Sakin

antalyafv6.jpg

14 aralık peyote deler.....

İLK ALBÜM SAKİN GRUBU’NDAN HAYAT

Rakun etiketli ilk albüm, şubat ortasında Sakin Grubu’ndan geliyor. 2000 yılında kurulmuş dört kişiden oluşan grubun Hayat isimli albümünün prodüktörlüğünü Mor ve Ötesi’nin de uzun yıllar prodüktörlüğünü yapan Volkan Gürkan üstlendi. Grup üyelerinden Harun Tekin projenin başında. Yaz aylarında dört kişiden oluşan ve daha sert müzik yapan Gren Grubu’nun albümü çıkacak. Grubun şarkılarını Harun Tekin ve Kerem Kabadayı düzenledi. Prodüktörlüğü Tarkan Gözübüyük yapıyor. Radikal Gazetesi’ndeki yazıları, radyo ve televizyon programlarından tanıdığımız Ayça Şen’in de albümü Burak Güven prodüktörlüğünde tamamlanıyor. Ayça Şen’in kendi sözlerini yazdığı albümde pop ve rock şarkıları olacak. Önümüzdeki ay Rolling Stone dergisinin yanında Sakin ve Gren gruplarıyla Ayça Şen’in birer şarkısı, Mor ve Ötesi’nden de dört akustik parça bir CD ile verilecek.
http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/8006465.asp?gid=66&sz=24950
4753303.jpg

bugunkü hürriyet-cumartesi ekinden bir haber hayat hayat şubat sakin ahh gelsin artık şubat :D

http://caspell.deviantart.com/gallery/

can su boğuşlu elinden çıkmış harika "sakin" fotoları için buyrun :D

myspace den

Rolling Stone Turkiye

Merhaba arkadaslar;

Rolling Stone Turkiye'nin Subat sayisiyla birlikte verilecek CD icerisinde sakin'in bir sarkisi da yer alacaktir. Albumun cikmasina cok az zamanin kaldigi su gunlerde hepimize bir onizleme firsati verecek bu CDde ayrica RakunMuzik bunyesindeki mor ve otesi, Gren ve Ayca Sen gibi diger grup ve sanatcilarin eserleri de olacaktir.

sevgiler...

sakin

l_a648ce3618a7a574acc1d803f7e86249.jpg

mor ve ötesi'nin dört şarkısının canlı-akustik kayıtları RAKUN Promosyon CD'siyle çıkıyor!

mor ve ötesi üyeleri tarafından 2005 yılının ağustos ayında bir prodüksiyon ve plak şirketi olarak kurulan RAKUN, kataloğunda yer alacak eserlerden bazılarını ilk defa dinleyicilerle paylaşıyor. CD'de İstanbul’un müstesna mekanlarından Ghetto’da 2007 yılının mayıs ayında gerçekleşen ve MTV Türkiye tarafından canlı olarak kaydedilip yayınlanan “mor ve ötesi ile bir gece – akustik” konserinden “Bir”, “Gece”, “Sevda Çiçeği” ve “Büyük Düşler”'in, o gece Ghetto'yu dolduran 500 kişinin yaşamış olduğu ayrıcalığı bütün saflığıyla yansıtan ve daha önce hiçbir mecrada yayımlanmamış canlı kayıtları da bulunuyor. İstanbul’un en gözde indie rock temsilcisi sakin’in Hayat isimli ilk albümünden “Denek Hayatım”, şahsına münhasır üslubunu müziğine döken Ayça Şen’den “Son Zamanlarda” ve fırtına gibi enerjisini sahnesinde olduğu gibi şarkılarında da hissettiren gren’den “Onsuz”, bu CD’nin ilk üç şarkısı.

RAKUN Promosyon CD, RollingStone dergisinin şubat sayısıyla birlikte ücretsiz olarak edinilebilir.

Şarkı Listesi:

Denek Hayatım – sakin
Son Zamanlarda – ayçaşen
Onsuz – gren
Bir (Canlı - Akustik) – mor ve ötesi
Gece (Canlı - Akustik) – mor ve ötesi
Sevda Çiçeği (Canlı - Akustik) – mor ve ötesi
Büyük Düşler (Canlı - Akustik) – mor ve ötesi

www.morveotesi.com

sakli_poster.jpg

Saklıfest 1. Gün
-Mor ve Ötesi
-Sakin
-Gren

bilet fiyatları
1.Kategori 22,00 YTL

Mor ve Ötesi (@ 22:00) / -Sakin (@ 21:00) / -Gren (@ 20:00)

KAPI AÇILIŞI 19:00

- Bilet fiyatı Kapıda 25,00 YTL
- Belirtilen saat kapı açılış saatidir
- Organizasyonun programda değişiklik yapma hakkı saklıdır.
- 18 yaşını doldurmamış katılımcılar festivale katılamazlar.
- Festival alanına kesici, yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ve ruhsatlı/ruhsatsız silah ile lazer ekipmanları sokmak yasaktır.
- Festival alanındaki ses düzenleri geçici duyma problemlerine yol açabilirler.
- Festival alanına profesyonel ses ve görüntü araçları ile video kamera, fotograf makinası sokmak yasaktır.
- Konserleri izlemek için oturma düzeni yoktur.
- Festivale katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı festival organizasyonuna ait olup katılımcı, festivale katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.

http://www.biletix.com/event.htm?id=JFST1

mor ve ötes & SAKİN

Ooze Venue

1.Kategori: 23,00 YTL

ön bilgi- Etkinliklerde 18 Yaş sınırı vardır.
- Alkollü içki satışı vardır.
- Ooze Venue, etkinlik için uygun olmadığını tespit ettiği kişileri, bilet ücretini iade etme koşulu ile mekana almama veya mekandan çıkarma hakkına sahiptir.
- Kapı açılış saati 21:00'dır. Konser saat 23:00'da başlayacaktır.

(Sakin konseri 22:00'da başlayacaktır)

http://www.biletix.com/event.htm?id=JOZ12

sakinafis.jpg

Albüm çıkış partisi + Mini konser

Studio Live

bilet fiyatları
1.Kategori: 22,50 YTL

ön bilgi

- 18 yaş sınırı vardır.
- Kapı açılış saati 22:00'dir.
- Bilet Fiyatı Kapıda: 25 YTL

Sakin - albüm çıkış partisi + mini konser
Hakan Tamar DJ Set

Hayat… Takipçilerinin aylardır kovaladığı, İstanbul’un en gözde indie grubu sakin’in heyecanla beklenen ilk albümü çıkıyor!

Beklenen gün geldi, laleler bir bir beyaz açıyor. Ve artık hiçbirşeyin aynı olamayacağını vurgular biçimde hayat kadar iddiali bir album ismiyle insanlari sarsmaya hazırlanan sakin, albümü kutlamak amacıyla plak şirketi RAKUN’un düzenlediği bu geceye "hayat"ı kendi renkleriyle boyamak, onunla oynamak isteyenleri bekliyor. Gece Hakan Tamar’ın eşsiz DJ setiyle başlıyor, albümün çalınmasıyla devam ediyor, Sakin’in bir konseriyle taçlanıyor, sonra da kimbilir neler oluyor… Orada olun!

http://www.biletix.com/event.htm?id=JSL74

İzmir konserinde ön saflarda olucam nasipse. Başlık Türk Rock bölümüne alınıcaktır 8 Mart günü.

2 yıl önce idi sanırım barışarock ta dinleme fırsatı bulmuştum
mvö nün ilk haline çok benzetmiştik:)
albüm hayırlı olsun
başarılar!!!

Ah şu 18 yaş sınırı yok mu öldürüyo beni :)

Gruptan haberim yoktu 1 ay öncesine kadar - çok kötü bişey bu - youtubeda rastladım şans eseri iyiki de rastlamışım bayıldım şarkılara. Özellikle de Denek Hayatım ve Edepsiz Komedya ya .
18 ime girdiğim gün sizi dinlemeye gelicem inşallah .
Albüm hayırlı olsun sizlere ve bizlere :)
BaşarıLar ..

Geri