Mooer Hayranlığı Oluştu .

Arkadaşlar merhaba son zamanlarda , Hep müzik piyasasında pahalı kalitelidir kanısına katılırdım , Bir malzeme çok ucuz bir malden pahalıyken elbette genelinde kaliteli oluyordu ancak . Herşey geçen sene bu zamanlar delay pedalı arayaşımda başladı , Cebime 120 lira gibi komik bir parayla , Tünelde 2.el mağazaları geziyordum belki bir delay düşürürüm diye bulamadım , Her neyse en son Do-re müzikte bu marka ile tanıştım ve repearter modelini aldım ve çıktım , Bu zamana kadar sorunsuz kullandım beni hiç pişman etmedi , Dd7 aldım ve setup dışı kaldı orası ayrı :D , Geçtigimiz hafta tünelde iken yine Eq pedalı ve tuner pedalı arıyordum ,İnternette daha önce görmedigim G graphic eq pedalı (5 Band Eq +Level Pot ) Ve Baby Tuner pedal (Polytune mini çakması) İle yollarımız birleşti , İşin garibi daha önce bazı başlıklarda belirttiğim gibi eq nun performansı ev ortamında bana mxr dan daha tatminkar geldi çünkü level potu sayesinde boostlamasını kesebiliyordum , Mxr ise aşırı tizleşip boosta kaçan bir hal alıyordu ne yaparsam yapayım , Tuner pedalı ise gayet seri çalışmakta . En komiği ise bugün başıma geldi 2.el Mooer Little Monster Ac adlı ufak 5 watt Lambalı kafa amfiyi almama kadar gitti . Bir dostum saolsun 2.el 100tl gibi komik bir fiyata bana bu amfiyi sattı sorunsuz çalışıyordu denedik , Kendisinin custom gitar için paraya ihtiyacı olması ve acil borcu oldugundan elinden çıkartması gerektiğini söyledi . Bütün gün çeşitli Ts karakterli pedallarla bu amfiyi 3-4 saat kadar Fenderin 1x12 hot rod kabiniyle çaldım ve aldığım sonuç çok iyiydi , hem eve uygun hemde komik bir fiyat , Git gide pedalların hepsini satıp ev setupu için Mooerden bir setup dizmeye karar verir gibi oldum . Bugüne kadar hiç pişman olmadığım nadir markalardan biri oldu kendisi . Bunu buraya neden yazdım bende bilmiyorum :D
setup.jpg
setup.jpg
new amp.jpg
setup.jpg
new amp.jpg
new amp.jpg

image.jpg

Bunlarda bizim minikler bence sürekli ekipman taşıyanların böyle bir setup kurmasını tavsiye ederim :)
Bu arada bende de little monster var tavsiye edebileceğiniz bir kabin var mı 1x8 orange ve 1x10 vox denedim şimdilik ama ikisinide paraya sıkışınca sattım şimdi yeni bi tane alıcam farklı bişey bakıyorum

Mooer Hustle Drive Kullanıcısıyım.bütün Mooer pedalları denedim diyebilirim.Efektlerde gerçekten çok kötüler ama drive işini çözmüşler bence..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Delayinde çok memnundum , Bir adet phase 90 çakmasını denemiştim onda range düşüktü , Sevmemiştim pek ama fiyatını düşününce çok çok iyiydi

Delayinde çok memnundum , Bir adet phase 90 çakmasını denemiştim onda range düşüktü , Sevmemiştim pek ama fiyatını düşününce çok çok iyiydi

delayda çok aşırı seçici bir karakterim var.Benim karakterimle Mooer in karakteri pek tutmadı :).Ama özellikle tremolo vibrato pedalında gerçekten bass frekanslar hemen hemen hiç yok.O kadar iğrenmiştim ki hala kulağımda..Zaten bence efekt işi ve drive/dist işi iki ayrı kulağı,iki farklı uzmanlığı gerektiriyor.Genelde bütün markalarda böyle mesela Electro Harmonix efektlerini çok beğeniyorum drive larını rezalet buluyorum..aynı mantıkla

Ben aynı zamanda bir micro amp kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki :)

Mxr güzel booster lar yapıyor ama ana drive olarak hayatta tercih etmem,ayrıca phase 90 ı ayrı tutarak konuşuyorum ki efektlerini de pek tutmuyorum :)

Carbon copy , Phase 90 , Ve PRime distortion kullanmış biri olarak hiç birinden bir şüphem olmadı ama kişisel görüş diyelim . :)

Mxr eq pedalindaki tiz boost olayindan ben de muzdarip olanlardanim. Ne yaptiysam olmadi, onunu alamadim olayin. Ilginc bir sekilde lambalarin erken kirilmasina da sebep oluyor. Bircok insan icin belki guzel bir olay olmasina karsin, sahnede piyasa altyapisi caliyorsaniz sorun yaratan bir olay.

Hea bildiğimiz fs. Ben farklı bir işlevbekliyordum. Bir kaç pedalı aynı anda aç kapa falan :D Böyle bişey var mıdır acaba. Bir şarkıda hem delay kapa hem drive aç çok hızlı yapmam gerekiyor bir yerde patlayacam diye korkuyorum :D

Hiç denemedim ama hakkında çok okudum yabancı forumlarda. Bazı efektleri garip ve saçma gibi ama drive'larından çok memnundu insanlar, bir de yellow comp çok iyi gibi. Pedal ihtiyacım olsa ilk Mooer'a bakarım, hem fiyat hem de ufak boyutu açısından çok uygun.

efektleride cok seviliyor. Ben elecladyden cok memnunum, ibanez af2 kullaniyordum eskiden. Phaserdan da memnunum. Chorusu cok oneriyorlar internette. Ana echo yu denedim, Boss dm3 kullanicisi olarak begendim.

Geri