Bateri Tavsiyesi

T

The Unforgiven

Elimde birikmiş para var yakın zamanda bateriye başlayacağım. Ev ortamında olacağım için elektronik almam gerekli. Bütçem de çok fazla değil.

Yamaha Dtxplorer
Medeli DD501
Medeli DD505
Medeli DD502J
Alesis DM6

Şimdilik aklımda olan bunlar. Tabiki yamaha ağır basıyor. Sizce hangisini almalıyım? Ve bu bütçede önerebileceğiniz başka bateri var mı?

yazdığın modellere bakıldığında en iyisi yamaha, kendim şahsen denedim davulu, bir arkadaşımda vardı, ses kalitesi açısından yamaha daha başarılı ama dtxplorer oldukça eski bir elektronik davul modeli, bence daha yeni bir model alman lazım mesela yamaha dtx 400k yada yamaha dtx430k gibi (y)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yazdığın modellere bakıldığında en iyisi yamaha, kendim şahsen denedim davulu, bir arkadaşımda vardı, ses kalitesi açısından yamaha daha başarılı ama dtxplorer oldukça eski bir elektronik davul modeli, bence daha yeni bir model alman lazım mesela yamaha dtx 400k yada yamaha dtx430k gibi (y)
Bende gidip daha iyisini almak isterim ama durumum belli. Yani çıkacağım limit en fazla 900tl civarı. Dtxplorer ı 800tl ye satanı buldum veya Medeli'nin 505 veya 502J modelini alacağım.

Medeli dd501'i kardeşime almıştım ara sıra bende kullanıyorum.Medeli kayıt konusunda yamahadan ve şaşırtıcı bir şekilde çok daha üst modellerden daha kaliteli iş görüyor.
Ama sağlamlık ve ton olarak yamaha ile yarışamaz yamahanın dtx500 serisini aldık bir arkadaşa.Hakikaten güzel alet.
Kayıt yapacaksan medeli.
Kendin evde yada sahnede kullancaksan yamaha

Merhaba, tavsiyem biraz daha bekleyip Roland almak, ama illaki alacaksan yamaha derim. Yamaha da kikc ve hi-hat lerden zevk alamayabilirsin.

Geri