sağ gitarı sola çevirmek??

arkadaşlar merhabalar tekrardan artık bütün forum şu herif bi gitar alsada sussa diyordur biliyorum özür dilerim çok soru sordum....

solak gitar getirttiğim paraya ikinci el sağlak gitar alabiliyorum mesela bi strat alsam sol a çevirsem jimi hendrix hesabı artısı eksisi ne olur benim için? hem satmak istersemde daha kolay satarım?

volumu düğmeleri ordayken rahat çalabilir miyim? ve ya 22. perdeye falan yetişmek zor olur mu ne düşünüyorsunuz?

volume düğmeleri ordayken bikere başın belada demek tir abi :) sahnede çalarken birden sesin giderse korkma sesi kısmışsındır zaten normal çalanlar bile stratta bir aylık bi afallama dönemi yaşıyor :)

2. si sola dönme işlemi biraz sakat gibi geldi sen solak strat al :)

sola çevrilmiş les paul çok güzel oluyo ilginç bir görüntü çalımında da bi eksiklik olmuyo ama stratın çalımında ne olur bilmiyorum,sola çevirme işlemi o kdar da sakat bir şey değil,düğmeler stratlarda en büyük sorun,normal sağ gitarda bile zorlandım 1-1.5 ay kadar senin daha çok zorlanman olası,en iyisi nazının geçtiği bir arkadaşının gitarı varsa denemek

bu konu bikere daha tartışılmıştı burda ve çok saçma bi fikir olacağı kanısına varılmıştı
başta onurbattal alfelix ve ben floydrose lu 7 telli solak bi gitar bulmak için yurt dışından getirtmeye tut özel gitar yaptırmaya kadar her yolu araştırmıştık ama sağ gitar solak yapmak çok mantıksız bi kere dediğin gibi son perdelere ulaşamazsın volume ton düğmeleri rahatsız eder ve en kötüsü gitarın üzerinden yukarıya doğru bi jack çıkacak sen düşün artık :D
artı askılık içinde gitarın (normalde altta duran) koluna bi delik açman gerekecek

Geldiiiim..

Abi kesinlikle çok sakat bi iş.
Köprüden tut eşiklere ve burgulara kadar herşey ters işlem yapacak.. Köprüde, eşikte ve burgularda ince tellerin girmesi gereken yere kalınlar girecek ve kalın tellerin gireceği yere inceler girecek..
Şahsen bir sağ gitarı sola çevirdim deneysel amaçlı.. Ergonımi 0 abi. Kesinlikle çalamıyosun. oturarak dahi çalması çok zor. Knoblar üstte kalıyo, tremolo üstte, gitara giren jack seni rahatsız ediyo, 17/18. perdeden sonra iptalsin. Uğraşma ilerisine yetişemezsin.

Artılarına gelecek olursak ben pek bi artısını göremiyorum. Sadece alırken ve satarken kolay olur. Daha kolay bulursun ve daha kolay satarsın.
Ama bir solak olarak aldığım bir gitarı yahut bir ekipmanı zoraki bir sebep olmadıkça satmak taraftarı değilim.
Bu yüzden "solaklar için yapılmış" bir gitar kullanmanı tavsiye ederim.

Zamanında o kadar delirmiştimki 7 telli bir ibanez satılmaktaydı. Alıp sola çeviriyim dedim. Denedim araştırdım, sağ gitarı sola çevirdim, gittim, geldim, yattım, kalktım yok abi imkansız..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sağ gitarı sola çevirmektense sağ kolumu sol tarafıma taksam dahamı kolay olur...hay allahım ya hem parasızım hem solağım ne tip adamım..

bencede abi sen hafiften sağla çalmaya başla ilerde hava atarsın hem 2 kollu bi gitar yaptırıp aynı anda çalarak. eğer gitarı sağa çevirirsen tone ve volume tuşları ciddi sorun olucak. ozellikle tone tuşu tamda dirseğinin altına geliyo strat.ta. bide lespau cevirdiğini düşünürsek 4 tuşta kolunu koyduğun yerde. bu durumda en iyisi sen bir SG cevir abi tuşlarıda sabitledin mi bişicik olmaz. jack girişi yukarda olur e artık o kadarda olsun :D

yumruğu sağ ile atıp,topu sağ ile oynayıp,sadece yazı yazma ve gitar çalma işini solla yapan bi adamım işte...solak olmak kötü valla bu işlerde...

Geri