Gulyabani (rock)-Ankara

G

gulyabani

ankarali rock grubu.ilk konserini ilginctir ama polis akademisinde verdi:) ikinci konserini odtu beste gunlerinde verdi.yeni ve heyecanli bir grubuz.kendi bestelerimizi caliyoz.bizi duyan dinleyen varsa yorumlarini bekliyoruz.merak edenlerinde meraklarini gidermeyi umuyoruz....

ben de izledim bu grubu hiç beyenmedim ... davulcu çok gaz hikaye yani böyle tripler falan gereksiz yahu... ayrıca gitaristde böyle çok abuk bir tipdi öyle bilemiom pek geleceği yok gibi bu grubun ...

asıl o konserle ilgili yaşanan en bomba hikaye şu :
grubun davulcusu bir partide(??) sapık inek isimli güzide psycholdelik grindcore grubunun güzide basçısıyla muhabbet eder ...

basçı: abi iyidi güzeldi konserinizde bi şarkınız mavi sakal'dan arak gibiydi ya .
davulcu : hadi ya hangi şarkı abi ?
basçı : şu baltaya sap ol falan diye sözleri olan ...
davulcu : hmmz abi o şarkı mavi sakal'ın ya . cover olarak çalmıştık
basçı : oha hoş güzel çaldınız o zaman .

insan & kargaşa

böyle de bir olay yaşanmıştı o konserlen ilgili ...

tipler tripler onemli deil.daha cok bestelerle ilgili yorumlarinizi bekliyoruz.daha cok yeniyiz.sound'u ve tarzi oturtmaya calisiyoz.yapici elestrileriniz bize destek olacaktir bu yolda.simdiden tesekkurler..

günün birinde triplerinizi anlayabilecek bir kitle sahibi olabilmeniz dileğiyle..
kolay gelsin..

bless!

Sevgili "sinek" kardeşim, bu trip falan listan hikayelerini boşverde, hani bi parçaları vardı "Sinek" adında, tadından yenmez ve insanın üzerinde varlık ve yokluk bulmacaları içerisinde kaybolma hissiyatı uyandıran. nedense o geldi aklıma birden,
"Sineğim ben, sineğim ben
Kaybolmuşum sonsuzluğunda,
Beni tusak ettin her kaçışımda..."
değil mi değil mi?
Neyse diyeceğim o dur ki; yola yeni çıkmış bu arkadaşlara başarılar diliyorum ve kendilerini bir daha ne zaman izleyeceğiz merak ediyorum...

kaos & yaşam

Ben de beste gunlerinde izledim grubu (polis akademisinde de izlicektim ama olmadı) acıkcası metal muzikle ugrasan biri olarak beklemedigim bi sekilde fazla etkilediler beni!! Henuz yeni bi grup olmanız da aceep etkiledi!! Acıkcası ben soundunuzu cok begendim ozellikle enstrumental sarkılar aceep iyiydi! CURCUNA superdi! Mavi Sakal calcagınızı anons ettiginizde (Mavi Sakal hic bilmem!) acaba soundları ne kadar benziyo Mavi Sakal'a diye dusundum? Hani belki abartı bi Mavi Sakal etkisi vardır demistim! (soundunuzun ozgun olup olmadıgını anlamaya calısıyodum) Ve gordum ki soundunuz gercekten ozgunmus!! Tebrik ediyorum!! Haddim olmadan bir iki elestiri yapmak istiyorum! Gitaristiniz (electro) butun pena vuruslarını yukarıdan asagı yapıyodu bence en kısa zamanda calısıp duzeltmesi aceep iyi olur!! Akustik gitar vokalistiniz biraz fazla detone oldu bence!!
Bunun yanısıra bikac iyi sey soliyim konser cıkısında bicok insan beklemedikleri kadar iyi oldugunuzu soyledi!! Ben bas vokalinizi cok begendim! Ayrıca akustik gitar-vokalin sesini cok begenmemis olmama ragmen basla beraber vokal yaptıklarında aceep uyumlu ve hos bi ses cıkıyodu!! (biraz garip olcak ama M.F.O elemanlarının seslerinin birbirine aceep uydugu gibi) Ben en kısa zamanda bu grubu tekrar izlemek isterim!! Umarım bi sonraki konserde de afisiniz beste gunlerindeki kadar orjinal olur!! :D

ilk albumumuz hazir ...
including the hit single curcuna ...

diye bi mesaj atma durumuna gelsek bi gun gelecekte ne mannak olur dimi lan ...

acep burdaki her entry`yi tekip eden varmidir???

varsa mesela bu ne kadar sacma bi entrydir ki o insan bi dunya kufur etme hakkina sahiptir dimi ???

bu arada sinif 64 kadar kendimize guvenmesek de 9.odtu rock senligine cikaris belki secme kurulunun takdirine kalmis ... ama olur da cikarsak cok deli sahne sovu planlarim var ; ya da yakin gelecekte biseyler dusunurus kesin ... guzel konser olur 2-3 beste daha yapmis olurus o doneme hadin hayirlisi... herkesi bekleris tabi eger cikar calarsak ... oole

sikinti ...

insan & kargasa

ps: lefter ve gulyabani kardes gruplardir ...
oolemidir ?
ooledir ...

duyduğuma göre bi dahaki konserlerine cover yapmayacak yeni besteleriyle biraz daha deneysel takılacaklarmış ...hatta bayadır stüdyo yapmadıkları için eski bestelerinide unutup onlarıda çalmayacaklar rock şenliği boyunca mixer odasında çekirdek çitleyeceklermiş kardeş grup lefterle...
kardeşim burası geyik platformu deil ciddi olalım.
sınıf 64 Berkay'a teşekküler bu arada . . .

Yeni Haberler , Konser

Gulyabani odtu mt 9.geleneksel rock senliginde calma hakkini secmeler sonrasinda kazanmistir... ne gun ne saatte calacagimiz ptesi belli olacaktir... bu konsere seven sevmeyen , merak eden etmeyen , cani ceken cekmeyen , isteyen istemeyen , ve uzar gider herkesi bekleris ...

ayrica odtu mt'ye beste gruplarina verdigi arti degerden oturu tesekkuru bir borc biliriz ... gorusmek uzro ...

guzide gurubumuz odtu 9.rak senliginde 12 mart cuma gunu saat 15:00 itibariylen konser verecektir. gunun programi itibariylen parodi , pin-up ve gulyabani konserlerinin ortak bileti sadece 1 milyon TL olup : ankara icinde arkadas kitabevi , galeri kultur , ona on ve imge kitabevinde gunluk bilet olarak ihtiyac molasi konser bileti ile kombine olarak satilmaktadir.
odtu icerisindeyse kutuphane onu , hazirlik a binasi onu ve carsi icerisindeki standlarda satilmaktadir.
herkesi beklios ...

insan & kargasa

ps:pin-upin ustune de mmmm bi leziz olcakki allah seni inandirsin ne sacmaliom acep gelin siz eyisi mi mi mi

Geri