Bas Gitarda Akor Kullanılıyor Mu?

Akorları illaki gitardaki gibi düşünme. İki ses veya fazlasını basınca al sana akor işte. Tabi bunun da belirli minik kuralları var, ona da armoni diyoruz. Genelde bassa yeni başlayan arkadaşlar en zor teknik veya en zor parça gibi arayışlara giriyorlar. onu yapınca iş bitecek sanıyorlar. Bir gitarcı olarak benim düşüncem Bass gitarda en zor teknik "adam gibi bass çalmak"tır. Pek öyle insanları göremiyoruz maalesef.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Akorları illaki gitardaki gibi düşünme. İki ses veya fazlasını basınca al sana akor işte. Tabi bunun da belirli minik kuralları var, ona da armoni diyoruz. Genelde bassa yeni başlayan arkadaşlar en zor teknik veya en zor parça gibi arayışlara giriyorlar. onu yapınca iş bitecek sanıyorlar. Bir gitarcı olarak benim düşüncem Bass gitarda en zor teknik "adam gibi bass çalmak"tır. Pek öyle insanları göremiyoruz maalesef.
Bas a başlamayacağım sadece meraktan sordum:)

Bas gitar ve babası Kontrbas yaşayan birer organizmadır müziğin içinde. Popüler ve gürültülü sesler arasında her zaman basit, tek telden gidiyoo işte veya penalamayla hız yapan bir cihaz olarak görülüyor malesef. Bası yaşayan bir hale çevirmek lazım

Böyle sorular görünce iyi ki öğretmen olmamışım diyorum:cautious:
Keşke düzgün açıklama yapan arkadaşlar kadar sakin "pambık" gibi bir insan olabilsem.

Geri