Elektro Gitar Ve Amfi Önerisi

öncelikle iyi akşamlar. Elektro gitar öğrenmeye karar verdim fakat günlerdir araştırmama rağmen hala amfi ve gitar konusunda bir karar verebilmiş değilim. Genel olarak metallica, guns n roses,acdc, iron maiden ,scorpions falan dinliyorum. ucuz yollu,öğrenci işi gitar ve amfiler bakıyorum

Bütçe:500-550tl arası (en fazla 600)

yardım ederseniz sevinirim

200 tlye sahibindende schecter sgr s1 gordum. 400 lirayaysa blackstar ht1r veya modelleyici bi amfi almani oneririm. Line 6 spiderlar roland microcubelar daha iyi olabilir yeni baslayacagin icin.
Boyle bi ikili yapip yoluna bak derim :)

Ayni klasmanda benim dedigim gitarla diyelim.
Baslangic icin cok ideal. Cok kaliteli gitarlar.
Onu da boyle bi fiyata bulursan al derim.
Cunku 200 liraya sattigi s1in sifiri 550 lira. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayni klasmanda benim dedigim gitarla diyelim.
Baslangic icin cok ideal. Cok kaliteli gitarlar.
Onu da boyle bi fiyata bulursan al derim.
Cunku 200 liraya sattigi s1in sifiri 550 lira. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...checter-s1-200-tl-pazarliksiz-173128950/detay

dediğiniz gitar sanırım bu. Kozmetik sorunları var ama çok da önemli değil açıkcası. Bugün bayağı araştırdım , yapılan yorumları okudum, videolarını izledim baya güzelmiş gerçekten.

pedal işine girme hiç. yeni başlıyorsun hem gitara, pedala başlarsan sırf pedal bakmakla geçirirsin zamanını, gitarını düzgün çal sonra pedal al. ben 6 sene çaldıktan sonra aldım ilk pedalımı
gerçi sen bilirsin senin tercihin

line6 spider 15watt düşünmüştüm ben hem daha ucuza geliyo artan parayla başka gitar ekipmanları alabilirim.(pedal vs.) daha iyi olmaz mı ?

Benim düşüncem başlangıç seviyesindeki birinin çok da fazla ince eleyip sık dokumasına gerek olmadığı yönünde. Yeni başlayacak birinin biran önce gitarını amfisini alıp çalışmaya başlaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ekipmandan daha önemli olan gitar çalmayı öğrenmektir. Nasıl olsa zamanla zevkler değişir ve bu zevklere uygun gitarlar amfiler alınır. Ha ama bu demek değil ki bu ekipmanlar rastgele alınsın. Alınacak ekipmanlar hem sizi bir süre idare etmeli hem de gitar-amfi-efekt meselesini öğrenmenizde yardımcı olmalıdır. O yüzden bence amfi için roland micro cube idealdir. Gitarda da yukarıda da dediğim gibi ibanez tercih edilebilir :)

Benim düşüncem başlangıç seviyesindeki birinin çok da fazla ince eleyip sık dokumasına gerek olmadığı yönünde. Yeni başlayacak birinin biran önce gitarını amfisini alıp çalışmaya başlaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ekipmandan daha önemli olan gitar çalmayı öğrenmektir. Nasıl olsa zamanla zevkler değişir ve bu zevklere uygun gitarlar amfiler alınır. Ha ama bu demek değil ki bu ekipmanlar rastgele alınsın. Alınacak ekipmanlar hem sizi bir süre idare etmeli hem de gitar-amfi-efekt meselesini öğrenmenizde yardımcı olmalıdır. O yüzden bence amfi için roland micro cube idealdir. Gitarda da yukarıda da dediğim gibi ibanez tercih edilebilir :)

Dediklerinize katılıyorum fakat insan almışken iyisini almak istiyor. Zaten öğrenci adamız elimize kırk yılın başı para geçiyor :D bence almışken iyisini almakta fayda var :D

schecter'lari hep severim, elime cok guzel oturuyor saplari ve calimi rahat. yeni baslayanlar ve hatta
belki orta seviyeliler icin bile guzel bir gitar. calimi rahat gitar alirsan hem sevkini artirir, hem de ogrenmeni
kolaylastirir.

Dediklerinize katılıyorum fakat insan almışken iyisini almak istiyor. Zaten öğrenci adamız elimize kırk yılın başı para geçiyor :D bence almışken iyisini almakta fayda var :D

Kime göre iyi ? :) Sınırlı bir bütçeyle alınacak farklı ekipmanlar arasında devasa kalite farkları olmayacağından iyilik kavramı tonal zevke göre şekillenir bir hal alıyor. Yeni başlayacak birinin de tonal zevkleri oturmuş olmayacağından yukarıda da dediğim gibi gitar-amfi-efekt meselesinin daha kolay öğrenilebileceği türden ekipmanlar seçilmesi gerek diye düşünüyorum :) Micro cube'u araştırın :)

Kime göre iyi ? :) Sınırlı bir bütçeyle alınacak farklı ekipmanlar arasında devasa kalite farkları olmayacağından iyilik kavramı tonal zevke göre şekillenir bir hal alıyor. Yeni başlayacak birinin de tonal zevkleri oturmuş olmayacağından yukarıda da dediğim gibi gitar-amfi-efekt meselesinin daha kolay öğrenilebileceği türden ekipmanlar seçilmesi gerek diye düşünüyorum :) Micro cube'u araştırın :)

Önerileri dikkate alıcam. Çok teşekkürler :)

Geri