Anima

meltem taskiran;

içsel yada toplumsal baskaldirilara sarkilarinda neredeyse hic yer vermemis olmasi sebebinden ötürü düsün tavri hakkinda fikir edinemedigimiz, cok basarili bir ses registine sahip olmasina karsi bu oktavlari çesitli ülkelerdeki pop müzik yarismalarinda 1.olarak harcamaktadir...

blah blah blah....

daha cok var çiziktirilicek üzerinde, irdelenicek her eylemiyle fakat;

türkiye' deki kadin rock sarkicilarinin hayat hikayelerine,kariyerlerine göz attigimizda; toplumun bakis açilari ve taleplerinin, istikrarlari üzerinde ne kadar etkisi olduguna sahit oluruz,üzülerek...

kalabalik dinleyici kitlesi rock müzigin sahip oldugu sertlik ve atesten pek haz etmez,
ama bu o anlayisa hizmet etme zorunlulugunu gerektirmez!...

kadinlarin tarih boyunca karsi karsiya kaldigi engellerle mücadelesi son derece zor ve uzun bir süreci kapsar.
köle ticareti 1854'de kaldildi fakat 20.yy' a gelindiginde imparatorlukta pek az köle kalmasina ragmen, 1917 tarihine kadar kadinlarin toplum icindeki yeri hakkinda köklü bir degisiklik olmamistir.
tarihte kadin atalarinin bu kadar engelle karsilasmalarinin günümüz kadinlarina etkisi mutlaka olacaktir.
bu etkiye cevap verecek müzikal formlardan biri ise rock müziktir.

yani aylin aslim' in fiona apple'dan, asli' nin sinead o connor' dan,
(vega)deniz özbey' in pj harvey' den, pin-up' in L7'dan,
(spitney beers)melis danismend' in skin' den çok çiglik atmasini saglayacak mücadeleri var bu ülkede...

fikrimce.

merhaba monk fungu hakkında bilgi edinmek istemişsin garaj.org da bi site vardı kapandı açıcam tekrar ordan bi fikir sahibi olabilirsin şimdilik ayrıca sormak istediğin bişey varsa bana özel msg da atabilirsin:) animayı izleyip pek beğenmiştik:) kolay gelsin diyorum:)

saol fungu
ii ve korkusuz müzik yaptıgınızı çaldı bir arkadaş kulağıma, merak hissiyatı belirdi ...
bakacağımdır garaj.org' a.

kardeşler; ben animayı pek beğendim. albümleri tez zamanda çıkar umarım.. Joker'i dinliyorum yaklaşık üst üste 8-9 kez döndü... yeteeer başka şarkı koyun sitenize :)

not: bakınız imzam.

bende yolluyorum yüzsüzlük yapıp 2 tane bile istiyebilirim... aa buldum anima; ankaralı arkadaşlar beni demo için beni bulsunlar sizde bana demo yollayın.

Selamlar ve başarılar , veee ben de demo isterim :cry:
Joker güzel parça ama diğerlerini de dinleyelim ister yüzsüzlük :oops: yaparız, dinleyici milleti işte yeni parça ister demo ister ,uğraş dur.. :D
Ayrıca web tasarımınızı da beğendim, oldukça başarılı..
Ankara'ya da bi uğramayı düşünmez mi hiç Anima :?:

anima grubu üyesi murat çopur' un jazz icrasını merak edenlere duyrulur;
fransız sokağında vedat sakmanın mekanında "eksik beşli" grubu iledir.
saat 22:00' da başlar 01:00 ' a dek sürer.

dayanamadım ses edicem. ben de animanın 2003 den kalan bir demosu var. ( sozu edilen demo oysa tabii.. :) 7 sarkılı.. supsuper.. jokerden cok daha guzel sarkıların oldugu. hastasıyız hatta. iyilik yapabilirim sanırım hatta sarkı bile soylerim..

ha bu arada bu mesajı attıran, beni ozel yapan :::: ankaralıyım.. nıhaha :)

ceylan hıh kıskan sende:

(gerci ses tonumuz tutmuyo ama duyulmadıktan soora sorun yok olsa gerek;)

varsın olmasın yolllllllllllaaaaaaaaaarrrrrrrr , varsın olmasın sorularrrrrrrrrrr!!

Geri