Maddi Güvence Ve Müzik

Cem Köksal babadan zengin bildiğim kadarıyla.Abi sen öğretim görevlisi değil misin??Ben de bir öyp yapmayı düşünüyorum daha esnek değil mi çalışma saatleri??
Öğretim üyeliğinde çalışma saatleri mesai içerisinde gözüküyor elbette. Ama bu iş memur kafasıyla yapılacak bir şey değil, o yüzden mesai devlet memurunun mesaisi gibi olmaz, devamlı okumak, yazmak ve kendini geliştirmek zorundasın.
Ayrıca, müzik gibi akademisyenlik de yaratıcılık gerektiriyor. Dolayısıyla da eğer iyi ve orjinal işler çıkarmak istiyorsan, iyi fikir üretmek ve kendinden çok şey katman lazım.
Müzik de çok emek istiyor, o yüzden de ikisi bir arada pek de kolay gitmeyebiliyor.

Öğretim üyeliğinde çalışma saatleri mesai içerisinde gözüküyor elbette. Ama bu iş memur kafasıyla yapılacak bir şey değil, o yüzden mesai devlet memurunun mesaisi gibi olmaz, devamlı okumak, yazmak ve kendini geliştirmek zorundasın.
Ayrıca, müzik gibi akademisyenlik de yaratıcılık gerektiriyor. Dolayısıyla da eğer iyi ve orjinal işler çıkarmak istiyorsan, iyi fikir üretmek ve kendinden çok şey katman lazım.
Müzik de çok emek istiyor, o yüzden de ikisi bir arada pek de kolay gitmeyebiliyor.
Ben marmara'da da okudum,hacettepe'de de okudum yalnız öğretim görevlisinden profesörüne çok çok fazla bir emek verenini görmedim doğrusu.Derse girip çıkıyorlar onun dışında odalarında bie olmuyor çoğu :) siz biraz idealistsiniz sanırım tabi tıp fakültesini bilemiyorum orası yoğundur tahminim.Ben de daha rahat olur diye öyp düşünüyorum özellikle zaman için,yoksa bu ülke zaten batmış bana göre.bugün hırsızlığın,yolsuzluğun,torpilin,yalakalığın dibine vurulmuş,hiç kendimi yıpratasım gelmiyor maaşlı bir işle doğrusu.

Geri