amfiyi bilgisayara bağlama

Sevgili arkadaşlar bende ibanez ibz 10g modelinde 10 wattlık bi amfi var.Geçenlerde pc me guitar fx box adlı programı yükledim.Gitarımı da ona bağladım. Efektler de çok güzel fakat hoparlörlerim kötü olduğu için ses biraz kötü çıkıyor.Amfimi pc me bağlayıp onu hoparlör gibi kullanmak istiyorum. Bu mümkün müdür acaba? Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler... :roll:

Normal bir jack alırsın jackın bir ucuna küçültücü aparat alırsın elektronikçilerin birinden (bilgisayara girmek için) onu kablonun bir ucuna tatığında bir ucu küçük bir ucu büyük bir kablon olmuş olur küçük ucu ses kartı çıkışına bir ucuda amfinin inputuna girersin.Fakat sesi stereo olarak değil mono olarak alırsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Acaba stereo çıkış alamamamın sebebi nedir bu hiçbir şekilde mümkün değil midir.Prosessor alana kadar öyle idare etmek zorundayım ya da kısıtlı tonlardan çalacağım gitarımı.

çıkışı stereo alıyorsun ama amfi mono olduğu için çevirici kullanıp o çıkışı monoya çeviriyorsun. yani amfi değil de stereo ses veren bir şey kullansan stereo efektleri hakkıyla kullanacaksın..

guitar fx box programını duymuşken sorayım
bu programı açtığımda ses biraz sonra geliyor bu ses kartı ile ilgili bir durum tamam da bu gecikmeyi kısaltabilir miyiz?

http://asio4all.com/ buradan asio4all sürücüsünü indirip kurun. Herhangi bir ses işleme programında ses sonanımı olarak "asio4all"ı seçin ve keyfini sürün. Gerçi bu yazılım sayesinde ses kartının yetmediği yerde işlemciye yükleniliyor. Düşük işlemcili bilgisayarlarda yine sıkıntı devam eder ama ortalama bir bilgisayar ile (benimki; intel celeron 2.4ghz, 512mb ram ve creative live 24 ses kartı) gecikmeyi 5ms gibi hissedilmeyecek seviyelere çekebiliyorsunuz.

Eğer gecikme çok azsa programın setup ından gecikme zamanını ayarlıyabilirsiniz. Eğer 1 saniye kadarsa o zaman setuptaki ses kartı ayarlarını değiştirin. Stereo olayında da stereo kablonun iki artısını birleştirip monoya çevirebilirsiniz. En azından tek kolonda da olsa hem sağ hemde sol dan gelen sesleri alırsınız.

ya ses kartının adı ne onu bile bilmiyorum laptop a bağlıyodum ama bu olay zaten sıktı beni direkt setup a bağlamak varken sesi geç duyduğumda çıldırıyodum
driver ı indirdim sistemi uçurmadan ayarlabilirsem ne mutlu bana : )
teşekür ederim

GIRNATA demiş ki:
http://asio4all.com/ buradan asio4all sürücüsünü indirip kurun. Herhangi bir ses işleme programında ses sonanımı olarak "asio4all"ı seçin ve keyfini sürün. Gerçi bu yazılım sayesinde ses kartının yetmediği yerde işlemciye yükleniliyor. Düşük işlemcili bilgisayarlarda yine sıkıntı devam eder ama ortalama bir bilgisayar ile (benimki; intel celeron 2.4ghz, 512mb ram ve creative live 24 ses kartı) gecikmeyi 5ms gibi hissedilmeyecek seviyelere çekebiliyorsunuz.

Bu ne işe yarıyo ismail anlamadım ben ?

Abi bu şey harika birşey :) benim çok yararıma dokunmuştu...
Reklamlar bitti :LOL:

Yarı profesyonel ve profesyonel ses kartlarında var olan donanımsal (bu -sel, -sal eklerine de gıcığım ama başka bişey bulamadım buraya) asio desteğini simüle ediyor bu program. Asio dediğim şey ses işleme sırasında gecikmenin sıfıra yakın olmasını sağlayan bir teknoloji.
Asio4all gerçek zamanlı efekt uygulamalarında mucize yarattı bende. O olmadan guitar rig 2.0'ı denediğimde (ki fx box'ı da denemiş ve daha az olsa da gecikme sorunu yaşamıştım) bilgisayarım sadece çıtırtılar çıkarıyordu. Bu yüzden de guitar fx box'ı kullanmak yerine "asio4all" ile "GT player expres" ya da "guitar rig2.0"ı öneririm. Fx box oyuncak kalıyor yanlarında.

Geri