Ibanez RG2550

Evet arkadaşlar RG2550 sahiplerini bende dahil olmak üzere bundan sonra bu başlıkta toplayalım hem böylece Alpha Index'ine de katkıda bulunmuş oluruz.

Benim kendi fikrim görünüşü itibariyle ve teknik bakımdan da mükemmel bir gitar.JEM'e yakınlığıyla bilinir zaten.

Üzerine birde Evo set taktığınızda tadından yenmez.

Benim 1570i alırken aklımın kaldığı gitar ama napalım buna anca yetmişti param:) Gerçekten çok güzel bir görünüşü var alanlara hayırlı olsun.

Ben de 2004 model rg2550 sahibiyim. 1 yıldır kullanıyorum memnunum diyebilirim. Elbetteki daha iyisi var.. Gitarın gerçek güzelliğini düzgün ekipmanım olmadığı için göremiyorum sanırım..

jem'e olan yakınlığı sadece pickguard olmasından kaynaklanıyor die biliyorum.gövdede pickguard olması sesi baya değiştiriyor çünkü,dediğin gibi evo set takarsan da daha karakteristik bi sound elde edebilirsin ;)

ama rg prestige serileri genelde kolay modifiye edilebilir gitarlar yani istediğin manyetiği tak tonu al,bassı çok geldi tizler düştü derdi yok ağacı yüzünden her türlü manyetiğe tepki veriyor rahatlıkla,ibanezin en güzel yanı bu olsa gerek!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ilteris demiş ki:
Ben de 2004 model rg2550 sahibiyim. 1 yıldır kullanıyorum memnunum diyebilirim. Elbetteki daha iyisi var.. Gitarın gerçek güzelliğini düzgün ekipmanım olmadığı için göremiyorum sanırım..

Ayarlarınıda iyi bir bilene yaptırman gerekiyor floyd rose'un sıfır paralellikte olması gerekiyor.Sap ayarı,action ayarı bunlar çok önemli.Ayrıca ekipmanını söylersen yardımcı olabilirim belki ?

jedaynayt demiş ki:
jem'e olan yakınlığı sadece pickguard olmasından kaynaklanıyor die biliyorum.gövdede pickguard olması sesi baya değiştiriyor çünkü,dediğin gibi evo set takarsan da daha karakteristik bi sound elde edebilirsin ;)

ama rg prestige serileri genelde kolay modifiye edilebilir gitarlar yani istediğin manyetiği tak tonu al,bassı çok geldi tizler düştü derdi yok ağacı yüzünden her türlü manyetiğe tepki veriyor rahatlıkla,ibanezin en güzel yanı bu olsa gerek!

Öldürdün sen şimdi bizi =) Pickguard değil tabi ki tek benzerlik ilk başta yapı itibariyle genel olarak birebir zaten, onun dışında aynı köprü sistemi Edge Pro kullanılıyor ki bu çok mükemmel bir avantaj onun dışında ikiside 3Pc (parça) klavyeden oluşuyor.Gotoh marka kulakçıklar,sapın gövdeye olan orantısı hizası bunlar hepsi aynı.

Farklılıkar yok değil tabi ki ama o fark için 1500 dolar fazladan ödemeyi hakeder mi tartışılır.!!!

jedaynayt demiş ki:

Öldürdün sen şimdi bizi =) Pickguard değil tabi ki tek benzerlik ilk başta yapı itibariyle genel olarak birebir zaten, onun dışında aynı köprü sistemi Edge Pro kullanılıyor ki bu çok mükemmel bir avantaj onun dışında ikiside 3Pc (parça) klavyeden oluşuyor.Gotoh marka kulakçıklar,sapın gövdeye olan orantısı hizası bunlar hepsi aynı.

Farklılıkar yok değil tabi ki ama o fark için 1500 dolar fazladan ödemeyi hakeder mi tartışılır.!!!

kore üretimi jemlerden çok daha üstün:) tabi manyetikleri evolarla değiştirdiğimiz zaman. geçenlerde bir tane denedim de JEM555 hiç ama hiç beğenmedim.

Norton_Antor demiş ki:
basswood olan jemlerle manyetikleri dışında aynı sanırsam.

Aslına bakarsan stock RG2550 manyetikleride Dimarzio hatta çokta kaliteliler karakteristiği de değişik humbucker olmasına rağmen strat tonları veriyor.
Ve evet bu gitarın böyle ilginç bir özelliği var çok güzel strat tonlarına yaklaşıyor şaka gibi evet ama hakikaten öyle arkadaşlar.O çatlama sesleri filan çok iyi.
Ama ben tabi lead gitar olduğum için değiştirmek zorunda kaldım birde dimarzioları benim aldığım dükkana verdiğimde üzerine takıp vericem die anlaştım yoksa burda satardım ve ucuzua çok iyi manyetik sahibi olurdu bir arkadaşımız =)

DreamofStyks demiş ki:
ilteris demiş ki:

Ayarlarınıda iyi bir bilene yaptırman gerekiyor floyd rose'un sıfır paralellikte olması gerekiyor.Sap ayarı,action ayarı bunlar çok önemli.Ayrıca ekipmanını söylersen yardımcı olabilirim belki ?

Ekipman mı? Hmımmmm.. Yok desem doğru olur sanırım ne var ne yok sattım.. Ayarları fena değil ama bakıma vereli 6 ay oldu o süre içinde tekrar bi bakım gerekiyor da verecek vaktim yok... Bir de bende bu aletin sap ayarı için olan alandan yok aldığım yer vermedi hiç bi yerde de bulamıyorum nerden temin edebilirim bunu?

ilteris demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
ilteris demiş ki:

Ekipman mı? Hmımmmm.. Yok desem doğru olur sanırım ne var ne yok sattım.. Ayarları fena değil ama bakıma vereli 6 ay oldu o süre içinde tekrar bi bakım gerekiyor da verecek vaktim yok... Bir de bende bu aletin sap ayarı için olan alandan yok aldığım yer vermedi hiç bi yerde de bulamıyorum nerden temin edebilirim bunu?

O alyan sende olmasada olur çünki sap ayarı zordur ve pek karışma derim bilen birine yaptır bunu.Örnek olarak çankayada Çalgıcı müzik var işhanının içinde orası iyi yapıyor bu işi.

Bende Boss GT8 rg2550 ve ultra-g olmasına rağmen anca artık soundun son noktasına çıktım yarın ikinci ultra-g de kargolanıcak eğer hiçbir ekipman yoksa tabi ki tek başına gitar mucizeler yaratmaz =) Ancak çok güzel cleanler verir =)

Sen alyanı nereden bulabileceğim hakkında bir fikir verirsen sevinirim :) Yapıp yapamayacağım ayrı konu.. En kötü ihtimalle sap elimde kalır sorun değil :D

ilteris demiş ki:
Sen alyanı nereden bulabileceğim hakkında bir fikir verirsen sevinirim :) Yapıp yapamayacağım ayrı konu.. En kötü ihtimalle sap elimde kalır sorun değil :D

Trigodan bulabilirsin, metronomda bulabilirsin, çalgıcı müzikte bulabilirsin çoğu yerde var ben hatta bedavaya almıştım sağolsunlar.

ilteris demiş ki:

Trigodan bulabilirsin, metronomda bulabilirsin, çalgıcı müzikte bulabilirsin çoğu yerde var ben hatta bedavaya almıştım sağolsunlar.

Geri