Boss Me 70 Kayıt

S

samfisher

Arkadaşlar merhaba;
Öncelikle kayıt konusunda çok yeniyim. O yüzden sorduğum şeyler komik gelebilir.
Geçenlerde Boss ME 70 aldım. Genel olarak çok memnunum. Ancak size kayıtla ilgili bir sıkıntımı danışmak istiyorum.

Prosesörün Rec Out çıkışını laptopun mic girişine bağlıyorum jack dönüştürücüyle. Kayıttaki ses amfideki gibi mükemmel çıkmasa da idare ediyor. Bunu yaparken prosesörün amfi çıkışına birşey bağlı değil. O yüzden kayıt yaparken çaldığım şeyi duyamıyorum.

Çaldığımı duyabilmek için prosesörün amfi çıkışını amfiye bağladığımda kayıtlarda bir hışırtı oluyor. Bunun sebebi ses kartı mı yoksa prosesör mü? Bir de kayıtların kalitesini artırmak için line-in girişi olan bir ses kartı mı gerekir?
Şimdiden teşekkürler

en güzeli ses kartıdır her zaman, hem kayıt hem dinleme ve mix açısından.
Hışırtıdan kasıt dip ses ise hem amfi hem bilgisayara girdiğin için oluyor muhtemelen o. Topraklama vesaire durumu.
Eğer kaydettiğin kanalın monitör özelliğini açarsan bilgisayar hoparlöründen sesi duyarsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Monitör özelliği nasıl açılır peki?

Edit: Bu arada ses kartı diz üstü bilgisayarda bulunan ses kartı. Harici bir ses kartı değil:(

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri