Ibanez RG2550

fatich demiş ki:
Ibanez RG550 CLEAR MIRROR VINE JEM Pickguard ve

Ibanez RG550 GOLD MIRROR VINE JEM Pickguard

bu ikisinden birini alıcam ebay da buldum ancak nası alıcam nasıl sipariş vericem bilen varmı burda zuhalden falan sipariş etmeye kalksam 100 doları geçecek buna eminim bu sitede fiyatlar uygun. bide bu pickguardlar uyarmı ibanez rg2550 ye

Şu siteden yukarıdaki PG lardan sipariş edebilirsin sanırım.
http://www.pickguardparadise.com/gallery.html

Ben başka bir siteden aluminyüm (metal görünümlü diamond plate) getirttim
http://www.sharpconcepts.com/
bir tane daha site vardı ama orası kapandı şu an ordan aldığım PG takılı

Ebayden almanı tavsiye etmem nerden alındığını bilmiyorsan. Ölçüler tutmayabilir yamuk kalabilir PG , vida yerleri tutmayabilir ki bu büyük ihtimalle az da olsa kayma olacaktır. Ama gerekirse yeni vida deliği açarak takabilirsin.

Stormcrow demiş ki:
fatich demiş ki:
Ibanez RG550 CLEAR MIRROR VINE JEM Pickguard ve

Ibanez RG550 GOLD MIRROR VINE JEM Pickguard

bu ikisinden birini alıcam ebay da buldum ancak nası alıcam nasıl sipariş vericem bilen varmı burda zuhalden falan sipariş etmeye kalksam 100 doları geçecek buna eminim bu sitede fiyatlar uygun. bide bu pickguardlar uyarmı ibanez rg2550 ye

Şu siteden yukarıdaki PG lardan sipariş edebilirsin sanırım.
http://www.pickguardparadise.com/gallery.html

Ben başka bir siteden aluminyüm (metal görünümlü diamond plate) getirttim
http://www.sharpconcepts.com/
bir tane daha site vardı ama orası kapandı şu an ordan aldığım PG takılı

Ebayden almanı tavsiye etmem nerden alındığını bilmiyorsan. Ölçüler tutmayabilir yamuk kalabilir PG , vida yerleri tutmayabilir ki bu büyük ihtimalle az da olsa kayma olacaktır. Ama gerekirse yeni vida deliği açarak takabilirsin.

Bu söylediğin sitelerde çok pahalı yalnız,ebay den sipariş ettiğin yerde sanırım bu tip şirket gibi bir yer ve fiyatlar 35 dolar civarında ve istediğin modeli söylüyosun ona göre gönderiyolar diye biliyorum.

eternalsunshine demiş ki:
Bu söylediğin sitelerde çok pahalı yalnız,ebay den sipariş ettiğin yerde sanırım bu tip şirket gibi bir yer ve fiyatlar 35 dolar civarında ve istediğin modeli söylüyosun ona göre gönderiyolar diye biliyorum.

Doğrudurda ebayde çok kalitesiz Pickguard varmış. Netten farkını anlamıyorsun sonra gitarına uymuyor sokağa atmış oluyorsun parayı.

Ki bu durum en kalitelisi ile de olabilir. En azından satıcının reviewlarına falan bakın.

selam

3 ay once almis oldugum orjinal (inspection sertifikalarii pvc ile kapli case bag icinde ilk gunku gibi-valla sahte diil)2008 2550 egk mi satiyorum!
Makina gercekten cok guzel bir makina.
Hatta firsat bulupta doya doya calamadim bile.
QATAR dan 1050 dolara aldim, 1000 dolara da satiyorum.Satiyorum cunku john mayer model strat almaya karar verdim. eger isterseniz herturlu acidan resimlerini cekip gonderebilirim....

uygun renkte plexi bulabilirsem kendime pickguard apıcam gelişmeleri buraya yazarım.sizlerede fikir olur.

İyi bir lambalı amp ın, iyi bir FX üniten, iyi bir sap ayarın entonasyon ayarın, yeni tel takımın falan filan varsa iyi olabilir.

Pena bile daha büyük ihtiyaç manyetikten. En son manyetik :) (Tabi muhteşem bir setup varsa o zaman ayrı )

aslında benim sorum genel hardcase ile alakalı ama rg2550 olduğu için buraya sorayım dedim. hardcasei yatay pozisyonda saklıyorum ama çok yer kaplıyor acaba dik konumda dursa bir sorun olur mu? arama yaptım ama sonuç çıkmadı,şimdiden teşekkürler

riffofblood demiş ki:
aslında benim sorum genel hardcase ile alakalı ama rg2550 olduğu için buraya sorayım dedim. hardcasei yatay pozisyonda saklıyorum ama çok yer kaplıyor acaba dik konumda dursa bir sorun olur mu? Arama yaptım ama sonuç çıkmadı,şimdiden teşekkürler

olacağını hiç zannetmiyorum. ben öyle saklıyorum bişey olmadı bu güne kadar.

rg 2550e gk

merhaba arkadaşlar 2550e gk'cığıma ne gibi modifiyeler önerirsiniz manyetik olarak ne yakışır?bi de gitarı cıvıl cıvıl yapmak istiyorum.yeşilli,pembeli,sarılı pickguard,ses ayar düğmesi,floyd rose falan bu tarz malzeme nereden bulabilirim istanbul'da?son olarak sap-entonasyon ayarları için kimi ve nereyi önerirsiniz?

Merhabalar. Edge zero hakkında sorum olacaktı bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. yaklaşık 1 ay önce aldım rg2550. sorum aksesuar paketinin içinden çıkan iki adet "stud lock bolts" adı verilen vidayla ilgili bu vidaların tam olarak ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını bilen var mı? Kullanma kılavuzunda tel yüksekliği kısmında anlatmışlar ancak pek açıklayıcı değil bu yazı. Tel yüksekliğini ise stud bolt'tan normalce yapabildim ve bi problem çıkmadı. Bu iki vidayı nerede kullanacağımı ya da kullanmam gerekip gerekmediğini anlayamadım. Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa şimdidden teşekkürler.

slm arkadaşlar ben 2.el bir rg 2550 aldım da 1300 ytl çok temiz kullanılmış acaba doğru bir karar mı vermişim ve yanında bir korg ax3000g pedalım var sizce ne kadar ii olur bu ikili bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

gtrsc1 demiş ki:
slm arkadaşlar ben 2.el bir rg 2550 aldım da 1300 ytl çok temiz kullanılmış acaba doğru bir karar mı vermişim ve yanında bir korg ax3000g pedalım var sizce ne kadar ii olur bu ikili bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

Ben 900 liraya aldım.

Bu gitarlar, gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra, 12-56'lık teller takılıp Do'ya (standart) çekilerek kullanılmaya uygun mudur ? Denemek istiyorum ama biraz aykırı gibi geliyor. Sanki daha çok enstrümental rock çalınsın diye üretilmiş gitarlar. Bu konuda aydınlatırsanız ya da bilgilenebileceğim kaynaklar gösterirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Geri