Mac Kullanan Arkadaşlar

İmac mi pc mi?

• İmac

Oylar: 13 52.0%
  • Pc

Oylar: 12 48.0%

• Toplam oy veren
    25
Linux'a uygun ses kartı driver'ları, DAW yazılımları, vst ve plugin bulmakta zorluk çekersiniz. fusion drive ssd ile birebir aynı performansta olamaz, hdd'den iyidir mutlaka ama ssd'nin yapısı farklı.

Thunderbolt 10 gbps thunderbolt 2 20gbps diye biliyorum.

Mevzu su ki Thunderbolt 2 resmi olarak desteklenmiyordu en son, portlar Thunderbolt 2 olsa da software limitation uygulaniyordu.
5K Display @ 24-Bit icin ise 21.2 Gbps gerekli, 32-Bit ise imkansiz. Yani Thunderbolt 2 de bir yere kadar.
O yuzden bana pek futureproof gelmiyor bu yilin modelleri.
Onumuzdeki yili gormek lazim bu kadar yatirim yapmisken eger konu 5K ise. Gecis surecleri hep sancili oluyor boyle teknolojilerde.
Early-Adopter durumu yasayabilirsin ama ben 4K'nin dahi gelecek yillar icerisinde yayginlasacagini zannetmiyorum.

Zaten filmler genelde 4K Native cozunurluk olup 1080p Downscale ediliyor.
H.265 Codec ile 4K veri boyutlarini yari yariya dusurduler ama hala daha felaket yer kapliyor.

Mevzu su ki Thunderbolt 2 resmi olarak desteklenmiyordu en son, portlar Thunderbolt 2 olsa da software limitation uygulaniyordu.
5K Display @ 24-Bit icin ise 21.2 Gbps gerekli, 32-Bit ise imkansiz. Yani Thunderbolt 2 de bir yere kadar.
O yuzden bana pek futureproof gelmiyor bu yilin modelleri.
Onumuzdeki yili gormek lazim bu kadar yatirim yapmisken eger konu 5K ise. Gecis surecleri hep sancili oluyor boyle teknolojilerde.
Early-Adopter durumu yasayabilirsin ama ben 4K'nin dahi gelecek yillar icerisinde yayginlasacagini zannetmiyorum.

Zaten filmler genelde 4K Native cozunurluk olup 1080p Downscale ediliyor.
H.265 Codec ile 4K veri boyutlarini yari yariya dusurduler ama hala daha felaket yer kapliyor.
Bir şey anlayabilsem cevap yazacaktım da anlayamayınca :|

Hocam ne var anlamadigin cevaplayayim :D
Diyorum ki yarin obur gun harici bir 5K destekli media player vs. kaynak alirsin iMac'i de ekran olarak kullanmak istersin, 5K goruntu standartlastigi zaman 5K@60p kullanabilmek icin.
Thunderbolt 2 suremiyor teorik olarak 60p'yi diyordum.
Mevzu bundan ibaretti :)

Yoksa 5K@60p destegi kendi bunyesinde veriyormus. R295X Mobile GPU cok cok kaliteli bir GPU.
Bu model icin 7.000 TL uygundur bence dusunmeden alabilirsin :D

Ha anladım sanırım. Bluray oynatıcı gibi misal? Başka nasıl kaynaklar var ki? Hiç kullanmayacağım cihazlar sanırım. O yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum kendi adıma.
Hocam ne var anlamadigin cevaplayayim :D
Diyorum ki yarin obur gun harici bir 5K destekli media player vs. kaynak alirsin iMac'i de ekran olarak kullanmak istersin, 5K goruntu standartlastigi zaman 5K@60p kullanabilmek icin.
Thunderbolt 2 suremiyor teorik olarak 60p'yi diyordum.
Mevzu bundan ibaretti :)

Yoksa 5K@60p destegi kendi bunyesinde veriyormus. R295X Mobile GPU cok cok kaliteli bir GPU.
Bu model icin 7.000 TL uygundur bence dusunmeden alabilirsin :D

Geri