Enstruman Kablosu Onerisi

Test edebileceğin kayıt ekipmanın yok ise. Olabildiğince fazla kabloyla peşpeşe kullan. Amfiyi distortion kanalına al. Kabloyu eline dola ve demir bir parçayla kabloya vur. Hoparlörlerden gelen ses seviyesine göre en azından shield kalitesini anlarsın.
Biraz daha detaylıca anlatabilir misiniz abi?
Tam nasıl yaparım ve shield dediğimiz şey tam olarak nedir?

Cort için söyleyeceğim şey; evet kesinlikle çöp, 3 güne kalmaz bozulur. Kablonun kapasitans ve direnç değerlerine bakarak anlayacaksın kablo kalitesini, fakat bir çok kabloda bu verilere ulaşmak mümkün değil. Bu yüzden en iyisi düzgün, ismini google a yazınca bir katoloğunu bulabileceğin, adı sanı belli kablo almak. En uygun yolu tünele gidip kabloculardan marka kablo alıp, neutrik, amphenol veya hicon jacklar ile yaptırmak.

Tünelde bir kablocu var. Çok oneriyorlar. Uygun fiyata marka fiyati vermeden kaliteli kablo sahibi olursunuz diyorlar. Geçen gittim. Ara kablo ve normal uzun için konuştum. 2 neutriki eliyle gosterdi. Dedi 6 şar TL bunlar. 12 lira. + kablosu da önünde kesip yapiyordu öyle ince bisey dandik bisey değildi sadece dikkat edebildiğim buydu. Boyle bi konuda acilmamisti. Hangi kablo nedir ne değildir sormak aklima gelmedi. Uzunluga gore onu da ekledigini soyledi.

Böyle bi çözüm mantikli mi ne dersiniz?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=734&gid=295#.VEadO2fb5Sk
Cort'un bu kablosunun kalitesi hakkında ne dersiniz?
Tam çöp mü? Yoksa iş görür mü? Ucunun altın kaplama olması göz boyama mı?

Şu modelini kullandım zamanında cort kablonun:
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5954&gid=295#.VEdorx9wumc

Tizleri alıp götürüyor yani aşırı tiz karakterli ekipmanınızı dengeleyebilirsiniz :D , çok çabuk bozluluyor, ilk çıktıklarında çok ucuzlardı ondan tercih edilebilirliği vardı. Sonra gitgide arttı fiyatları, kurdan değil emin olun bu artış. Yani tam çöp şu anda, bunları almaktansa tv kablosundan kendinize jack yapın.

Şu an planet waves ag serisi kablo kullanıyorum, kesinlikle tavsiye ederim.

Planet Waves
American Stage mi?
Devre Kesicili AG serisi mi?

Amerikan Stage al kapasitansi falan belli en azindan ve oldukça düşük. Bir de yanına neutrik jack ve klotz enstruman kablosu ile kablo yaptır. Bende Sommer, Klotz, Klotz Lagrange ve Van Damme Silver Series var, hepsini ayrıca seviyorum. Para verme diyorsun sen para veriyorsun demeyin sakın, Sommer hariç hepsini metre ile alarak kendim yaptım. Mesela tünelden malzeme alarak 15 tl ye malettiğim 3 metre klotz(115pF) enstruman kablosunu high gain soundda tek geçerim. Hatta resmini de asayım aynısını yaptırırsın, tünelden karaköye inerken hemen her dükkanda bulabilirsin.

Amerikan Stage al kapasitansi falan belli en azindan ve oldukça düşük. Bir de yanına neutrik jack ve klotz enstruman kablosu ile kablo yaptır. Bende Sommer, Klotz, Klotz Lagrange ve Van Damme Silver Series var, hepsini ayrıca seviyorum. Para verme diyorsun sen para veriyorsun demeyin sakın, Sommer hariç hepsini metre ile alarak kendim yaptım. Mesela tünelden malzeme alarak 15 tl ye malettiğim 3 metre klotz(115pF) enstruman kablosunu high gain soundda tek geçerim. Hatta resmini de asayım aynısını yaptırırsın, tünelden karaköye inerken hemen her dükkanda bulabilirsin.
Abi şimdi american stage mi alayım yoksa yaptırayım mı ikisini birden demişsin? :D

2000 $'lık Les Paul'u yine ona yakın bir amfiye bağlarken kötü kablo kullanarak acaba daha savurgan bir tutum izlenmiyor mu?
Sistemin iyiliği en kötü parçası kadardır. Dolayısıyla ara jack, gitar kablosu v.s.'ye de maalesef gitara mitara verdiğimiz gibi para vereceğiz seve seve :)
Elbette öyle fakat evidence gibi, vovox gibi firmaların yaptığı çok affedersiniz soygun. Kablo mevzuunda en pahalı malzemeler; silver plated oxygen free pure copper çekirdekli düşük kapasitanslı kablo ve gold plated connector. Evidence bunların hiçbirini sağlamıyor fakat inanılmaz fiyatlara satılıyor, fiyat performans olarak değerlendirildiğinde 5 liralık kablolardan çok daha kötü. Yani demem o ki para ile doğru orantılı değil, araştırmak dikkat etmek lazım.
Dün Sommer kabloya mail attım, tüm kablolarında oxygen free %99,99 saflıkta bakır kullandıklarını söylemişler. Bu kablolar 20-30 euro, daha da takıntı haline getirip kablom gümüş kaplı olsun, jack ta altın olsun derseniz 50-60 euro ya bu yapıdaki kabloları bulmanız mümkün. Ama kesinlikle 70-80 euro üstü kablo almak, satmak fantazi. Satan alıcıyı, alan ise kendini kandırıyor.

Geri