Cubase Açıkken Videolardan Ses Almak

merhaba dostlar.. cubase arka planda çalışırken açtığım videolardan ses alamıyorum bunu nasıl ayarlayabilirim .. önceden bir sorun yoktu ama şimdi aynı anda ikisinden ses alamıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
onu işaretleyince tam tersi oluyor cubase dışında bir sayfa açınca bu sefer tamamen cubase devre dışı kalıyor var bir ayarı ama bulamıyorum

Dostum bu mevzu da ses kartının da payı var, önceki kartlarımda ben de hem cubase'den hem de windows uygulamalarından aynı anda ses alamıyordum ama şimdi RME kullanıyorum iki ayrı analog çıkış gibi yapılandırmışlar youtube'daki video'ya cubase'den bir bass-davul vs. vst açıp eşlik edebilirsin mesela :) release asio driver da cubase arka plana düştüğü anda driver wdm moduna geçip cubase'in seslerini kapatır, windows seslerini verecek şekilde ayarlanır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
işte bende aynen bunu istiyorum youtubeden bir videoya , cubaseden açtığım vst ile falan eşlik etmek istiyorum
pc ses ve ayarlarından ses kartımı seçince sadece cubaseden ses alıyorum
başka birşeyi seçince bu sefer cubase devre dışı kalıyor uğraş uğraş bulamadım :)

Geri