Yurtdışından Pedal Getirtmek

Yakın bir akrabam yakın zamanda Hollanda,Belçika ve Fransa'ya gidecekmiş. Aklıma hemen pedal getirtmek geldi. Amfi de lazım ama taşıması filan çok sıkıntı olur.

Ama nasıl isteyeceğim nasıl alacak hiç bir fikrim yok. Thomann diye bir site vardı orda fiyatlara baktım istediğim iki pedal vardı. Tubescreamer ve crybaby wah pedalı. Direk ülkemizdeki kurdan hesapladım fiyatını ts808 daha pahalı cry baby 200lira kadar daha ucuz.

Şimdi sorum şudur. Nasıl nerden almalı bu ülkelerden thomann dan sipariş verse aynı gün veya bir gün sonra eline geçer mi? Hiç bir bilgim olmadığı için sorduğum şeyler saçma olabilir kusura bakmayın :) Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum .

Cry Baby burada ikinci elde yok pahasina satilmakta. TS808'den daha iyi klonlar mevcut. Sparkle Drive, Alberta, Moller, vs... Neden illa bu pedallari yurt disindan getirtmek icin zahmete katlaniyorsunuz?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cry Baby burada ikinci elde yok pahasina satilmakta. TS808'den daha iyi klonlar mevcut. Sparkle Drive, Alberta, Moller, vs... Neden illa bu pedallari yurt disindan getirtmek icin zahmete katlaniyorsunuz?
Yok ondan değil burda almak istediğim pedallardı. Yoksa getirtmek için göndermiyorum hiç kimseyi. Daha ucuza gelecek önerdiğiniz bu tarzda pedallar varsa neden olmasın özellikle bunlar olacak diye bir isteğim yok. Zaten fiyatları da bilmiyorum belki daha pahalıdır.

Forumda bir tane Voodoo Lab Sparkle Drive var. 200 Lira istiyordu. Ibanez TS808'i birakin dogrudan bu pedala yonelin. Usa fiyatindan bile ucuz. Kacmamasi gereken bir pedal.

Bu arada hangi Cry Baby pedali ariyorsunuz?

Forumda bir tane Voodoo Lab Sparkle Drive var. 200 Lira istiyordu. Ibanez TS808'i birakin dogrudan bu pedala yonelin. Usa fiyatindan bile ucuz. Kacmamasi gereken bir pedal.

Bu arada hangi Cry Baby pedali ariyorsunuz?
Kirk Hammett signature. Mesele şuan tam hangi pedal değil yalnız :) Yani orada ucuz olan herhangi bir şeyi almak istiyorum. Söylediğim ülkelerde nasıl nereden alabilir sorum. Pedal seçimi konusunda yine bu başlık altında siz dahil herkesin düşüncesini almak isterim tabii ki.

Kirk Hammett signature. Mesele şuan tam hangi pedal değil yalnız :) Yani orada ucuz olan herhangi bir şeyi almak istiyorum. Söylediğim ülkelerde nasıl nereden alabilir sorum. Pedal seçimi konusunda yine bu başlık altında siz dahil herkesin düşüncesini almak isterim tabii ki.
Türkiye'de bulunmayan veya butik üretilen pedalları getirmeye bakın.Yoksa yukarıda da dendiği gibi yazdığınız 2 pedal alternatifi bol olan ve ikinci eli olan ürünler. Bunları getirtmek maddi bir kazanç sağlamaz.

Türkiye'de bulunmayan veya butik üretilen pedalları getirmeye bakın.Yoksa yukarıda da dendiği gibi yazdığınız 2 pedal alternatifi bol olan ve ikinci eli olan ürünler. Bunları getirtmek maddi bir kazanç sağlamaz.
Anladım teşekkürler. Peki alma konusunda bir fikriniz var mı? Yani internet sitesi en rahatı mı olur yoksa rahat bulabileceği gitar-amfi-pedal satan yerler bulabilir mi? Çünkü gezi amaçlı gidiyor oturupta sürekli aramasını istemem istediklerimi.

Anladım teşekkürler. Peki alma konusunda bir fikriniz var mı? Yani internet sitesi en rahatı mı olur yoksa rahat bulabileceği gitar-amfi-pedal satan yerler bulabilir mi? Çünkü gezi amaçlı gidiyor oturupta sürekli aramasını istemem istediklerimi.
Size ebay dan bu satıcıyı tavsiye ederim geçen gün bir pedal aldım 2 haftada elime ulaştı. Bazı pedalları free shipping ile yolluyor hatta.
http://www.ebay.com/usr/themadape

Geri