Jay Turser Jt 300 Mü Sx Sst 62 Mi?

jay turser derim sx american alder vardı bende gövde gerçekten mükemmel ama klavye için aysnısını diyemiyeceğim kalındı ve jumbo fret kullanmışlardı alışamadım sst 62 için bişey diyemiyeceğim ama sst 62 nin manyetiğine güvenmemelisin jay turseri ankara mirage studyosunda şöyle bir alıp 5-10 dk çalmıştım klavyesi ince cilası güzel ama amfiye takmadım manyetiği için bişey diyemiyeceğim medium fret kullanmışlar sanırım gitarda güzeldi çok hoşuma gitti youtube de incelemeleri yada gitarteknikde bulabilirsin manyteik konusunuda ordan fikir edinebilirsin

SX SST62 başlığı açmaya hazırlanırken ilginç bir tesadüf oldu :)

Öncelikle, SX SST62 sahibiyim, evet, ama malımı övmeden, "Hastasıyız dedeee!!" atmosferine girmeden önce söyleyeyim, denemeden Custom Shop Gibson dahi alınmaz.

@mahmuttuncer 'in you tubedaki videolarına bakınca, Line 6 POD HD 500 ile yapmasına rağmen, SX kaydına göre (ondaki SST52) Jay Turser'ın performansının sönük olduğu düşünüyorum. Videoları bu kanalda bulabilirsin:

http://www.youtube.com/channel/UCZy5Y_bmn2FbC5EtxAK5DAg

Bendeki SX SST62'den çok memnunum, akustik sesi gayet açık, manyetik kalitesi de iyi. Fender havalarını yakalamış, netliği de gayet yüksek bir gitar. Ha, burgular ve tremolo yayları kesinlikle değişmeli. Büyük ihtimalle -çalmadığım, kullanmadığım için iftira atmış gibi olmayayım- JT'ın da bu tür modifikasyonlara ihtiyacı olur.

Ben kullanan biri olarak SX'i rahatça önerebilirim. Ama yine de "İkisini de denemeden karara varma" da derim.

Daha önce Jt-301 denemiştim. jt300'ün HSS olan modeliydi. Humbucker'dan single'a geçerken aşırı bir ses kaybı oluyordu, %40 civarında ses yüksekliği düşüyordu. Herhalde elektronik aksamda kötü lehim yapmışlar. Fena gitar değildi ama Sx bas ve akustik gitar sahibi olarak, Sx'in büyük ihtimalle daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

@hackeiommi doğru söylüyor,bende iki gitar da mevcut.sx i alman gerek.aslında jay turserla çalarken daha pod u çözemediğimden kullandıgım preset berbattı ama asıl ben jay turserın gövde ağacından şüpheliyim biraz,bir tek bir videoda gövdeye akçaağaç dedi birisi daha önce de açıkçası akçaağaç gövde ben duymadım,başka hiç bir yerde gövde materyaliyle ilgili bir bilgi bulamadım açıkçası,sağlam bir kaynaktan bilen varsa açıklarsa iyi olacak.sx in sustaini de onda yok ağaçtan olabilir.Gözü kapalı sx alman gerek dostum.yine de jay turser da o fiyat düzeyinde iyi işçilik çıkarmış sap,boya,görüntü gerçekten hoş duruyor ama sx ağır basmakta benim fikrim.

ben jay turserın gövde ağacından şüpheliyim biraz,bir tek bir videoda gövdeye akçaağaç dedi birisi daha önce de açıkçası akçaağaç gövde ben duymadım,başka hiç bir yerde gövde materyaliyle ilgili bir bilgi bulamadım açıkçası,sağlam bir kaynaktan bilen varsa açıklarsa iyi olacak

Gitarı aldığımda ben de çok araştırmıştım bu gövde ağacı konusunu fakat kesin bir bilgi elde etmek zor gibi görünüyor zira Jay Turser'ın kendi sitesinde dahi sadece "solid body" yazıyor. JT-300'ün Gitarteknikleri.com'daki incelemesinde sesin birazcık buğulu olmasından gövdenin ıhlamur olabileceği yorumu yapılmış. (Aşağıdaki linkin 1:06'ından itibaren) Ama ultimateguitar gibi forumlarda plywood olduğunu düşünen arkadaşlar da mevcut. Strat talk'ta ise önceki üretimlerden (2003 veya öncesi) gövde boşluğundaki ağacı kazığını ve doğal kırmızı bir renk gördüğünü bunun Filipin Maunu olabileceği belirtmiş. (Gitarın Çin'de üretilldiğinden ve Çin'de maunun kızılağaç yada dişbudaktan daha ucuz olacağından yola çıkmış)

Gitar Teknikleri
/
Elektro Gitar Tanıtım Videoları

/
Jay Tuser JT-300 Tanıtımı (HD)
/
Jay Turser markasının stratocaster dizayn modellerinden JT-300.

/ gitarteknikleri.com

Tell me about the Jay Turser JT-300 Strats - Fender Stratocaster Guitar Forum

Sonuç olarak gövde ağacı için herhangi bir ağaç kullanılmış olabilir gibi bir sonuç çıkardım ben :)

Gitarı aldığımda ben de çok araştırmıştım bu gövde ağacı konusunu fakat kesin bir bilgi elde etmek zor gibi görünüyor zira Jay Turser'ın kendi sitesinde dahi sadece "solid body" yazıyor. JT-300'ün Gitarteknikleri.com'daki incelemesinde sesin birazcık buğulu olmasından gövdenin ıhlamur olabileceği yorumu yapılmış. (Aşağıdaki linkin 1:06'ından itibaren) Ama ultimateguitar gibi forumlarda plywood olduğunu düşünen arkadaşlar da mevcut. Strat talk'ta ise önceki üretimlerden (2003 veya öncesi) gövde boşluğundaki ağacı kazığını ve doğal kırmızı bir renk gördüğünü bunun Filipin Maunu olabileceği belirtmiş. (Gitarın Çin'de üretilldiğinden ve Çin'de maunun kızılağaç yada dişbudaktan daha ucuz olacağından yola çıkmış)
Gitar Teknikleri
/
Elektro Gitar Tanıtım Videoları

/
Jay Tuser JT-300 Tanıtımı (HD)
/
Jay Turser markasının stratocaster dizayn modellerinden JT-300.

/ gitarteknikleri.com

Tell me about the Jay Turser JT-300 Strats - Fender Stratocaster Guitar Forum

Sonuç olarak gövde ağacı için herhangi bir ağaç kullanılmış olabilir gibi bir sonuç çıkardım ben :)

SX de "solid alder" güya ama üç parça olduğunu söyleyenler de var. Beri yanda Fender'in de ara bir dört parçadan gövde yapmış olduğu sabit. İşin "solid" söylemi kısmından çok, reel olarak algılanabilen rezonansa ve sustaine bakmak daha mantıklı bence de.

Geri