Hibrit Amplifikatör Projem

Efendiler;

Güç katını da tamamlamış bulunmaktayım. Şu an ufak bir 100Hz vınıltısı sorunu dışında amplifikatör tamamlanmış durumda. Vınıltıyı kestikten sonra kutulama işlemine geçeceğim.

Pazar sabahı yine mesaiye geldim ve aşağıdaki küçük videoyu çektim. Videoyu ütüyle çektiğim için kalite beklemeyin :D Ama en azından YARDIR modunun farkını gösterebiliyor:

Ayrıca, tamamlanmış devrelere ilişkin resimler de koyuyorum.

Yorumlarınızı esirgemeyin :)

Dosyalar

• power.jpg
    power.jpg
    187.9 KB · Gösterim: 266
  • pre.jpg
    pre.jpg
    257.9 KB · Gösterim: 279
  • psu.jpg
    psu.jpg
    263.6 KB · Gösterim: 276
Ton çok iyi yahu! Hibrid alacak adam AVT peşinde koşana dek sana gelsin, kat kat iyidir.

EKLEME: Hatta yerinde olsam, bunun bir veya yarım watt tam lambalı versiyonunu tasarlar, bir köşede tutardım.

maşallah. firsat bulunca kaliteli bir kayıt istiyoruz ama
Fikirde uygulamada güzel, vaktin olunca illa iyi bir kayit yaparsin sen.
Teşekkürler. Benim de içime sinmiyor bu şekilde zaten. Sadece fikir vermesi açısından bu kıytırık videoları kaydediyorum :) Bir ara fırsat bulunca elbette güzel şekilde mikrofonlayacağım.

Ton çok iyi yahu! Hibrid alacak adam AVT peşinde koşana dek sana gelsin, kat kat iyidir.

EKLEME: Hatta yerinde olsam, bunun bir veya yarım watt tam lambalı versiyonunu tasarlar, bir köşede tutardım.
Sağolasın babey :) Bana tüplü çıkış katı deme kurban olayım, uğraştırma beni trafoyla :) 500W de, transistörlü de, eyvallah, yaparım; ama 1W bile olsa tüplü çıkş deme ağabey :)

Valla bende çok beğendim, canavar olmuş ya. Güle güle kutula diyelim önce :D
Sağolasın. Mekanik atölyesindeki arkadaşlarla konuşmadım henüz; ama yapabileceklerine eminim. Boyutları ve yerleşimi kafamda tam anlamıyla halledeyim, montaj işine de girişeceğim. Şimdi bir de kafama speaker emülatör çıkışı mevzuu girdi. Ona da dalarsam eğer kutulama işi iyiden iyiye gecikecek :)

Ellerinize sağlık. Oldukça güzel olmuş anladığım kadarıyla.

Şöyle bir şey olsa bence hiç fena olmaz: Preampli ve power ampliyi ayrı ayrı ve birbirine monte edilebilecek şekilde modüler olarak kutulayın. Preampliyi power ampliyle basit iki vida ve bir soketle bağlanabilecek şekilde tasarlayın.

Benzer şekilde başka power ampliler de (Örneğin 30W transistörlü veya 20W lambalı gibi :) )üretip uygun şekilde kutuladığınızı düşünün. Bu şekilde aynı preampli ihtiyaca göre farklı power amplilere monte edilebilir ya da power ampliden çıkartılıp kullanılabilirsiniz.

@aiyiadam aga bu modlu preamp dizaynı için ben elimdeki amfilere en azından Blackstar HT1R'ye fx loop yaptırırım valla. Tabii bunu yazarken Rohat'ın bu amfiyi uygun fiyata yapıp satacağı gibi gayet umutlu bir önyargı taşıdığımı da söylemeliyim :D

Güzel bir şasi herşeyden önce. Bir FX Loop, olur da GAS tutarsa başka amfilerin de güç katına girebilmesi açısından.

EKLEME: Sen o "ütü"nün markasını bir söylesene :D
Evet aslında proje bu haline geldikten sonra FX loop aklıma geldi ama küçük bir röleli kart yapıp havada tutturarak bile o işi halledebilirim. Ütünün marka ve modeli de HTC Incredible S :D

Ellerinize sağlık. Oldukça güzel olmuş anladığım kadarıyla.

Şöyle bir şey olsa bence hiç fena olmaz: Preampli ve power ampliyi ayrı ayrı ve birbirine monte edilebilecek şekilde modüler olarak kutulayın. Preampliyi power ampliyle basit iki vida ve bir soketle bağlanabilecek şekilde tasarlayın.

Benzer şekilde başka power ampliler de (Örneğin 30W transistörlü veya 20W lambalı gibi :) )üretip uygun şekilde kutuladığınızı düşünün. Bu şekilde aynı preampli ihtiyaca göre farklı power amplilere monte edilebilir ya da power ampliden çıkartılıp kullanılabilirsiniz.
Evet bu güzel bir fikir gerçekten. Resimlere dikkat ettiyseniz zaten bütün bloklar ayrı ayrı durumda şu an. Kabloların uçlarına soket bağlayıp tuttururum diyordum. Nitekim güç kaynağından pre devresine gelen kablolara soket bağladım ve o şekilde tutturdum. Ama bir birine monte/demonte biçiminde olması daha iyi olacak. Özellikle power katı için bu çok güzel olur.

@aiyiadam aga bu modlu preamp dizaynı için ben elimdeki amfilere en azından Blackstar HT1R'ye fx loop yaptırırım valla. Tabii bunu yazarken Rohat'ın bu amfiyi uygun fiyata yapıp satacağı gibi gayet umutlu bir önyargı taşıdığımı da söylemeliyim :D
Kafamda hiç pazarlama şeysi yoktu ağabey valla :) Kendime yaptım bunu :) Kartal'daki 120dB kökleyebildiğim müstakil evi kapatıp anamın dizinin dibine döndükten sonra EVH 5150III'ü eve sokamaz oldum. Şirkette şu an, üst kattaki depoda :D O yüzden evde kullanmalık minik bir şey yaparım dediydim biliyor musun? :)

Ama şu var: Şase işini halledip taşınabilir hale getirdikten sonra, uygun bir zamanda bir araya gelsek de bir deneseniz, böylece farklı tarzlardaki insanların fikirlerini ve tavsiyelerini alsam da iyileştirsem diyorum. Belki oralardan talipler çıkarsa o zaman yapıp satma olayını düşünürüz. Esasında maliyet olayını hiç hesaplamadım şu an. Cebimden pek para çıkmadı. Tüp soketleri için @du riechst so gut 'a çok teşekkür ederim. Onun haricinde, besleme trafoları ve birkaç ıvır zıvır malzemeye para ödedim. Kalanların hepsini şirketteki malzemelerden arakladım. Ama karşılığında da 1 hafta mesaiye kaldım akşamları :D Bir ara hesaplayayım; ama eminim oldukça ucuz olur.

Geri