İnceleme Sx Sst 62 Strat Gitar

Son virajlara doğru gitmekteyiz. @Clamper sayesinde de Meksika köprü ve blok geçtiydi elime. Bir de @garett sağolsun orta ve sap manyetiği yolladı hızır gibi. Manyetikleri deneme aşamasındayım, ama bence uydular. Tabii köprüdeki Lollar çok hırçın kaldı daha sakin orta ve sapın yanında. Ama humbucker, PAF kullanma alışkanlığından mütevellit bana da böyle bir köprü manyetiği lazımdı zaten. Sonuçları daha düzgün paylaşmak adına kayıt imkanlarını biraz daha iyileştirebilirim umarım.

Son durumlar ve toparlama diyeyim. İşler güzel bir mecraya oturdu. Keşke elimde iyi kayıt imkanları olsa da daha sağlıklı bir şekilde sonuç sunabilsem.

Yeni Vintage tarz Meksika köprü ve sustain bloğu. Üç yaydan ikisini bıraktım, iki sert bir de yumuşak yay ile bloku destekledim. Sorunsuz uydular. @Clamper e çok teşekkürler :

Manyetik olarak elimde bir Lollar Special vardı. Uygun fiyata - sağolsun @garett - birer de Reilander orta ve sap buldum. Bu yüzden tonu melez oldu. Hırçınca, yüksek gain ile başa çıkabilen, biraz Blackmorevari bir köprü, ama daha strat bir orta ve sap manyetiği. Bu melez hal, aklımdaki birleşimlerden biri idi ve bana hitap etti.

Fender Strattan çıkma burgular ve piyasada bulamayınca delirip kendi kestiğim koyun kaburgası üst eşik. Ama bri ara akıllanınca düzgün bir Graphtech TUSQ alacağım:

Peki, toplam masraf nedir? Burgular 60 tl. Manyetikler 80 tl Lollar, 120 tl. Reilander orta ve sap toplam 200 tl. Köprü ve blok 100 tl, 10 dolar tremolo kolu (sıfır alındı), 60 tl. 22. perde. Aralıklı olarak yavaş yavaş toplamda 500 tl kadar bir masraf ettim. Bunların içinde manyetik masrafını zaruri sayıyorum. Klasik strat manyetiği, köprüde şimdiye dek LP, SG ve diğer humbuckerlardan kullandığım içinvolsa gerek, arada keyif verse de driveda daha dolu, tizleri daha dengeli ve clean ile az ve ortaca drive içeren soundlarda seramikten çok Alnico mıknatıslar tercihim. 22. perde zevk renk diyelim. Geriye sadece Graphtech TUSQ üst eşik, keyfime keder tosbağa kabuğu pickguard, siyah potanslar ve siyah manyetik kapakları kaldı.

Çalım ve ton açısından son derece keyifli, en önemlisi bana hitap eden bir gitar oldu. Kayıt konusunda da biraz yol alabilirsem mutlaka bir iki ekleme yapacağım.

@hackeiomi orjinal fender siyah pickguardın benden hem de bedava :) ö.m den adres yolla dostum.hatta dimarzio siyah volume ton ton ve switch başlığı da olacak siyah dimarzio
Yolluyorum Cengiz, eyvallah :)

Tosbağa kabuğu pickguard da siyah mı olacak..?
Yahu LPB gövdeye siyah Pickguard ve düğmeler çok kapkara olmayacak mı?
Yok abi, siyah da bana uyar. Ha, bunu düşünmekteyim aslında, o da uyanını bulabilirsem tabii:

Siyah gövdeye siyah pickguard olsa çok şık olurdu bak.. Tam Gilmour un stratı gibi artık vururdun Comfortably Numb ın tepesine tepesine..