Sis (tekirdağ)

Sis, 2013 yılının Mayıs ayında Tekirdağ'da, Jass Lee Mor ve Murat Aşer Tarafından 2 kişilik bir proje olarak kuruldu.Fakat hedeflerin büyük olması sebebiyle daha sonra grup şeklini aldı.Gruba birkaç üye daha katılsa da birlik sağlayamadıkları için üyeler değişim göstermiştir.Hedefleri arasında lirik ve gerçek hayatlardan beslenen bir müzik yapmak olan Sis, Murat AŞER-Lead Gitar, İsmail GÜRBÜZ-Davul ve Özgür GÜMÜŞ-Bas Gitar, Şevki PARLAR-Ritim Gitar, Jass Lee Mor-Vokal olarak yoluna devam etme kararı aldı.Daha çok Doom Metal ve Black Metal'den gelen köklerin ağırlığını çektiği bir müzik Sis, Progresif soundlardan da besleniyor.Ayrıca halk müziği geleneğinden de beslenen bir gruptur.Etkiendikleri isimler arasında Iron Maiden, Black Sabbath, Bathory, Celtic Frost, Death, Amon Amarth, In Flames, Immortal, Marduk, Manowar, Slayer, Oracles gibi metal devlerinin yanısıra Ruhi SU, Neşet ERTAŞ, Grup Kızılırmak, Grup Kardelence, Zülfü LİVANELİ, Selda BAĞCAN gibi daha nice halk müziği, protest müzik müzisyenlerinden de iham almaktadır.
8 Aralık 2013'te ilk Ep çalışmaları Pes Etme, grup için çıkış noktası olmuştur. 20 Ekim 2014'te Yaslı Dünya adlı ilk albümünü yayınlayan grubun tek amacı vardır, Heavy Metal müziğinin tüm lezzetlerinden bir sunum yapıp anlamlı şarkılar yazıp, çok farklı soundlardan da beslenerek, çeşitli sentez şarkılar üretmektir.

SİS - YASLI DÜNYA albümünü linkten ücretsiz edinebilirsiniz. http://www8.zippyshare.com/v/61447482/file.html
İletişim: facebook.com/sismetalband
[email protected]

Tür Dark Metal
Üyeler Vokal -Bass- Jass Lee Mor
Lead Guitar - Murat AŞER
Rhythm Guitar - Özgür GÜMÜŞ
Rhythm Guitar-Şevki Parlar
Drums - İsmail Gürbüz
Memleket Tekirdag
Menajer Şevki Parlar-Murat Aşer-Erdoo Eserli

u154xW.jpg

Son düzenleme:
Yok yahu mesaja baksana ciddiye alinacak yani var mi? Tam tersine hosuma gitti. Adamlarla kisisel meselem olmaz mi tabi var Tekirdag'liyim ben de orada muzik yapan adam cikti mi yuregim pirpir eder ... Selam ediyorum kardeslerime ilk ziyaretimde kofteler benden. Zaten ekstrem muzik yapilacaksa bunun yeri Turkiye olur beyaw hayatimizin her saniyesi delilik dolu...

Klibinizi dinledim. Öncelikle, yüklediğiniz kayıttaki tarzınız bana pek hitap etmediği için eleştiri oklarımın ve baltalarımın sıkı bilenmiş olanlarını yöneltmek haksızlık olur diye düşünüyorum. Riffleri ve kaydı beğendim. (Lakin gece vakti dinlemekteyim, sesi de açamıyorum, sözlerle ilgili yorum yapamam.)

Tarzınız salt bu ise dahi, kategorinizde iyi işler çıkaracağınızı düşünüyorum. Zira okuyabildiğim ve anlayabildiğim kadarı ile tarzınızın esnek olması sözkonusu.

Lakin, eleştireceğim bir nokta var ki bu konuda acımam. Canınızı gözünüzü seveyim, ben de Balkan - Trakya kökenliyim, o tanıtım yazısını imlası ile birlikte düzeltin. Gören Trakya kızanlarının Türkçe'yi Google Translate'den öğrendiğini, imladan da bihaber olduklarını zanneder valla.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar unutmayalım ki! konumuz Sis başka birşey değil.
Amatör gruplara köstek değil destek olalım.
ve biraz farkındalığımız genişlese fena olmaz... ;)

Merhabalar. Grubun üyesi Şevki ben. Başlığın açıldığını şimdi gördüm, sanırım silinen mesajlar var silinmemiş olsaydı grup adına yanıtlayabilirdim. Neyse destekleriniz ve eleştirileriniz bizim için önemli, teşekkür ederiz. @hackeiommi abi yazım yanlışları okurken beni de deli etti :D

Merhabalar. Grubun üyesi Şevki ben. Başlığın açıldığını şimdi gördüm, sanırım silinen mesajlar var silinmemiş olsaydı grup adına yanıtlayabilirdim. Neyse destekleriniz ve eleştirileriniz bizim için önemli, teşekkür ederiz. @hackeiommi abi yazım yanlışları okurken beni de deli etti :D
Mesajın sahibi benim yahu, kendim bizzat sildirdim sildirdim biraz geyiğin dozu kaçmıştı tekrar okuyunca, yani yanıtlanacak bir şey yok sevgili Şevki illa merak edersen mesela Morphius Gordion isimli arkadaş İstanbul Seyahat'e de bu isimle mi bilet kestiriyor (öyleyse büyük cesaret) diye şey etmiştim sadece.

Müzik tarz olarak bana uzak ama çabalarınızı devam ettirmenizi dilerim, en zor kulvar bu şekilde ekstrem müzik yapmaya çalışmak olsa gerek bu memlekette... Bizim zevzekçe mesajlarımızın da pek bir faydası olmuyordur ya dediğim gibi iyi şanslar. Bir şarkı daha koyarsanız foruma, ilk memlekete dönüşümde grupça Özcanlar'dan köfte yemeye götüreyim sizi (bu konuda ciddiyim konseriniz olsa bilet alayım ama öyle bir etkinlik duyurusu yok, bu arada aslında köftenin kralı Muratlı'daydı ya sahibi Yakup abi emekli etmiş kendini...)

Mesajın sahibi benim yahu, kendim bizzat sildirdim sildirdim biraz geyiğin dozu kaçmıştı tekrar okuyunca, yani yanıtlanacak bir şey yok sevgili Şevki illa merak edersen mesela Morphius Gordion isimli arkadaş İstanbul Seyahat'e de bu isimle mi bilet kestiriyor (öyleyse büyük cesaret) diye şey etmiştim sadece.

Müzik tarz olarak bana uzak ama çabalarınızı devam ettirmenizi dilerim, en zor kulvar bu şekilde ekstrem müzik yapmaya çalışmak olsa gerek bu memlekette... Bizim zevzekçe mesajlarımızın da pek bir faydası olmuyordur ya dediğim gibi iyi şanslar. Bir şarkı daha koyarsanız foruma, ilk memlekete dönüşümde grupça Özcanlar'dan köfte yemeye götüreyim sizi (bu konuda ciddiyim konseriniz olsa bilet alayım ama öyle bir etkinlik duyurusu yok, bu arada aslında köftenin kralı Muratlı'daydı ya sahibi Yakup abi emekli etmiş kendini...)
Silindiği için göremedim ciddi bir şey var sanmıştım :D Facebookta sayfamızı beğenin grupla topluca tanışabilirsiniz, mesaj atarsanız cevap alabilirsiniz. Bu arada açıklama gereği oluştu sanırım, grup üyeleri en alttaki isimlerden oluşuyor. Tanıtım yazısında geçen isimler değişmiştir.

Geri