Enstruman Kablosu Onerisi

Önerildi mi bilmiyorum, pig hog da gayet başarılı. Ara bağlantı için kullandığım lil pigs serisinden çok memnunum. Haricinde bir ucu L 25ft de mevcut elimde. Tüm kabloları planet waves yerine pig hog olarak kullandığımda gürültüde bariz bir azalma var diyebilirim.

Düdüt: schulz kabel de memnun olduğum bir diğer markadır.

Lava elc ile ultramafic arasında fiyat farkına değecek kadar iyi özellikler var mıdır sizce?
Edit: Tarihi 2016 görünce direkt yazmıştım ama 1 yıl sora konuyu hortlattığımın şimdi farkına vardım. Kusura bakmayın lütfen ama yine de sorumu cevaplarsanız sevinirim.

Lava elc ile ultramafic arasında fiyat farkına değecek kadar iyi özellikler var mıdır sizce?
Edit: Tarihi 2016 görünce direkt yazmıştım ama 1 yıl sora konuyu hortlattığımın şimdi farkına vardım. Kusura bakmayın lütfen ama yine de sorumu cevaplarsanız sevinirim.

ben ikinci el satıyorum dolayısıyla fiyatları uygun
imzamdan buyurun
elc ve soar arasında fiyata paralel bir fark var. ultramafic'i bilmiyorum

alternatif olarak bunlar da var:
Satılık - Dimarzio Ep1715ss & Ep1710ss

Bilgi guncellemesi yapayim. Lava van den hul kablolara gecis yaptik. Simdiye kadarki lavalar arasinda en iyi, tecrubemize gore budur.
Güzel ama Türkiye'de alabileceğim bir yer olsa daha güzel olabilirdi (Fiyatına bir daha baktım da alamazmışım o fiyata 3m=600 ₺). Kredi kartı kullanmıyorum yurtdışı siteleri de banka kartı kabul etmiyor sırf kablo alacağım diye de kart almak istemiyorum. Elc Trde mevcut.

Son düzenleme:
S

Selamlar , lava retro-coll kullanıyorum , hacın , güç , belirgin bir şekilde farkediliyor .
Eski telefonların kabloları gibi kıvrım kıvrım olan kablolara görüntü olarak alışamadım bir türlü :) o bahsettiğiniz ürünü denemedim ama tavsiye ettiğinize göre iyidir muhakkak ama o da Türkiye'de satılmıyor sanırım. Onca müzik ekipmanı satan yer olur da neden doğru düzgün kablo getirmezler onları da anlamıyorum zaten?

Eski telefonların kabloları gibi kıvrım kıvrım olan kablolara görüntü olarak alışamadım bir türlü :) o bahsettiğiniz ürünü denemedim ama tavsiye ettiğinize göre iyidir muhakkak ama o da Türkiye'de satılmıyor sanırım. Onca müzik ekipmanı satan yer olur da neden doğru düzgün kablo getirmezler onları da anlamıyorum zaten?
:) eyvallah aynen kıvrımlı , birde orange rengi olandan :) planet kullaniyordum ki onunda fiyatlar malum , bu kablo elime geçtikten sonra , onların yüzüne bakmıyorum desem yeridir , en azından deneyip farkı anlamak için, istanbul tarafındaysanız , buyrun gelip deneyebilirsiniz hic sorun yok ..

:) eyvallah aynen kıvrımlı , birde orange rengi olandan :) planet kullaniyordum ki onunda fiyatlar malum , bu kablo elime geçtikten sonra , onların yüzüne bakmıyorum desem yeridir , en azından deneyip farkı anlamak için, istanbul tarafındaysanız , buyrun gelip deneyebilirsiniz hic sorun yok ..
Çok teşekkür ederim misafirperverliğiniz için ama İzmir-Antalya benim güzergah. Sizin bu taraflara yolunuz düşerse ben de beklerim. Kablo yok ama çay kahve ikram edebilirim :)

ben satıyorum işte

Lava'lar hep övülen ve belirli kaliteyi tutturmuş kablolar. Bu fiyat seviyelerine çıktıktan sonra biraz daha bütçe ayırarak Vovox da düşünebilirsiniz esasında. Ben 4 yıldır kullanıyorum. Gerçekten fiyatını hak eden kablolar.

thomann dan aldığım kablo ve jacklar

15 metre Sommer Cable The Spirit XXL
2 adet Neutrik NP2 RX-Au Silent
5 adet Neutrik NP2 X-AU Silent
2 adet Neutrik NC5 FXX-B
4 adet Neutrik NC3 MXX-BAG

Toplam 135 €

Referans monitörlere kablo sağ-sol+ enstürman kablosu+mikrofon kablosu+ekstra bir kaç kablo daha yapacağım.aldığım ürünlerde herhangibir sıkıntı var mı ? Herhangibir sıkıntı çıkmaz değil mi yani aldığım ürünler doğru değil mi

izzzyy beni baya bir etkiledi inş doğru ekipmanları almışımdır.Sommer Cable The Spirit XXL tavsiye etmiştin. umarım iyidir.Vovox alacaktım vazgeçtim bu forumdaki yazıyı gördükten sonra..

Sommer Cable The Spirit XXL metresi 8-9 liraya geliyor kargo hariç.

Basligi ilk sayfadan buraya kadar okudum, basim ağrıdı yeminlen :) Kafam allak bullak oldu, inip Türk kahvesi içeceğim.
Klotz tavsiye edilmiş ama hangi modeli? Bir dünya klotz var. Ya da şöyle 100-150tllik yurtiçinde internetten bulup alabilecegimiz bir gitar kablosu önerisi olan?

15 metre Sommer Cable The Spirit XXL
2 adet Neutrik NP2 RX-Au Silent
5 adet Neutrik NP2 X-AU Silent
4 x Neutrik NC3 FXX-B
4x Neutrik NC3 MX-B

Dosyalar

• 7490806_800.jpg
    7490806_800.jpg
    52.2 KB · Gösterim: 510
  • 9397662_800.jpg
    9397662_800.jpg
    35.9 KB · Gösterim: 252
  • 9790353_800.jpg
    9790353_800.jpg
    34.6 KB · Gösterim: 456
  • 9843521_800.jpg
    9843521_800.jpg
    37.1 KB · Gösterim: 224
  • 9843986_800.jpg
    9843986_800.jpg
    38.4 KB · Gösterim: 464
Ben Evidence Audio kullanıyorum ve ses olarak inanılmazlar. İnsan bu kadar para verilir mi bir kabloya diye düşünüyor elbet, fakat sesteki o temizlik anlatılmaz yaşanır. Kabloları yapan tek bir kişi var, David Gilmour'a da size de aynı elden aynı kalitede kablo üretiyor. Bir kere alıp birdaha kablo almanıza gerek kalmıyor, (Eğer sorun yaşarsanız değişim veya tamiri ücretsiz yapabiliyor da sanırım.)

Pedallar arası Monorail:
The Monorail Signal Cable
Gitar-Board arası The Forte:
The Forte: right to straight
Board-Amfi arası Lyric HG:
The Lyric HG: right to straight

Bu arada Lyric çok sert bir kablo, bozulma gibi bir ihtimali yok gibi, fakat hareket etmeyecek bir yere konulması gerekiyor (stüdyo, pedalboard, effects loop vs) Gitar ile takıldığında sahnede hareket etme ihtimalinizi çok kısıtlıyor.

Geri