Amfi Almak Yada Bass Gitar Almak

Arkadaşlar merhaba,
Saçma bir soru olacak ama aklım karıştı biraz kararsız kaldım, siz olsanız ne yapardınız merak ettim.
Amfi olarak Blackstar HT20 Combo + 1x12 HT Venue kabin kullanıyorum, ilerleyen 4-5 ay içerisinde de bu amfiyi elden çıkartıp ENGL Ironball ve 2x12 ENGL Pro Slanted kabin alma planım var.
Fakat son zamanlarda bende bir bass gitar hevesi peydah oldu :)
Acaba diyorum şöyle toplamda 1500 TL harcayarak idare eder bir bass ve amfisinimi alsam (bunu hemen halledebilirim) . Yoksa asıl enstrümanım elektro gitar olduğu için para biriktirip ENGL amfi ve kabinemi yol alsam.
Siz ne yapardınız?
Zaten ev kullanıcısıyım Blackstar bana yeter, ENGL için 5000 TL vereceğime bundan vazgeçer bass ve amfisini alırım mı derdiniz , yoksa benim asıl enstrümanım elektro gitar, iyi bir amfi (ENGL) alayım mı derdiniz ?

şahsen ben asıl enstrümanım hangisi ise ona yatırım yapardım.. bende gitar çalıyorum aynı sizin gibi bir bass gitar hevesi oluştu bende de 2. el bir cort action alıp hevesimi giderdim sizde öyle yapabilirsiniz. uygun ve kullanılabilir 2. el bir bass gitar alıp geri kalanını kendi enstrümanınıza yatırım yapabilirsiniz diye düşünüyorum

bir adet meksika fender jazz bass ve sansamp gibi bir bass preamp almak güzel olabilir. Bass gitar sahibi olmak iyi bir fikir. İnsan ilk önce haldır huldur bir çalıyor ardından doğru yerde çalmaya kafa yoruyorsun böylece yaptığınız müziğe ve düşünme sisteminize de çok faydalı olacaktır. En azından bende böyle olmuştu :)

Tunc Abi, bence imzandaki elektro gitar ekipmanları gayet güzel. Zaten Blackstar bana yeter, ev kullanıcısıyım demişsin. Eğer ki basit bir heves değilse bir bas gitar ve amfisi alman daha mantıklı görünüyor. Ev kullanıcısı olunca insan, daha çok egleniyor hem elektro kayıtlarını alıp üstüne bas çalınca. En azından ben böyleyim, ancak bende değişik bir durum var. Önce elektro alıyorum, kayıtlar alıyorum. Sonra canım sıkılıyor bas gitar alıp elektro kayıtlarına bas yazıyorum. :D ama ikisini aynı anda sevemiyorum.

Hatta uzun zamandır bas gitar aradığımdan gözüme takılan en iyi ve uygun ilanı da söyleyeyim. Bas gitar çok temiz görünüyor hatta ve fiyatı da gayet uygun.

http://turkrock.com/konu/51773/

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tunc Abi, bence imzandaki elektro gitar ekipmanları gayet güzel. Zaten Blackstar bana yeter, ev kullanıcısıyım demişsin. Eğer ki basit bir heves değilse bir bas gitar ve amfisi alman daha mantıklı görünüyor. Ev kullanıcısı olunca insan, daha çok egleniyor hem elektro kayıtlarını alıp üstüne bas çalınca. En azından ben böyleyim, ancak bende değişik bir durum var. Önce elektro alıyorum, kayıtlar alıyorum. Sonra canım sıkılıyor bas gitar alıp elektro kayıtlarına bas yazıyorum. :D ama ikisini aynı anda sevemiyorum.

Hatta uzun zamandır bas gitar aradığımdan gözüme takılan en iyi ve uygun ilanı da söyleyeyim. Bas gitar çok temiz görünüyor hatta ve fiyatı da gayet uygun.

http://turkrock.com/konu/51773/
Eyw sağolasın, senin yöntemde güzelmiş :):):)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bir adet meksika fender jazz bass ve sansamp gibi bir bass preamp almak güzel olabilir. Bass gitar sahibi olmak iyi bir fikir. İnsan ilk önce haldır huldur bir çalıyor ardından doğru yerde çalmaya kafa yoruyorsun böylece yaptığınız müziğe ve düşünme sisteminize de çok faydalı olacaktır. En azından bende böyle olmuştu :)
İnş. bendede öyle olur, ama cidden fena taktım bas gitara, inanırmısınız dün gece rüyama girdi, nasıl çalıyorum varya deliler gibi, gaza gelmişim dağıtmışım. Gözlerimi bir açtım benim bass gitarım nerde diye aradım :):) Çalmayı bilsem gam yemiyeceğim de çalmayı bilmiyorum, uyanınca direkt hayal kırıklığı :):):) Ama dedimya fena taktım öğreneceğim elimden geldiği kadar.

Gerçekten bir an kendimi okuyorum sandım. :wideyed:

Son 2-3 aydır aynı fikir içerisindeyim. Benim de asıl enstrümanım elektro. Hellraiser gitarım, line 6 15w amfim var. Yazın blackstar amfi mi alsam yoksa (sizin düşündüğünüz gibi) 1500 liraya bas gitar + amfi mi alsam diye çok düşünüyorum. Hala daha kararsızım. Ev kullanıcısıyım ben de. Bas gitara olan hevesim yeni başlamadı, elektro alırken de vardı. Bakalım yazın olmazsa ya bir Cort B4/B5 ya da bir Squier Jazz Bass falan alacağım. :bookworm:

Geri