Hint Filmleri

ya bence hint filmlerinde çoğu geri kalmış ülkede olduğu gibi toplumun gerçek durumu değil de burjuva kitle tarafında olması istenildiği durumu anlatılıyor yoksa hindistan gibi bi ülkede öyle sokaklarda el ele tutuşup aşk meşk yaşamak sıkar biraz

ben hiç hatırlamıyorum gerçi uzun zamandır hint filmi izlemedim ama mesela film setine girdi diyelim kimse elleyemez ineği adamı oyarlar ya ineğin gitmesini beklickler ya da inekli çekçekler filmi

ya yeni ünlü olmuş birinine yada hindistan ' da ya da ismi bilinen birine teklifi yapıyorlar , gel bizle film çevir bol bol şarkı söyle, diye gerisinin önemi yok .... zaten o filmi izlemeye giden senaryodan gitmiyor şarkı dinlemeye gidiyor :D

buzz demiş ki:
ya bence hint filmlerinde çoğu geri kalmış ülkede olduğu gibi toplumun gerçek durumu değil de burjuva kitle tarafında olması istenildiği durumu anlatılıyor yoksa hindistan gibi bi ülkede öyle sokaklarda el ele tutuşup aşk meşk yaşamak sıkar biraz

bence çok doğru, biraz politik olucak belki ama bence hintliler bu tip filmlerle uyutulmaya çalışılıyor,
hindistanda hayatın çiçekler böcekler, sevgililer, müzik olmadığını herkes biliyor

Gelişen her olaydan sonra insaların garip bir şekilde dans etmeye başladığı filmlerdir Hint filmleri. :LOL:

Geçenlerde "İlk görüşte Aşk" adında, Hint filmlerini dalgaya alan ve yüzeysel olarak inceleyen, birçok Hintli oyuncunun rol aldığı ve çoğu sahnesinin Hindistan'da geçtiği Amerikan (ya da İngiliz, emin değilim.) yapımı bir aşk filmi yayınlandı televizyonda. Hint filmlerine çok hoş bir yaklaşımdı. Denk gelirseniz çerez niyetine izleyin... ;)

Saygılar...

Aslında hint sinemasının iyi örnekleri var ama onlarda turk filmleri gibi populer yapımlar ile tanındıkları için yapılan yorumlar böyle oluyor. Örneğin son donemde çıkan black yada Swades adlı hint filmlerini seyreden varmı bilmiorum , gerçektende bu yıl izledigim en iyi filmlerden ikisi. Gene boyle filmler olduğundan eminim keşke zamanım olsada araştırıp izleyebilsem olay sadece perdenin arkasına bakmaktan ibaret bence.

blackdamp demiş ki:
haberlerde hint filmleri konusunda bölüm vardı büyük film sektörü demişler filmler için sanki holywood ... :D:D
Dalga geçtiğini zannediyorsun(!) ama bilmiyorsun ki, Hindistan'da bir yıl içinde çekilen filmlerin toplamı Hollywood yapımlarının sayısını beşe katlar. Tamam, Hollywood kadar başarılı, ses getiren yapımlar olmayabilir ama Hint filmleri başta Hindistan olmak üzere tüm dünyada gerçekten büyük bir sektör oluşturuyor :!:

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
blackdamp demiş ki:
haberlerde hint filmleri konusunda bölüm vardı büyük film sektörü demişler filmler için sanki holywood ... :D:D
Dalga geçtiğini zannediyorsun(!) ama bilmiyorsun ki, Hindistan'da bir yıl içinde çekilen filmlerin toplamı Hollywood yapımlarının sayısını beşe katlar. Tamam, Hollywood kadar başarılı, ses getiren yapımlar olmayabilir ama Hint filmleri başta Hindistan olmak üzere tüm dünyada gerçekten büyük bir sektör oluşturuyor :!:

Sevgiler...

Bir yil içinde çekilen filmler,Hollywood yapımlarını beşe katlasın sence bu bir başarımıdır :!: :roll:

İyi filim olsun öz olsun , içlerin de bir tane ses getirecek yapım yok hepsi boş ;)Sektör boşa kürek sallıyor :)

silent_guitar demiş ki:
blackdamp demiş ki:

Sevgiler...
abi bi ara hollywood bollywood die bi film vardı o hintlilerinmiydi??izlemedim ama fragmanlarından biliorum..haklı olabilirsin dediklerindede bizim izlediklerimiz bize basit gelio ama adamlar şimdilerde gerçekten emek harcıo olabilirler tabi..

deryakulahci demiş ki:
silent_guitar demiş ki:
blackdamp demiş ki:

Sevgiler...

Bir yil içinde çekilen filmler,Hollywood yapımlarını beşe katlasın sence bu bir başarımıdır :!: :roll:

İyi filim olsun öz olsun , içlerin de bir tane ses getirecek yapım yok hepsi boş ;)Sektör boşa kürek sallıyor :)
Ben başarılı ve iyi olduğunu söylemedim zaten. :) Yine yanlış okuyor ve anlıyorsun mesajlarımı. :LOL:
Hint yapımı filmlerin sayısının Hollywood'dakileri beşe katladığını söyleyerek Hint filmleri sektörünün büyüklüğünü anlatmaya çalıştım. Zaten konumuzda arkadaşın bahsettiği haberlerde geçen Hint filmleri sektörüydü. Konu başarısı ya da filmler ses getirmesi olsa yazmam bile.

Doğru okuyalım, doğru yorumlayalım!

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
deryakulahci demiş ki:
silent_guitar demiş ki:
blackdamp demiş ki:

Sevgiler...

Ben başarılı ve iyi olduğunu söylemedim zaten. :) Yine yanlış okuyor ve anlıyorsun mesajlarımı. :LOL:
Hint yapımı filmlerin sayısının Hollywood'dakileri beşe katladığını söyleyerek Hint filmleri sektörünün büyüklüğünü anlatmaya çalıştım. Zaten konumuzda arkadaşın bahsettiği haberlerde geçen Hint filmleri sektörüydü. Konu başarısı ya da filmler ses getirmesi olsa yazmam bile.

Doğru okuyalım, doğru yorumlayalım!

Sevgiler...

Yanlış anladıysam kusura bakma :) Hindistan'da çekilen filmlerin toplamı Hollywood yapımlarının sayısını beşe katlar demen sanki övünür gibi anlattın,ona içerledim..Farkındaysan sana karşılık bir mesaj atmadım,ikimiz de aynı konulara deyinmişiz ;)

şimdi bi de şöyle düşünün hindistanın nüfüsü 1 buçuk milyar falan sürümden kazanırlar yani ayrıca holy wood la hindistan sinemasını karlılaştırmak biraz saçma sonuçta hollywood ın imkanları ile hindistanın imkanları yani...
ama yine de hindistan sineması daha bi samimi sanki bizim eski filmlere benziyor sevimli ;)

Kanal 1'de sık sık verilen hint filmi

"DEVDAS"

Başrolünde 94 Güzellik kraliçesi Aishwarya Rai de oynuo :arrow: ...

Türk filmi tadında bir senaryosu var ..Renkler ve danslar ya çok sıkar ya çok sarar ....Biraz uzun bi filmdi..Cannas Film Festivalinde de gösterilmiş..

'devdas' geçen pazar kanal 1'de yayınlandı..biz de oturup izlemeye karar verdik...danslar,arada giren müzikler eğlenceliydi oldukça,sonra kostümler süper,kadınların dövmeleri,süslemeleri...ama adam sevgilisine bir bilezik takacak bi 15 dakika müzikli,danslı ön hazırlık yapıldı en sonunda takabildi..konu çok bilindik,birbirini seven ailelerin istemediği bir izdivaç o yönüyle klasik türk filmi tadında...biraz uzun hatta bi ara sıkılıp yemek yemeğe çıktık ne kadar dışarda oyalandık bilmiyorum döndüğümüzde hala devam ediyodu kaldığımız yerden izlemeye devam ettik...film sonunda anladık ki hintliler çok eğlenceli insanlar,kadın güzelliği konusunda üstün ırk ruslar değil hintliler kesinlikle,süslerine çok düşkünler,kıyafete,atına bu konuda Hindistan'a yatırım yapılabilir :)

Geri