Ibanez RG2550

Bu konu benim yaratıcılığımı geliştirdi doğrusu..Başımın belasıydı ne yapsam o boşluğu dolduramıyordum.Doldurduğum malzemeler kısa sürede dökülüyor yırtılıyor vs..En son çözümü buldum.Arm holder ları çıkartıp yuvalarına 1 tur ip sarıp uçlarını bağladım.Sonra çıkmasın ve biraz daha kalın olsun diye üzerine 1 kat oje sürdüm (bana ait değil :D ) Kuruduktan sonra taktım.İlk baş aşırı sert oldu takamadım.Zar zor takıp 1 hafta çok sert kullandım.Şuan 1 ay ı geçti ve kol tam istediğim gibi.Baya yumuşak ama nerde bırakırsam orda kalıyor....Buraya yazmasam patent işine flan girerdim heralde:p

niflheim demiş ki:
Bu konu benim yaratıcılığımı geliştirdi doğrusu..Başımın belasıydı ne yapsam o boşluğu dolduramıyordum.Doldurduğum malzemeler kısa sürede dökülüyor yırtılıyor vs..En son çözümü buldum.Arm holder ları çıkartıp yuvalarına 1 tur ip sarıp uçlarını bağladım.Sonra çıkmasın ve biraz daha kalın olsun diye üzerine 1 kat oje sürdüm (bana ait değil :D ) Kuruduktan sonra taktım.İlk baş aşırı sert oldu takamadım.Zar zor takıp 1 hafta çok sert kullandım.Şuan 1 ay ı geçti ve kol tam istediğim gibi.Baya yumuşak ama nerde bırakırsam orda kalıyor....Buraya yazmasam patent işine flan girerdim heralde:p

sanırım sen tremolo kolundan bahsediyorsun.ben kolunda girdiği yuvadan bahsediyorum.o yuva oynuyordu, şimdi iyi durumda.
teflon bantlar yerine koldaki yuvalarda ip ve öje kullanmak ilginç bir fikir:D

Evet şimdi anladım dediğini...O daha kolay arkadaki 1 somunu sıkarak hallediyorsun ki etmişsin sanırım söylememin bir anlamı yok:) Teflon bant, normal bant, şu, bu,..birçok şey denedim ama hepsi kısa sürede yuvanın içinde parçalandı..Ve yeni taktığım arm holder larda uzun süre sıkı tutmuyor kolu.Şimdi gayet hoş...

arkadaşlar ben kararsız kaldım biraz yardımınıza ihtiyacım var...

şimdi para sıkıntısı yüzünden şu üç gitar arasında takılıp kaldım....

ibanez s470 ... maun gövdeli olduğu için çok cazip.. çook cazip....

ibanez rg1570 işte hardcase le birlikte gelio falan filan... baya da övülüyor lakin basswood gövde beni düşündürüyor.. malum heryerde kötülnir... hani burda da bir arkadaşın dediği gitsinler ondan mobilya yapsınlar... yada bi başkasının napıcaksın abicim ıhlamuru otur çay yap iç.... gibi

ibanez rg2550 ... tabiki :D .. hey yavrum yani.... lakin para! bide satan yok! ..hani bulsam satan gene ayarlarım 1000 ytl falan alırım... ama bende de sabır kalmadı artık yeter bc rich virgin le nereye kadar... haala bu gitarı kullanıyorum gına geldi bunaldım anksiete çöktü üstüme...

sabır falan kalmadı bu ayın 15 i alınacak birisi...

ibanez s470 mi?... yoksa ibanez rg1570 mi?.... tabi bulabilirsem direk rg2550 alıcam.. ama yok tabi....

hızlı yüksek gain li sololar için kullanıcam.... shred işte ya ;) .....

bu maun mu basswood mu bide o konu hakkında aydınlatırsanız çok sevinirim

rg1570 in ağacına takılmışsın ama rg2550 bulursam hemen alırım diyorsun.. Onlar aynı ağacı kullanıyorlar bence tip olarak bir sorunun yoksa 1570 almanı tavsiye ederim manyetikleri de değiştirdinmi ilerde süper olur.

yok zaten biliyorum aynı ağaç... lakin 2550 o kadar methedildiki maaşallah :D ... yani ağaç mağaç demem alırım artık o durumda......... manyetiklerse zaten her halükarda değişicek....

ya keşke elimizde amfisiz yalın gitar sesinin doğrudan kaydı falan olsaydı .. her iki gitarında.... yada her ağaç türünün :p .... kıyas için muhteşem olurdu.... tabi gidip denemekte güzel olur.. .lakin kim demişti burdan... 3. de vururlar artık adamı :D

1570 in sesini amfisiz efektsiz olarak kaydedip koymuştum gitar ses bankasına ama silinmiş olabilir. Bence kafana takma bak ben de gittim 1570 aldım sonra 2550den çıkma manyetikleri taktım gayet mutluyum :)

kafana takma olurmu parayı biriktiricem diye o kadar kasıyorum :D .... ah bide şu maun ve basswood un arasındaki farka bi vakıf olsaydım.... yok yarın bi gün gidiyim zuhal e deniyim.... tabi zuhal de buyrun gelin deneyin diye bekliodu... sırf elemanların tavrını çekmemek için gidip fiyat sormak bile içimden gelmiyor...

steve vai,paul girbert gibi gitaristler kendi signatureları henüz üretilmeye başlanmadığı zaman da rg550 falan kullanıyodular ki paul gilbert benim gitarın rengi bile aynı olanından kullanıyodu :)

zuhal konusunda bayağı ortak fikrimiz varmış bakıyorum :)

ben de 1570 tavsiye ederim, muhtemelen deneyeceğin s serisi bir gitardan daha versatil bulacaksın. tabi tarzını bilemiyorum.

ayrıca kerem de doğru söylemiş 15xx ve 25xx serilerinin tek farkı manyetik, bazı durumlarda da pickguard, yani boşuna 100-150$ fazladan vermezdim ben (vermedim de :p). 25xx alanlar da manyetik değiştiriyor sonuçta.

KoRnoManiac demiş ki:
steve vai,paul girbert gibi gitaristler kendi signatureları henüz üretilmeye başlanmadığı zaman da rg550 falan kullanıyodular ki paul gilbert benim gitarın rengi bile aynı olanından kullanıyodu :)

yanlız hepsinin ayrıca bir sürü gitarı vardı atlama onları :) vai nin jackson ları paul ün bir sürü el yapımı gitarı. gibi :) ama basswood denilen ağaçtan bu kadar korkmak uzak durmak nedendir anlamam.

sertsessiz demiş ki:
zuhal konusunda bayağı ortak fikrimiz varmış bakıyorum :)

ben de 1570 tavsiye ederim, muhtemelen deneyeceğin s serisi bir gitardan daha versatil bulacaksın. tabi tarzını bilemiyorum.

ayrıca kerem de doğru söylemiş 15xx ve 25xx serilerinin tek farkı manyetik, bazı durumlarda da pickguard, yani boşuna 100-150$ fazladan vermezdim ben (vermedim de :p). 25xx alanlar da manyetik değiştiriyor sonuçta.

ya üstat zaten senin satılık başlığından sonra düşünmeye başladım alsammı diye onu araştırıyorum :D ....

sefabaser, al bi prestige kurtul valla :D...gitarı aldıktan sonra ya ben seni daha önce neden almadım diceksin...hani bi kadına bağlandıktan sonra gözün diğer hatunları kolay kolay görmez ya öle bişi işte...gitarım yanı başımda tjc case inde uyuyor garip içimde rahat oohh misss.2570 im benim...neyse diceğim o ki herkez sana bi öneride bulunuyo demekki bişi biliyolar...bu gitarlardan bu kadar memnuniyet rastlantı olamaz sen kayıt mayıt dinlemeyi bırak git direkt dene...;)..

yav buldum bi 2570 :)... 850 ytl ! .... lakin case yok :( .... bide gitarda kusur falan varmı bilmiyorum... keşke 2550 olsaydı şekil şemal açısından... 2570 in boyası falan hafif itici geliyor bana... birde elin her zaman değdiği yerde boyada aşınma falan oluyor =/ .... ama neyse ne... bugün bir zuhale gidip iyice deniyim... sonra elemanla konuşurum... bide bu case ler kaç para ?

caselere sakın ola ki ama sakın ola ki ekstradan para vermeyin eğer isteyen olursa da sayıp sövün, zuhal harici bir yerden alıyorsanız zuhale şikayet edin falan filan, zira caseler prestige serisiyle fiyata dahil olarak geliyor.

edit: sanırım yerine başka bir case alsam ne kadar gelir anlamında sormuşsun şimdi farkettim :p neyse dursun bu yazı da.

zaten casesiz prestige olmaz ikisi bi bütün :)..o boya dökülmesi olayını ben rastlamadım 2005 yapımı gitarım yani düşün.gitarda tık yok.boyası sapasağlam ilk günkü gibi sağlamlığını koruyor..Ama olmicak gibi bişey de diyemem kesin..Sen git dene hem 70 i hemde 50 yi kararını ver işte..

Buralarda çok önceleri çok yazılığ çizildi,demekki kimse araştırıpta okumuyor bu yazılanları.Yada üşeniyor aramaktan.Neyse...

Ihlamur ağacıda bir maun gibi kızılağaç gibi ses ağacıdır.Kaliteli bir ses ağacı olmasa üreticiler bu ağacı kullanmazlar.Gidip bir ladini,köknarı yada ardıç ıda gitar yapabilirlerdi.

Ihlamur un diğer ses ağaçlarından en büyük avantajı hafifliğidir.Genelde gitaristlerde,özelliklede uzun sahne performansı sergileyen gitaristlerde bu sebepten tercih eder.

Üretici açısındanda ucuzdur diğer bir çok ağaca göre.Ama bu durum bu ağacı kötü yapmaz.

Bence insanlar,isme çok takılıyorlar ve gerçekten gerçeği yansıtmayan saçma sapan yprumlarda bulunup insanları yanıltabiliyorlar.

Aldırmayın :)

Geri