ESP eclipse2 hakkında Gibson les paul ile farkları vs.

Peki arkadaşlar, Eclipse in LTD modeli olan EC-1000 deluxe'leri nasıl buluyorsunuz.Sizce ltd ec-1000 mi yoksa Epiphone Standart serisi mi daha iyidir?ec-1000in sevmediğim tek özelliği, 24 perde olması, normal bir 24 perde de değil, 24,75 uzunlukta (22perde uzunluğu) son iki perde normal 22perdeli gitara eklenmiş, ulaşımı zor, hem sap manyetiği daha aşağıya kaymış.Les Paul'lerde gitarın o özel sesi, 24 perdeli les paullerden çıkmıyor diye biliyorum manyetik aşağıya kaydığı için, bunda gerçi ton les paule pek benzemiyor fakat yinede görünüş olarak ta biraz kötü bence.

Özelliklere bakarsak ben ec-1000 derim direk, aynı şekilde Eclipse ve Gibson karşılaştırılırken, özellikler bakımından Eclipse daha iyi duruyor, daha iyi köprü, daha iyi tunerlar, nut hakkında pek bir şey diyemicem, gibsonunkini bilmiyorum, eclipse de bone nut var, custom olanlarında graphite.Ama bir arkadaşım, Eclipse denediğini söyledi, hayal kırıklığı dedi, gibson alırım dedi. :?

eclipse'in bu modeli görüntü olarak muhteşem ayrıca

amerikadaki tanıdığıma gibson ve esp solak gitar araştır hangisni bulursan ve daha ucuza alabilceksek onu yolla dedim...işleri bu aralar yoğun ama bi ara ilgilenicek inşallah...

bunun için topic açmaya gerek yok herhalde..arkadaşlar bir tanıdığım japonyaya gidecekmiş, gelirken alırım sana eclipse diyor ama tokyoda bulabilir miyiz japon esp eclipse??? nerede bulabilceğimiz konusunda bir fikri olan varsa çok sevinirim..

Eldrun demiş ki:
Peki arkadaşlar, Eclipse in LTD modeli olan EC-1000 deluxe'leri nasıl buluyorsunuz.Sizce ltd ec-1000 mi yoksa Epiphone Standart serisi mi daha iyidir?ec-1000in sevmediğim tek özelliği, 24 perde olması, normal bir 24 perde de değil, 24,75 uzunlukta (22perde uzunluğu) son iki perde normal 22perdeli gitara eklenmiş, ulaşımı zor, hem sap manyetiği daha aşağıya kaymış.Les Paul'lerde gitarın o özel sesi, 24 perdeli les paullerden çıkmıyor diye biliyorum manyetik aşağıya kaydığı için, bunda gerçi ton les paule pek benzemiyor fakat yinede görünüş olarak ta biraz kötü bence.

Özelliklere bakarsak ben ec-1000 derim direk, aynı şekilde Eclipse ve Gibson karşılaştırılırken, özellikler bakımından Eclipse daha iyi duruyor, daha iyi köprü, daha iyi tunerlar, nut hakkında pek bir şey diyemicem, gibsonunkini bilmiyorum, eclipse de bone nut var, custom olanlarında graphite.Ama bir arkadaşım, Eclipse denediğini söyledi, hayal kırıklığı dedi, gibson alırım dedi. :?

buradan daha fazla fikir alabilirsin, eclipse II ve ec1000 bilgileri bol bol var:

http://p222.ezboard.com/bespguitarsmessageboard

The_Answer demiş ki:
bunun için topic açmaya gerek yok herhalde..arkadaşlar bir tanıdığım japonyaya gidecekmiş, gelirken alırım sana eclipse diyor ama tokyoda bulabilir miyiz japon esp eclipse??? nerede bulabilceğimiz konusunda bir fikri olan varsa çok sevinirim..

bulursunuz tabi. Harajuku meydanında Hattori Hanzo suşicisinin hemen yanında bizim Kobayashi abinin dükkanı var, civarda kimse sorsan gösterir. selamımı söyle :)

sana www.google.com diyorum

googlede hep japonca sayfalar çıktı anlayamadım japoncam pek yokta:D

o yüzden belki çok gezen arkadaşlarımızdan bilen vardır diye sorduydum...

esp ci adamsın ne de olsa delikanlısın :p :p

teşekkürler allah razı olsun..ben bin tane japonca sayfaya girdim bulamadım benim öküzlüğüm belkide bir esp yi haketmiyorum ühühühühüh

bi soru daha sormak istiyorum bu siteyi nasıl anlıycaz peki adresi nedir ellerindeki gitarlarda solak var mı vs vs...ben pek japonca bilmiyorumda işte winning elevendan bildiğimiz kadarıyla bunu pek çözemedim.D

estagfirullah :)

ikinci verdiğim link de bunun için zaten. oradaki url yazan yere japonca sitenin adresini yazıyorsun, alttan da japanese to english seçersen resimler hariç biraz bozuk da olsa ingilizceye çevirir.en azından adreslerini öğrenirsin, bi mail atarsın.

biraz emekle daha tatlı olur gitarın :)

ben son verdiğin siteyi sadece sözlük sandım pardon bi de öyle deneyeyim çok teşekkürler...

ben orda anladığım maillere sordum zaten umarım kısa sürede cevap gelir ve umarım oralarda kazıklamazlar bizimkileri..gerçi japonlar onurlu adamdır öle bişey olursa intihar ederler gibime geliyor:D

Arkadaşlar bir de şöyle bir şey var.Eski Eclipselerin 2 ton 2ses düğmesi var, cutawayi ise LesPaul ile aynı.Fakat Gibson'un açtığı davadan olucak sanırım, şu an ki modeller 1 ton 2 ses düğmeli ve cutaway biraz değiştirilmiş.Esp aynı şekilde explorerları da değiştirmişti, ex adında berbat bir şey yaptı.

sol taraftaki yeni, sağ taraftaki eski versyon.acaba gitarın kalınlığında da bir değişme var mı? :?

Eclipse'lerin quiled mapleları çok iyi bu arada.Bir kaç resim daha koyiyim.Fakat gibsonların da, 1-2 cm lik maple kaplamaları çok güzel duruyor, gitarın kalın olması da güzel gösteriyor les paulü.

Geri