1400-2000 Lira Gitar Tavsiyesi

Not defterimi getirin!! :D
10/10'a kadar yolu var yüksek sesin. Şöyle ağız tadı ile stüdyoda olsa dahi bir JCM'in lambalarını kızartmadan test mi olur? :)
abi ortam 20 mt2 ve 10/6 civarında iken her tele vurduğumda baterinin hitpad'in (zincirleri diyim artık :)) şeysileri titreşiyor, küfrediyor arkadaş. 10/10'da heralde artık baterist arkadaşa gerek kalmaz. :D

Yok yahu ne ezmesi asla boyle bir sey yapmam, o cumle zaten bana ait bile degil: fazlasiyla kullanilmis kotu bir yesilcam film repliginden ibaret, o kadar takilma. Kucuk dusurmek istesem ki istemem cok daha cepheden saldiririm ki onu da yapmam yani. Ikinci mesajinda da bir derdim yok aslinda hosuma da gidiyor heyecanin, dedigim gibi cok farkli bile dusunmuyoruz sadece duz yazi akisindan epey farkli bir uslup, James Joyce okur gibi hisediyorum. Takip etmesi daha zor ama kotu demek degil ki bu (ama yazim kurallari ile ilgili senin de biraz daha dikkat etmen lazim onu da ayrica not olarak duselim). Egleniyoruz, bu saatte ciddi mesaj tartisma mi olur mu yahu? Hakan abiye de kilcik atiyoruz yanit gelmiyor gelse yatacagim yatamiyorum. Normalde bir iki girisimden sonra damarina basabilirdim ama olmadi. Bir doz geyik yapmadan uyuyamiyorum bunu da cok gormeyin.
Beni Nuri Alço'nun avları gibi mi görüyorsunuz ?? . :) Gazozla kanmam bilmiş olun :)
bu arada anlaşılmakta zorluk çektiğimi itiraf edeyim. Nedeni ise (Canım)Türkiye'ye sonradan gelmemden kaynaklanıyor. Babamın Türk, Annemin Rus olması ve iş şartları bakımından Rusya'da yaşamış olmam, çevremde Rusların fazla olması, dilimi de etkilemiş bulunuyor. (Tabiki Edebiyat dersleri için bir engel değil :)) Hallerimi mazur görmeniz dileğiyle.

1) G&L bir strat değil midir? G&L hele ki Legacy modeli tam anlamıyla bir strattır. 2. ve 4. pozisyondaki tonları da çatır çatır çıkartır. Ağaç aynı, yapı aynı, manyetikler yine alnico5, firmayı kuran da yine Leo Fender. İlla bunlara da gerek yok, ben zamanında Cort G270'den(ash gövde, lace sensorler vardı üstünde) çatır çatır 70s Fender tonları alıyordum. Evet Fender teknik olarak bu işin isim dedesidir, stratı yaratan firmadır ama daha iyi değildir, birçok güzel alternatifi mevcut. G&L' açısından bakarsak, firma zaten Fender'i kuran kişi tarafından kuruldu. Fender'in senelerdir yenileyemediği tasarımları üstüne yeni birçok şey ekledi. Hem Tele ve Strat konusunda çok daha yaratıcı yeni tasarımları olan bir firma.

2)Teknik olarak açıklamışsın zaten ama 9,5" daha etli ve başarılı ton sağlar doğru bir yorum değil (yanlış anladıysam düzelt beni mutlaka). Sap profili 12" de olsa 17" de olan kalın-C profili olabilir. Kişisel olarak Fender'in 9,5" olayını senelerdir sevemedim, hep çok rahatsız gelmiştir ve benim için G&L bu konuda +1'dir. Çünkü 12" profil kullanır.
Ustad hepsine eyvallah da G&L nin headstock tasarimi hic olmamis, o alt taraftaki sivrilik var ya benim icimi yedi ve yemege devam ediyor. Bir de James Tyler`inkiler boyledir. Az dusunmedim James Tyler burning water alayim da Fender sap takayim diye ama tonla para ve yatirim anlaminda cope gidecek. G&L bu sapla devam edecegi ve benim gibi garibani dinlemeyecegi icin ne yazik ki hic bir zaman kendisine sahip olamayacagim.Ya hakikaten headstock kisminin sekline bu kadar duyarli olan bir ben mi varim merak ediyorum. O benim zevkime gore kotu oldu mu som altindan olsa bir esprisi kalmiyor yani.

Adam sizden gitar tavsiyesi istedi sizde geyik aldı yürüdü :) Peh!!! :D

Hele hele Pink Floyd dendiyse hiç düşünmeden ısrarla G&L (linkini verdiğim) diyorum. Manyetikler konusunda da zaten forumdan birileri yardımcı olur. Amfi olarak da şöyle uygun fiyata 2. el bir Blackstar HT-1 alındı mı tamamdır.

alın işte. Türk edebiyatı dersini kastetmiştim burada :) Rus edebiyatı anlaşılmış.. hayatım bunlarla dolu sayın abim :) mazur görün işte. :)
Orhan Pamuk`u da anlamadim hic sen canini sikma...O adami kendinin anladigini da sanmiyorum ya neyse. Bu kadar geyik yeter su icip yatiyorum yarin ban yemis olmazsam baska basliklarda gorusuruz. Yersem de gitarpedal da devam ederiz.

Ustad hepsine eyvallah da G&L nin headstock tasarimi hic olmamis, o alt taraftaki sivrilik var ya benim icimi yedi ve yemege devam ediyor. Bir de James Tyler`inkiler boyledir. Az dusunmedim James Tyler burning water alayim da Fender sap takayim diye ama tonla para ve yatirim anlaminda cope gidecek. G&L bu sapla devam edecegi ve benim gibi garibani dinlemeyecegi icin ne yazik ki hic bir zaman kendisine sahip olamayacagim.Ya hakikaten headstock kisminin sekline bu kadar duyarli olan bir ben mi varim merak ediyorum. O benim zevkime gore kotu oldu mu som altindan olsa bir esprisi kalmiyor yani.

İşte bu konular böyle görsel zevke de giriyor biraz ama çok takılmamak lazım. İnan sen söyleyene kadar farketmemiştim. :)
Yalnız rg550 aşığı er kişi en başta strat klavyesini çok beğenmez gibime geliyor. Ben de eli yüzü düzgün Pro dönemi Jackson var, yani şimdiye kadar ondan iyisini göremedik. Bakalım bekliyoruz.

Orhan Pamuk`u da anlamadim hic sen canini sikma...O adami kendinin anladigini da sanmiyorum ya neyse. Bu kadar geyik yeter su icip yatiyorum yarin ban yemis olmazsam baska basliklarda gorusuruz. Yersem de gitarpedal da devam ederiz.
Abi aklınızda olsun, "Olasılıksız" isminde bir kitap var. Hani staticmesh'i ne kadar seversiniz bilmem ama fizik, kuantum, Laplace'in şeytanı hakkında fikriniz bilginiz varsa sizi etkileyeceğinden eminim. Bu arada Orhan Pamuk,Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'i yazan değil miydi ?

İşte bu konular böyle görsel zevke de giriyor biraz ama çok takılmamak lazım. İnan sen söyleyene kadar farketmemiştim. :)

Abi lafı bölmek gibi olmasın ama inan yalnız değilsin bu hususta. Bilakis İbanez, Jackson'un ters kafa muhabbeti gerçekten çok itici geliyor. bende kafa mevzusuna takıntılı gibiyim. Bu arada G&L nin kafası ne anergonomik bir yapıdadır öyle yav. :)

CoolDog;
Evet G&L Leo Fender'in tasarımıdır, ama ne G&L de ne de başka bir modelde, Fender USA DEluxe dahil, o klasik 2./ 4. pozisyon tonlarını duymadım. Demek istediğim, standart fender single coil'in dışına Fender dahi çıksa fark beni etkiliyor, N3, SCN, Lace, ne olursa olsun.
2 Tabi ki sap profili önemli bir nokta. Çap da sapın şeklini etkileyen bir etken. Aynı proflilde farklı çaplar olsa kısa olan daha kavisli olur, sadece bu.

Geri