Ekipmanlarim Çalindi

Geçmiş olsun.
Bu ekipman hırsızlığı artmaya başladı son zamanlarda. Sanırım ilan verirken bilhassa sahibinden üzerinden harita detayı vermemek lazım. Her zaman da işkillendim o harita detayından zaten. Mesajlaşırken de dikkatli olmak lazım. Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda bulunur hırsızlar.

Valla gariptir, bu ilanı gördüğüm an aynı şeyi düşündüm. Bu kadar olur. Çok olası bir durum. Hatta çetesi bile olabilir. Adam forumlardan takip ediyordur, satılık ilanı, adres, ufak bir takip derken çat diye bulur. Örneğin bu kullanıcının bir forum mesajını hatırlıyorum, bir öneri istemişti, ben de cevap vermiştim, ardından amfi olarak şunlar bunlar var, gitar olarak bu var şeklinde ayrıntılı bilgi vermişti ve hepsi de değerliydi. Hani kötü niyetli takip eden biri için biçilmiş kaftan.

Bazen ben de soranlara boş bulunup adres tarif ediyorum, sonra kişi gelmiyor ya da vazgeçiyor filan. Direkt şüpheli bir durum. En güzeli, şu ilçede oturuyorum, geldiğiniz zaman telefon açın daha detaylı tarif edeyim demek lazım.

Geçmiş olsun gerçekten.

Bazen ben de soranlara boş bulunup adres tarif ediyorum, sonra kişi gelmiyor ya da vazgeçiyor filan. Direkt şüpheli bir durum. En güzeli, şu ilçede oturuyorum, geldiğiniz zaman telefon açın daha detaylı tarif edeyim demek lazım.

İşte mesajlaşırken dikkatli olmak lazım derken kastettiğim buydu. Adresi netleştirmek için yapılan üçkağıtlar mutlaka vardır. Ki ilanı açan arkadaşım (tekrar geçmiş olsun ve Allah sabır versin) satış ilanı verenlerden. Farkettiğim kadarıyla hırsızlığa uğrayanlar %90 satış ilanı olanlar. Sanırım forumumuzdan olan ya da hırsızlık amaçlı forumu takip eden bir çete ya da kişiler var. Ben acilen forum müdavimleri olarak "Hırsızlığa karşı tedbir alabilmek için ne yapmalıyız?" başlığını açıyorum ve lütfen ciddi bir şekilde fikirlerimizi paylaşıp bir an önce daha fazla can yanmadan gerekeni yapmaya çalışalım.

çok üzüldüm , maalesef geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden...
fakat eve giren hırsızların gitar, amfi, pedal, ekipman çalma vakaları arttığı kadar da enteresan ve şüphe çekici bir durum kanımca.
acaba özellikle takip mi ediliyoruz yoksa düşünmek bile istemiyorum ???

çok üzüldüm , maalesef geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden...
fakat eve giren hırsızların gitar, amfi, pedal, ekipman çalma vakaları arttığı kadar da enteresan ve şüphe çekici bir durum kanımca.
acaba özellikle takip mi ediliyoruz yoksa düşünmek bile istemiyorum ???
Bakın benim evimde dolu ekipman var. Kurgu yönetmenliği yapıyorum. Böyle bişeyi risk alarak asla bilmediğim kişiye adres vermem. Ürün satarken adres kısmını Beyoğlu olarak işaretlerim. Evvelsi gün laptopumi iCloud denilen nimet sayesinde buldum. Alan kişi sıfırlamamış makineyi. Onun içinde tv programı için 3 bölümlük mal var. Ilk onun peşine düştüm zaten. Alan kişi düzgün birine benziyodu. O gece benim evimde olmadığına dair güvenlik kayıtları ve sahitleri var adamın. Irtibat kurduğu herifin numarasıda çalıntı çıktı maalesef. Büyük ihtimalde suriyeliymiş. Ben zaten ondan şüpheliydim. Beyaz bi tane kamyonetin içinde turluyorlardı sitelerin etrafında. Maalesef bunlar ülkemizin içinde barınıyolar. Bu teroristleri içeri sokanlara da yazıklar olsun

Peavey Classic 30un seri numarasini zar zor buldum. Eski seri ve siyah Türkiye'de pek rastlanmaz. Peavey Classic 30 almayı düşünen arkadaşların dikkat etmesini rica ediyorum özellikle..

20140917_080140.jpg

Gün geçtikçe Suriye plakalı araçlar artıyor zaten. 3-5 seneye kalmaz bizden dilendikleriyle, çaldıklarıyla ülkenin gerçek vatandaşlarından daha değerli olacaklar.
Gerçekten çok büyük geçmiş olsun. Umarım o güvenliklere de ciddi bir önlem alınabilir.

Bakın benim evimde dolu ekipman var. Kurgu yönetmenliği yapıyorum. Böyle bişeyi risk alarak asla bilmediğim kişiye adres vermem. Ürün satarken adres kısmını Beyoğlu olarak işaretlerim. Evvelsi gün laptopumi iCloud denilen nimet sayesinde buldum. Alan kişi sıfırlamamış makineyi. Onun içinde tv programı için 3 bölümlük mal var. Ilk onun peşine düştüm zaten. Alan kişi düzgün birine benziyodu. O gece benim evimde olmadığına dair güvenlik kayıtları ve sahitleri var adamın. Irtibat kurduğu herifin numarasıda çalıntı çıktı maalesef. Büyük ihtimalde suriyeliymiş. Ben zaten ondan şüpheliydim. Beyaz bi tane kamyonetin içinde turluyorlardı sitelerin etrafında. Maalesef bunlar ülkemizin içinde barınıyolar. Bu teroristleri içeri sokanlara da yazıklar olsun
Hocam laptopu alan kişi nasıl irtibat kurmuş bunlarla ilan mı görmüşde aramış bu adamları ?

O ekipman hemen piyasaya düşmez bence. Esas 2. el satışı için konsinye bırakılan dükkanları dolaşmak lazım ve seri numaralarını vermek lazım.
Ekipmanlar biraz dikkat çekici yani istanbulda satmaları zor konsiye ise bırakmaz böyle tipler peşin satmaya çalışır o yüzen büyük dükkanlar yerine daha merdiven altı satıcılara ulaşırlar tahminimce ayrıca Kocaeli ve sakaryadaki arkadaşlarda oradaki müzik marketlere bu çalıntı durumu bildirirlerse çok iyi olur çalan kişiler ne çaldıklarının farkındaysa şehir dahi değiştirebilirler ufak şehirlerde elden çıkarması kolay olur şahsen yazları Uşak'ta oluyorum ve oradaki en iyi dükkandan en kötüsüne kadar hiç biri bu siteyi bilmez. çalıntı olduğunu da bilmez alır hatta başkasına satar çoğu kişi evde çaldığı için duyulmaz yani biraz seferber olup her şehirden sürekli dükkanlarla ilişkisi olan kişiler bu çalıntı ekipmanları bildirsek bulunma şansı yükselebilir :)

Ekipmanlar biraz dikkat çekici yani istanbulda satmaları zor konsiye ise bırakmaz böyle tipler peşin satmaya çalışır o yüzen büyük dükkanlar yerine daha merdiven altı satıcılara ulaşırlar tahminimce ayrıca Kocaeli ve sakaryadaki arkadaşlarda oradaki müzik marketlere bu çalıntı durumu bildirirlerse çok iyi olur çalan kişiler ne çaldıklarının farkındaysa şehir dahi değiştirebilirler ufak şehirlerde elden çıkarması kolay olur şahsen yazları Uşak'ta oluyorum ve oradaki en iyi dükkandan en kötüsüne kadar hiç biri bu siteyi bilmez. çalıntı olduğunu da bilmez alır hatta başkasına satar çoğu kişi evde çaldığı için duyulmaz yani biraz seferber olup her şehirden sürekli dükkanlarla ilişkisi olan kişiler bu çalıntı ekipmanları bildirsek bulunma şansı yükselebilir :)
Mesajın için çok teşekkür ederim gerçekten yardımcı oluyorsun. Benim laptopu alan adam 1200 lira gibi komik bi fiyata satın almış, 16 gb ram ve i7 işlemcili Macbook. Böyle komik fiyata alırken sen hiç mi şüphe duymazsın be vicdansız. İnsanların umrunda değil çalıntı falan. Ben para verdim kullanırım, gerisi umrunda değil

Vaktin varsa taksim ve kadıkoydeki müzik mağazalarına model ve seri no bırak elbet ya onlar ya da sattıkları kişiler elden getirip satmaya çalışabilir.Belki bu şekilde bir ihtimal olabilir.B

Vaktin varsa taksim ve kadıkoydeki müzik mağazalarına model ve seri no bırak elbet ya onlar ya da sattıkları kişiler elden getirip satmaya çalışabilir.Belki bu şekilde bir ihtimal olabilir.B
Oraya düşeceğini pek sanmıyorum. Gidecem yinede. müzikten anlayan biri çaldı. Üzerinde ki serialini falan siler büyük ihtimalle. pickguard değişir, potansların rengi değişir kim anlar ki sonra..

Geri