Guitar Rig 5 Ses Alma Sorunu

Merhabalar. Guitar Rig 5 programını kullanmak için yükledim. Yanında asio4all da yükledim. Bilgisayarım dizüstü. Lenovo ideapad z510.

Intel Core i7-4702MQ 2.20 GHz , 8gb Ram ve işletim sistemi Windows 8. Ancak gitarı bağlayabileceğim tek giriş var bilgisayarda o da kulaklık girişi. Oradan küçültücüyle bağladığımda guitar rig'den çıkacak olan sesi dışarı vermiyor bilgisayar herhangi bir ses alamıyorum. Ancak gitarı çaldığımda programın üstünde input ve output değerlerinde değişimler oluyor tellere vurdukça. Dizüstü bilgisayarda bu sistemi kullanmak ve sesi dışarı alabilmek için ne yapmalıyım ?

Guitar rig 'in ses aygıtı ayarlarında bir problem var gibi geldi bana, orada ses aygıtı olarak asio4all seçili mi?
Bu arada guitar rig gibi programları verimli şekilde kullanabilmek için gitarı bilgisayara DI-box denen cihazlar aracılığı ile bağlayabilirsiniz ya da en güzeli üzerinde enstrüman (hi-z) girişi bulunan bir ses kartı alabilirsiniz.
Bu konu ile ilgili uzun uzun yazılmış çokça yazı var forumda, arama yapmanızı tavsiye ederim.

Geri