 1100e gider.
Çok rare ondan yoksa yurtdisinda 250-400 dolara gidiyor.(2 yilda 1 kez ebaye duserse)
Ne yapayim abi ne onerirsin?

Geri