Elektro Gitar Jack Sorunu

Merhaba. Elektro gitarımda jack takılı iken cızıltı çıkartıyor. Bazen yatağın üstüne koyuyorum cızzzz diye ses başlıyor. Bu sorunun nasıl hal edebilirim.

elinden lehimleme işleri geliyorsa jack plate i çıkartıp kablolarını lehimle, kablolarda temassızlık problemi vardır %99, %1 ihtimalde jack plate içinden kırılmış vs olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
elinden lehimleme işleri geliyorsa jack plate i çıkartıp kablolarını lehimle, kablolarda temassızlık problemi vardır %99, %1 ihtimalde jack plate içinden kırılmış vs olabilir.

Gitarımda bir sorun olacağını pek sanmıyorum ama. Büyük ihtimalle jack ta olabilir. Arkdaşımın jackını takıp denemeyi düşünüyorum.

Eğer jack ı gitardan çıkardıktan sonra amfi ye takılı iken hala gürültü varsa büyük ihtimalle kablonun topraklama kablosunda yada lehimide bi sorun vardır, jackı değiştir hala aynı sorun devam ediyor ise amfinin dişi jack ında sorun vardır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer jack ı gitardan çıkardıktan sonra amfi ye takılı iken hala gürültü varsa büyük ihtimalle kablonun topraklama kablosunda yada lehimide bi sorun vardır, jackı değiştir hala aynı sorun devam ediyor ise amfinin dişi jack ında sorun vardır.

Elektro gitarımdan jackı çıkardığımda bir problem olmuyor. Jack takılı iken hareket edince saçma sapan sesler çıkıyor. Bugün sorunu buldum jackımda problem varmış.

Geri