Modifiyeli Japon Kasa Ibanez Rg550

pardon yalnız orjinal floyd rose değil cortun kendi ürettiği tremelo var esp mh50 daha mantıklı gibi olur o açıdan

Böyle kulaktan dolma bilgileri vermek için çok uğraşıyor musunuz? Mh50'nin üstünde gelenin orhjinal floyd rose olduğunu kim söyledi? Üstünde gelen Çin yapımı kıytırık floyd rose'dur. Orjinal Alman malı OFR değildir. İsmi floyd rosedur sadece. mh-50'de LTD'nin en alt modellerinden biridir. OFR'nin kendisi zaten 200 dolardan başlıyor. Sondaki special'ın ne anlama geldiğini bir araştırın.

Ayrıca bahsettiğinizle de hiçbir alakası yok. Adam gitarı köprüsüne göre mi seçecek? Edgeler, Schaller da, Gotoh da orjinal floyd rose değildir, lisanslıdır ama kalitelidir. Cort'un üstündeki de lisanslı Kore yapımı kendi floyd rose'dur ve kendi gitarlarındaki en üst model floyd rose'dur. Yanlış bilgilerle lütfen yorum yapmaya devam etmeyiniz.

Ben de tam onu diyecektim. Bu işler bütçeyle olur. Bu bütçede arkadaşın alabileceği seçenekler belli. O an 2. elde uygun temiz iyi kondisyonda bir Cort X-11 varsa onu alır, yok eli yüzü düzgün 400 TL'e bir MH-50 bulur, o zaman gider, onu alır. Tabii temiz durumda olması lazım. FR'si aşınmışsa, fretler ayvayı yemişse bir anlamı yok. Üstüne 300 TL bakım parası verecekse, gitsin sıfırını alsın.

ocam sapın takılmasını inan bende bilmiyorum. sap yurt disindan getirtilme özel bi sap. dikkatini çekerim özel bir sap. solo sapıdır. bende bu islerde cahil oldugum icin erimismi erimemismi inan anlamiyorum. 8 yildir calan bi arkadas geldi hayran kaldı. fret erimis falan demedi. tonlarına hayran kaldı. sana diycem buraya gelmeden önce git bi gitarcıya 2 3 bin liralik gitarları dene sapını dene. gel bide bu sapı dene. sap ayarı entonasyon falan ayarlarız onlarbisi degil. ben sana gitarım cok iyidir cok şaşalıdır soyle güzel böyle güzel demiyorum. benim sana diycem 500 liraya alabilecegin en ama en iyi gitar budur diyorum. gel dene diyorum. tek bir sıkıntısı var sadce sapın arka kısmında 1 cm bi catlat var. ama hic ne calmaya nede biseye etkisi var. 4 aydir bende aldigimdada vardı. demiş

Bence burada paylaşmayın böyle özel bilgileri.

Yani iyi sap derken, ebay'den getirtilen Çin malı 30 dolarlık fason saplardandır diye tahmin ediyorum. Öyle sapların iyi olacağını düşünmüyorum, hele ki ince filan denilmiş, iyice sakat bir durum, gelecekte stabil kalmayabilir. Ibanez ince saplara Titanyum çubuk koyuyor veya 5 parçadan filan yapılıyor ki gelecekte çatlama, eğilme bükülme olmasın. Yani herşeyin bir raconu var.

Arkadaşı denemiş filan bunlar hep subjektif. Çatlak olması -10 puan. Çatlak saptan açıkçası bir cacık olmaz. Zaten düzgün bir sap olsa, örneğin musikraft, warmoth, allparts gibi bir şey olsa, o gitar durmaz, aynı gün satılırdı.

ocam sapın takılmasını inan bende bilmiyorum. sap yurt disindan getirtilme özel bi sap. dikkatini çekerim özel bir sap. solo sapıdır. bende bu islerde cahil oldugum icin erimismi erimemismi inan anlamiyorum. 8 yildir calan bi arkadas geldi hayran kaldı. fret erimis falan demedi. tonlarına hayran kaldı. sana diycem buraya gelmeden önce git bi gitarcıya 2 3 bin liralik gitarları dene sapını dene. gel bide bu sapı dene. sap ayarı entonasyon falan ayarlarız onlarbisi degil. ben sana gitarım cok iyidir cok şaşalıdır soyle güzel böyle güzel demiyorum. benim sana diycem 500 liraya alabilecegin en ama en iyi gitar budur diyorum. gel dene diyorum. tek bir sıkıntısı var sadce sapın arka kısmında 1 cm bi catlat var. ama hic ne calmaya nede biseye etkisi var. 4 aydir bende aldigimdada vardı. demiş

az çok yapım süreçlerine tanık olmuş ve bi kaç müzik aletin yapımını bilen birisi olarak sap yurtdışı lafı tamamen trişka. Bildiğin buz gibi çin sapıdır o. Ha ince kalın verirsin sana o ölçüde yaptırırlar. Özel sap dedim mi o sap zaten 400 500 e ancak yaptırılır. Özel yapılırsa da purleheart abanoz snakewood gibi bir klavye yaparsın ki özel olsun. gülden sap kolay kolay tercih edilmez. Vardır gülün de kalitelisi ama ben çok nadir görüyorum. 500tl bütçeye ibanezden öte cort k6 ya da x11 modeli, epiphone sg400 ltd nin başlangıçları vs alınabilinir. Gövdede mauna dikkat et ve metal tonlarda emg manyetikler ilk tercihin olsun.

sıfır x11 de pahalı onu alacağına aradaki farkı tamamlayıp mh50 alabilirsin ama cort'a karşı olan önyargıdan dolayı x11'in 2.eli mh50'den çok daha ucuz olur herhalde

Geri