Ilanlarda Anlam Veremediğim Cümle(ler)

Ölücü: Merhaba bu ürünü almak istiyorum fiyat son mudur?
Satıcı: Merhaba satış fiyatı 800 liradır size 750 liradan verebilirim.
Ölücü: Hmm o fiyatlara çıkamam hocam benim bütçem 500 TL.
Satıcı: Tamam kardeşim farklı bir gitar bak o zaman.
Ölücü: Tamamda neden tersliyoooosun kiii ne kıymetliymiş malınn "alla alla", bütçe sundum uyarsa uyar uymazsa uymaz sen bu fiyata satamazsın zaten!

...birde yazışmalardaki yorumlara burdan bakalım istedim.

başka sattığım şey varsa koyuyorum ben. alakalı ürünse çünkü ilan sınırı var. bütün ev eşyalarını satarken 80 tane ilan açmışım site izin vermedi devamına :)
ben gelen sorulara hastayım, bütün açıklamalar var "adres neresi?"
son fiyat ne
500
250 olmaz mı?
bitmiyor
Benim en çok ilgimi çekenler resimlerde satmayı düşündüğü aletin yanında diğer bütün malzemelerini de sergileyenler;farklı bir ağırlık yaratmak,dikkat çekmek olduğunu düşünmüşümdür.. Yoksa insan satılık ilanına neden satmayacağı şeyleri de yerleştirir?

Bunların üremesi ne zaman biter

159333

KVKK ihlali, hakaret. Asıl izin gibiler ne zaman biter acaba? Pazarlığa, takasa girmek istemeyen insanlar paşalar gibi "dönüş yapılmayacaktır" yazıp geçiyor. Takasa, pazarlığa kapalıdır diye belirtiyor. Nihayetinde 2. el alım satım ortamı, isteyen istediğini teklif edebilir. İlanınıza da baktım, bu konularda en ufak bir bilgi yok. Yazan adam yine kibarmış, lafın devamını getirmeden engeli vurup geçmiş.

Yok eğer hakaret mahiyetinde yazmayıp cidden gitarı parça parça bölüp satma niyetiyle cevapladıysanız kusuruma bakmayın. Ben de boş gövdesine 250 TL veririm. Olumlu olumsuz geri dönüşünüzü bekliyorum.

Son düzenleme:
KVKK ihlali, hakaret. Asıl izin gibiler ne zaman biter acaba? Pazarlığa, takasa girmek istemeyen insanlar paşalar gibi "dönüş yapılmayacaktır" yazıp geçiyor. Takasa, pazarlığa kapalıdır diye belirtiyor. Nihayetinde 2. el alım satım ortamı, isteyen istediğini teklif edebilir. İlanınıza da baktım, bu konularda en ufak bir bilgi yok. Yazan adam yine kibarmış, lafın devamını getirmeden engeli vurup geçmiş.

Yok eğer hakaret mahiyetinde yazmayıp cidden gitarı parça parça bölüp satma niyetiyle cevapladıysanız kusuruma bakmayın. Ben de boş gövdesine 250 TL veririm. Olumlu olumsuz geri dönüşünüzü bekliyorum.
Yarı yarıya pazarlık olmaz pazarlık teklifi de olmaz. Bu tip absürtlükleri gerçekten nasıl olabilir yapabilir diye normalmiş gibi karşılayabiliyorsunuz. Ben mi uyumsuzum veya anlayışsızım, sıkıntı bende mi bu durumda gerçekten çözemiyorum. Birine fiyat teklif etmekle taşak geçmek arasındaki çizgi bu kadar görünmüyor olamaz.

Ne kadarlık teklifin pazarlık olarak kabul edilmesi makul acaba? SPK'mı tanımlıyor bunu, Rekabet Kurulu mu denetliyor? Kime göre? İsteyen istediğini teklif edebilir. Aklına esen fiyatı teklif etmeyi normalleştirmeyi, kafasına yatmayınca hakaret etmeyi kendine hak görmeye tercih ederim. Hepsini geçtim sizin 3600 yazdığınız yerde 2000 - 2500 yazılmış onlarca ilan mevcut. Tekrar diyorum alıcı Celal bey insaflıymış. Tenezzül etmemiş uzun uzun tartışmaya. Burası Türkiye, mazallah deliye denk gelirsiniz telefon numaranız böyle açıkken teklif ettiğiniz saptan bi numune kapınıza kadar teslimatını yaparlar.

Buranın da Discord sunucusu, 4chan olmadığını hatırlatıp kullandığınız kelimeleri daha özenli seçmeniz gerektiğinin farkında olmanızı tavsiye ederim.

Ne kadarlık teklifin pazarlık olarak kabul edilmesi makul acaba? SPK'mı tanımlıyor bunu, Rekabet Kurulu mu denetliyor? Kime göre? İsteyen istediğini teklif edebilir. Aklına esen fiyatı teklif etmeyi normalleştirmeyi, kafasına yatmayınca hakaret etmeyi kendine hak görmeye tercih ederim. Hepsini geçtim sizin 3600 yazdığınız yerde 2000 - 2500 yazılmış onlarca ilan mevcut. Tekrar diyorum alıcı Celal bey insaflıymış. Tenezzül etmemiş uzun uzun tartışmaya. Burası Türkiye, mazallah deliye denk gelirsiniz telefon numaranız böyle açıkken teklif ettiğiniz saptan bi numune kapınıza kadar teslimatını yaparlar.

Buranın da Discord sunucusu, 4chan olmadığını hatırlatıp kullandığınız kelimeleri daha özenli seçmeniz gerektiğinin farkında olmanızı tavsiye ederim.
Umarım beni tehdit etmiyosundur

Yazan fiyata yarısını teklif etmek moda oldu artık. İLana ne koysam yarısını yazıyorlar, sonra arasını bulalım ayağı çekecekler herhalde.
Sapını vermek iyi cevap olmuş. sonuna kadar tam destek \m/

Dün başıma geldi. Yine "Acaba ben de mi hata var diye sorguluyorum".
Denemek için gelenle uğraşmayacak mısın sanki onu anlamadım. Engeli de yedim :D

Dosyalar

• Screenshot_2023-04-02-16-10-54-762_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-04-02-16-10-54-762_com.android.chrome.jpg
    335.4 KB · Gösterim: 128
Geri