Ekipmanlarim Çalindi

Söylemeyi unuttum 2. el veya sıfır şeyler alırken mutlaka ve mutlaka, aldığınız şeyin özelliklerini bulunduran (imei, serial numarası vs.) fatura isteyin. Yarın öbür gün başınıza böyle bişey gelirse (umarım ki gelmez) benim gibi sıkıntı yaşarsınız. Çalan kişinin sattığı adamlarla çok sıkıntılar yaşadık. Ama tutanak beyanımda çalınan aletlerin seri numarası yazıyordu. Bir çoğununda faturaları yoktu. Eğer sadece model ve marka yazıyor olsaydı tutanakta belki alamazdım bunları. Her zaman bunlar bulunsun yanınızda. Seri numaralar ve faturalar çok önemli

Söylemeyi unuttum 2. el veya sıfır şeyler alırken mutlaka ve mutlaka, aldığınız şeyin özelliklerini bulunduran (imei, serial numarası vs.) fatura isteyin. Yarın öbür gün başınıza böyle bişey gelirse (umarım ki gelmez) benim gibi sıkıntı yaşarsınız. Çalan kişinin sattığı adamlarla çok sıkıntılar yaşadık. Ama tutanak beyanımda çalınan aletlerin seri numarası yazıyordu. Bir çoğununda faturaları yoktu. Eğer sadece model ve marka yazıyor olsaydı tutanakta belki alamazdım bunları. Her zaman bunlar bulunsun yanınızda. Seri numaralar ve faturalar çok önemli

Çok sevindim, geçmiş olsun... Umarım amfi de en kısa zamanda bulunur...

büyük geçmiş olsun, söylediklerinde haklısın hepimizin evlerinde ciddi yatırım yaptığı cihazlar var. seri numaraları ve faturalarını iyi saklamak gerekiyor.
Umarım amfi de en kısa zamanda size geri döner :D. Markası da Peavey öyle sağda solda bulup satın alabileceğin bir şey de değil ama şansınıza kalmış artık

Geçmiş olsun, çalınan ekipmanların bulunabildiğine ilk kez şahit oluyorum, çok sevindirici. Bir şey sormak istiyorum. yavuzturk isimli bir arkadaştan bir Strat almışsınız. Çalınan gitarlar arasında bu da var mıydı? Açık söylemek gerekirse biraz şüpheli bir ilan gibi gelmişti bana. Nasıl bir arkadaştı kendisi?

Geçmiş olsun, çalınan ekipmanların bulunabildiğine ilk kez şahit oluyorum, çok sevindirici. Bir şey sormak istiyorum. yavuzturk isimli bir arkadaştan bir Strat almışsınız. Çalınan gitarlar arasında bu da var mıydı? Açık söylemek gerekirse biraz şüpheli bir ilan gibi gelmişti bana. Nasıl bir arkadaştı kendisi?
Teşekkür ederim :) Çalınan gitarlar arasında o yoktu, Almanya - Münih'te duruyor o gitar şu an. Yavuz bey gayet dürüst bi insan. Gitarı Almanya'ya orjinalliğini teyit etmek için gönderdim ve ondan sonra ödeme yapacağımı söyledim. Kendisi onayladı, benim için güven kazanmış oldu zaten :) İlan şüpheli duruyordu evet. Üyelik ve ilan aynı tarihte oluşturuldu çünkü. Bende gitarı ondan alırken çok düşündüm fakat dediği gibi çıktı. kullanılmamış, yaşına göre yorgun değildi. Bildiğiniz gibi orjinal 1975 model orjinal Fender Stratocaster. alıp satmak istemedim hiç. baya ucuza aldım zaten.

Tek kuruş vermeden gitarı alıp Almanya'ya göndermenize izin vermesi inanılır gibi değil gerçekten de! :) Demek gayet iyi bir güven ilişkisi oluşmuş aranızda. Konu dışına çıkıyoruz ama, peki neden Almanya'ya gönderdiniz? Burada da sizin de müşterisi olduğunuz Fatih Yılmaz gibi bir çok işinin uzmanı insan vardı zaten.

Tek kuruş vermeden gitarı alıp Almanya'ya göndermenize izin vermesi inanılır gibi değil gerçekten de! :) Demek gayet iyi bir güven ilişkisi oluşmuş aranızda. Konu dışına çıkıyoruz ama, peki neden Almanya'ya gönderdiniz? Burada da sizin de müşterisi olduğunuz Fatih Yılmaz gibi bir çok işinin uzmanı insan vardı zaten.
Tünele götürmek istemedim açıkçası :) Çok güvendiğimiz bir amcamız var Almanya'da. Eski bir luither. Vintage olduğu için ona yolladım. Bana güven veriyordu çünkü :)

Doğru, bazı nadir gitarların iyi bir eksper tarafından onaylanması çok önemli. Forumda da bazen böyle başlıklar açılıyor. Önerir misiniz peki Münih'teki bu luthieri? Kimdir? Bir de kargo masrafı ne tutuyor? Almanya girişte ne kadar gümrük vergisi istiyor? E tabi bir de bu gitarın geri dönüşü var. Bu sefer TC gümrüğü falan. Daha geçen hafta gümrük vergi oranları yükseldi zaten. Siz ne zaman göndermiştiniz?
Çok soru sordum kusura bakmayın ama cevaplar çoğu kişi için faydalı olabilir.

Doğru, bazı nadir gitarların iyi bir eksper tarafından onaylanması çok önemli. Forumda da bazen böyle başlıklar açılıyor. Önerir misiniz peki Münih'teki bu luthieri? Kimdir? Bir de kargo masrafı ne tutuyor? Almanya girişte ne kadar gümrük vergisi istiyor? E tabi bir de bu gitarın geri dönüşü var. Bu sefer TC gümrüğü falan. Daha geçen hafta gümrük vergi oranları yükseldi zaten. Siz ne zaman göndermiştiniz?
Öneririm fakat şu an çalışmıyor. İstiyen arkadaşlar için ilgili kişi ile konuşabilirim. ''Ne yönlerinden dolayı önerirsin'' diyeceksiniz, gerek bakımlar, temizlik, teknik, dürüstlüğü, bulunduğu yer, sohbeti muhabbeti vs. herşeyi ile 10 numaralık bir amca :) yanılmıyosam Türk lirası ile 350.000 liralık ''sadece gitar'' koleksiyonuna sahip. Ekstra bir komisyon ile sizin için gitar seçmeye bile gelebilr. Ben gitarı kargolamadım. Pek güvenmedim doğruyu söylemek gerekirse. Parasını ödemedim çünkü. Dedemle birlikte yolladım ama 3 ay önce custom shop David Gilmour Stratı ups ile gönderdiğimde vergiler dahil 400 liraya gönderdim. Kutusu ile yaklasık 5 desi civarındaydı. Zaten bakım bitince, size gitar gelirken her hangi bir fatura kesmiyor. Gümrükte pek sıkıntı yaşamazsınız.

İsmini söylemedim :) İsmi Martin. Şunu da ekleyecem, genelde iş yaptığım ekipmanların bakımını bu amca yapıyor. Tünelde bir müzik marketi ile yaşadığım sıkıntı nedeniyle sadece küçük çaplı ekipmanlarımın bakımını yapacağım. (2000 lira altı ekipmanlar için)

Ekspertizlik hakkında pek bişey diyemiyecem. Beni bugüne kadar yanıltmadı. Hatası olmadı diyebilirim

Geri