Enstruman Kablosu Onerisi

Rica ederim, kolay gelsin.
merhaba yazdıklarınızı okuduktan sonra vovox almaktan vazgeçtim.home studyomda iyi derecede ekipmanla kayıtlar almaktayım.mikrofon kablolarımı ve referans monitör kablolarımı upgrade etmeyi düşünüyorum.hepsi balanslı kablolar olacak.sizce aşagıdaki linkteki kablo gerçekten iyimidir.bu kabloyu toptan fiyatına alabilme imkanım var. 4 adet alacagımı düşünürsek epey kar ederim. ama sizin bildiğiniz daha iyi bir mic kablosu varsa onu da lütfen önerin :)

Planet Waves Pw-amsm-10 American Stage 34627049 - n11.com

Klotz ve Sommer kalite bakımından en yüksek ve uygun fiyatlı kablolar. Hazır kablolar arasında ise lava uygun. Bahsettiğim kablo ile ilgili teknik veri göremedim.

Emek Kablo'da da gayet güzel ürünler var.
Ben daha yeni Thomann üzerinden Neutrik Jack ve Sommer kablo aldım. 3m iki tane gitar kablosu, 6 tane patch kablosu, 2 tane de speaker kablosu. Toplam kargo hariç 73 Euro.

Evet toptan kabloda sanırım Türkiye' de bulunabilecek en iyi iki seçenek Klotz ve Emek.
Aldıktan sonra fark ettim bende. Fakat yine de 17 Tane Neutrik jack altın uçlu olanlardan. 8 metre Sommer kablo (Tweed kaplama olanlardan) 2 metre speaker kablosu 4 tane Neutrik Faston aldım 75 euro altında kaldığı için vergisiz olarak geliyor. Bir de gümüş lehimle lehimledim mi oldu bitti :) Buradan almaya kalksanız anca 5 tane patch kablosu o fiyata geliyor.

Keşke tweed olandan almasaydın, daha uygun fiyata daha iyi kabloları var Sommer' nın, sırf tweed yüzünden pahalı o kablolar. Ama yinede güzel kablolar hayırlı olsun.

Uzun süre değil, baya lifelong gider o kablolar :D
Lafa muzik te klotz un m5 modeli 3m lik kablosu vardi 130tl istiyorlar avrupada 25 30 euro ayni kablo bana 4 adet lazim.aslinda 6 adet lazimdi ama referans monitoru icin m5 yuksek empedansli olur m2 kullanin dedi.ama bunu gercekten oyle oldugu icinmi yoksa m5 ten elinde 4 adet kaldigi icinmi dedi bilemedim siz ne dersiniz.

Bu kabloya 130 tl verilirmi sizcr

Lafa muzik te klotz un m5 modeli 3m lik kablosu vardi 130tl istiyorlar avrupada 25 30 euro ayni kablo bana 4 adet lazim.aslinda 6 adet lazimdi ama referans monitoru icin m5 yuksek empedansli olur m2 kullanin dedi.ama bunu gercekten oyle oldugu icinmi yoksa m5 ten elinde 4 adet kaldigi icinmi dedi bilemedim siz ne dersiniz.

Bu kabloya 130 tl verilirmi sizcr

O kablo high end, Klotz fiyat olarak gayet iyi bence yani o para eder mi evet ama daha uygun fiyata da çözebilirsin. Eğer bütçen varsa gönül rahatlığıyla al. M2 ile ilgili söyledikleri satmak için söylenmiş sözler gibime geldi benim zira M5 in kapasitansı daha düşük daha iyi bu konuda ama çok da fark yok. M5 55pF, M2 60pF

O kablo high end, Klotz fiyat olarak gayet iyi bence yani o para eder mi evet ama daha uygun fiyata da çözebilirsin. Eğer bütçen varsa gönül rahatlığıyla al. M2 ile ilgili söyledikleri satmak için söylenmiş sözler gibime geldi benim zira M5 in kapasitansı daha düşük daha iyi bu konuda ama çok da fark yok. M5 55pF, M2 60pF
öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.
yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla m5 i rahatlıkla referans monitörlerinde de kullanabilirim değil mi? bir yanlışlık olmasında :) o zaman 6 adet gerekecek.
peki fransa ya giden bir tanıdığım var ona sipariş etsem 6 adet kablo gümrükte sorun çıkarırmı bilen varmı ????
yada bir alternatifte şu. M5 in 6 metrelik modeli var ondan üç adet aldırtsam.sonra onları istanbulda 3 er metre olarak kestirtipbir ucu orjinal kalıp diğer ucunu neutrik uçlarla lehimletsem nasıl olur.böylece 6 adet 3metrelik kablo elde etmiş olucam.Sonradan lehimlenen konnektörde performans kaybı olusurmu acaba ? gerçi gümüş lehimle lehimleyen birisini bulsam herhalde fark etmez.siz ne dersiniz.
KLOTZ M5FM06 M5 MICROPHONE HAUT DE GAMME NOIR 6 M - CÂBLES - CABLES MICROPHONE | Woodbrass.com
6metrelik M5 35 euro bence süper bir fiyat.3metreliği 29 euro
3 mt lik 6 adet alırsam 174 euro 6mt lik 3 adet alırsam 105 euro hangisi en doğrusu sizce..bana göre 6mt lik almak daha mantıklı sonradan neutrik konnektörle olur gibime geliyor

Selamlar, sommer 3 metrelik kablo ve neutrik altın uçlarla yaptırmış olduğum kabloyu kullanmaktayım. Kayıtlarda dip gürültüsüz olacağı için aldım aslında fakat aşırı gürültüsüz oldu. Şöyle ki, gitarın sesi bariz boğuluyor, kapanıyor resmen. Gain e ne kadar yüklenirsem ötme olmuyor, özellikle strat ve bu kabloda amfimin drive ını en sona getirsem de dip gürültüsü neredeyse yok. 25 liralık ibanez jakla gain yarısındayken dip gürültüsü oluyor, aslında iyi birşey ama ton sanki yapaylaşıyor, hatta amfide ses kısılmış hissi yaratıyor. Umarım açıklayabilmişimdir ve konuya hakim birisi yardımcı olabilir, lehimi pan müzikte yaptırdım (ankara)

Geri