Müzik Ile Dersleri Yürütmek

Aslında Deniz abi çokta güzel özetlemiş konuyu. Ancak konuyu açan arkadaşla yaşlarımızın yakın olmasından dolayı benimde eklemek istediklerim var, şöyle ki : Liseden kafasında benzer sorularla mezun olup üniversitede iyi bi bölümde eğitimine henüz başlamış biri olarak yazıyorum bunları. Lisede , yaşamak istediğim hayat bu değil diyerek birçok kez dersleri tamamen boşlayıp müziğe yönelmeye niyetlendim ama çok şükür çoğu forum sayesinde olmak üzere çok güzel insanlarla, aynı zamanda halihazırda sağlam bir diploması güzel bir de mesleği bulunan iyi müzisyenlerle tanıştım. Onların çok haberi olmasa da düşüncelerimin bu yönde gelişmesinde çok büyük katkıları var. Bu güzel abilerle tanışmamın akabinde tüm planlarım değişti tabiki. Hayatımı uçuk hayaller üzerine kurmaktansa güzel bir mesleğe ulaşıp müziği de hep ön planda tutmayı seçtim. Şuan güzel bir bölümde okuyup sonuçta alacağım diplomanın verdiği güven ve geleceğimi garantiye alma hissiyatı ile daha bir sarıldım müziğe. Lisedeki amatörlük ve ne yapacağını bilememenin yerini gerçek hedefler aldı haliyle. Yeni tanışmama rağmen bu konuda çok şey öğrendiğim @DenizSayman 'ın rehberliğinde ilerliyorum. Ve daha katedecek çok yolum var gerek müzik gerekse hayatta. Ama dedim ya artık gerçekçi hedeflerim ve kendime güvenim var.. :)

Son düzenleme:
Alintilayarak cevap verme gibi bir huyum vardir ama mobilden yazmak tam bir eziyet.Muzik konusuda dikkat istiyor kanimca 6 saat teknikte calisabilirsin ama o teknigi bile calismak icin bir adabi var.Hayatima hayallerime ceki duzen veriyorsam,buna ruhumu yansitan enstrumanimla olan yolumdan basladim.baya saglam bir hocayla,ve abi sicakkanliliginda olan,birinden ders almaya basladim.ve diger adim olarak derste uyuyup,evde saatlerce trigonometriye kafa patlatmaktansa dersi derse yurutur.hayatimi gitar ve ders olarak ikiye bolerim.dediginiz gibi dizi izleyen biri degilim lolu birakali yillar oldu iyide oldu.youtube acar acmazda sevdigim gitaristleri dinlemek onlari izlemek gibi bir keyfimi saymazsak sosyal medyada isim yok diyebiliriz.Cunku her eli minimum 50 dakika suren lolde 4 el atsan 3-4 saatin bosa gidicek anlik zevkler icin gelecegine ihtimallik zarlar sallamaya gerek yok.Konuyu acarkenki sordugum cevaba resmen kendim cevap vermis gibi hissettim.Ha zaten turkrockta cok tepki alan biriyim :D trollenme rekoru felan bendendir.uzun zaman sonra baslik acip herkesin bir nebze birseyler paylasmasi hem daha da yardimci oldu.Hemde mutlu etti beni.İmla hatalarim olabilir mobilde pek dikkat edemiyor insan simdiden affola.

Diğer mesajları okumadım o yüzden benzer şeyler bahsedildiyse şimdiden affola ancak kendimle alakalı bir kaç anektod vermek istedim sadece.

Müzik yapabilmek için çok ama çok fazla para gerekiyor öncelikle bunun farkında olmalısın. Özetle kendi ayakaların üzerinde durana kadar zamanının büyük kısmını derse ayır. Ekonomik özgürlüğünü eline aldığın anda kredi çekip bile usa gitar alabilirsin ve kimse buna karışamaz. ancak şu anki halinle birşeyler yapmaya kalkarsan belirli bir level sonra ekipman sıkıntısı, evdekilerin sürekli kızması darlaması, derslerde başarısızlık vs sonucunda iyi bir müzisyen ancak başarısız bir evlat olacaksın. ancak önündeki 3-4 yıl tabiri caizse dübürü sıkar çalışır iyi bir iş sahibi olusan ondan sonra istediğin ekipmanı diz iş saatleri dışında istediğin kadar müzik yap mis gibi. tabi bu sırada gitar egzersizlerini ihmal etmemek kaydıyla..

Gitar ne yazık ki ülkemizde senin yaşlarında ki kardeşlerimiz için sadece bir hobi olmaktan öteye gidemiyor çünkü hayat pahalı hayatta kalmak pahalı..

Diğer mesajları okumadım o yüzden benzer şeyler bahsedildiyse şimdiden affola ancak kendimle alakalı bir kaç anektod vermek istedim sadece.

Müzik yapabilmek için çok ama çok fazla para gerekiyor öncelikle bunun farkında olmalısın. Özetle kendi ayakaların üzerinde durana kadar zamanının büyük kısmını derse ayır. Ekonomik özgürlüğünü eline aldığın anda kredi çekip bile usa gitar alabilirsin ve kimse buna karışamaz. ancak şu anki halinle birşeyler yapmaya kalkarsan belirli bir level sonra ekipman sıkıntısı, evdekilerin sürekli kızması darlaması, derslerde başarısızlık vs sonucunda iyi bir müzisyen ancak başarısız bir evlat olacaksın. ancak önündeki 3-4 yıl tabiri caizse dübürü sıkar çalışır iyi bir iş sahibi olusan ondan sonra istediğin ekipmanı diz iş saatleri dışında istediğin kadar müzik yap mis gibi. tabi bu sırada gitar egzersizlerini ihmal etmemek kaydıyla..

Gitar ne yazık ki ülkemizde senin yaşlarında ki kardeşlerimiz için sadece bir hobi olmaktan öteye gidemiyor çünkü hayat pahalı hayatta kalmak pahalı..
Hakkınızı yiyemem tabikide.Müzik işindeki para gerekliliğide inkar edilemez.Ha bu arada durum raporu vericek olursam bu başlığı açtıktan ve günler geçtikten sonra gayet ciddi anlamda yükselme oldu derslerde.Aslında kendime şuan kafa kabinler,analog setuplar felan çekiyorum diyemem.Amfi gitar ikilisiyle çalışıyorum.Ama öncelik sırasını derslere verdim.Bu başarısız evlat olayı ön plandaydıda.Onuda çözdüm sonunda :D Ama bu çalışmalarımı,bu maddi anlamda özgürlük safhası geldikten sonra basamakları koşa koşa çıkmayı düşünüyorum.Teşekkür ederim.Ha bu arada belirtmek isterim "Bu adam seriye bağladı lan.Her mesajın başıda sonuda teşekkür ederimli gidiyor.Umrunda değil bu laflar" gibi bir görünüm kazanmış olabilir.Ama emin olun içten gelen teşekkürler onlar.Bir de nedense dilekçesel bir resmilik kazanıyor yorumların.Zamanla düzelicek sanırım :)

Şöyle bir gerçek var, zamanın ne kadar doluysa birçok şeyi o kadar iyi yapar, zamanını dolu dolu kullanırsın. Ne zaman ki bol zamanın olur, işte o vakit ertelemeler başlar. Çünkü bilirsin ki o iş için 3 saat sonra da 1 gün sonra da zamanın olacak.

Demem o ki ona buna zaman ayırabilmek için düşünme, bir işe başlamak için en iyi zaman içinde olduğun zamandır, tabii gerçekten istiyorsan.

Geri