Youtube Kanalım

Sizden önce we are the world parçasını gayet başarılı biçimde söyleyen bir bayan yarışmacının pavyon parçasından bozma bir şarkı karşısında kaybettiğini görünce kapatmıştım. Midem kaldırmadı... Sizin peformanstan önce denk gelip açıp oyumu verdim ama kısmet değilmiş. Türkiyedeki müzik dinleyici kitlesini göz önüne aldığımızda, buraya kadar gelmeniz bile çok başarılı olduğunuzun bir kanıtıdır bence...

Her ne kadar parçayı bu kadar kırpmanın farkı hissedildiyse de, gayet güzel bir performanstı. Ama bunlar bir kenarda dursun, @DenizSayman çok güzel bir cevap verdi Fuat Güner'e, helal olsun dedim. Ki bana göre zaten söylenmesi gereken buydu. Ellerinize emeğinize sağlık tekrardan.

Millet ne anlar güzel müzikten :) Performansınız çok güzeldi tebrik ederim. Umarım kısa bir süre içerisinde İstanbulda konser vermeye gelirsiniz, sizi bu programdaki gibi 2-2,5 dakikaya sıkıştırılmış şekilde değil uzun uzun dinlemek isterim

Bence şarkı kırpılmaya gelemedi daha kısa bi şarkıda seçilebilirdi ( It's so easy , Youth Gone Wild ) ama sonuç ne kadar değişirdi bence pek birşey değişmezdi.Önemli olanı zaten başardınız tebrik ederim umarım sahnedede canlı canlı görme fırsatı bulurum.

Selamlar tekrardan,

Ancak biraz kendime gelebildim, dün gece İstanbul'dan Ankara'ya yola çıktık o saatte baya ciddi bir trafik de vardı niyeyse. Neyse geldik uyuduk uyandık anca işte.

Herkese çok teşekkür ederim desteğiniz ve ilginiz için. Geçemememiz çok normal ki zaten bildiğiniz gibi amaç geçmekten ziyade çatır çatır çalmak, bu müziği seven insanlara kendimizi tanıtmaktı. %51 oy ortalama 75.000 kişi civarı oy vermiş demekmiş bu çok ciddi bir rakam bana göre. İlk yarışmaya katılmayı düşündüğümüzde lan direk çıkıp Youth Gone Wild çalalım ne yaparlar demiştik. Welcome To The Jungle'da jürinin bir kısmı ve seyirci ne yapıyor lan bunlar gibi bakmış, e daha ne olsun :) ( Ayırca The Mad ''F'' Cap t-shirt ümüzü de giydik yani :) )

2 dakika olayı maalesef çok üzücü oldu biz 3 dakikaya göre kırpıp çalışmıştık ama bize çok geç haber geldi. Daha doğrusu haber 2-3 gün önce geldi ama biz tek grup olduğumuz için girip onu tekrar düzenlemek ve çalışmak ayrı bir iş oldu. Bir yandan da hangi rock şarkısını 2 dakikaya indirseniz baya bir kısmını kaybedecek, bari en sevdiklerimizden birini çalalım eleneceksek şanımızla elenelim dedik, öyle de oldu.

Biraz sizlere organizasyon iç yüzünden ve oradaki tepkilerden bahsetmek istiyorum. Tarzımızdan hiç ödün vermediğimiz ve düzgün çalışarak, işimizi ciddiye alarak yaptığımız için prodüksyion ekibinden, orkestradan, Tarık Hoca'dan ve diğer yarışmacılardan da saygı ve sevgi gördük, bir çok insanla arkadaş olduk. Özellikle bambaşka tarzlarda söyleyen şarkıcıların, müzisyenlerin bizim için yaptığı güzel yorumlar bizi çok mutlu etti.

Normalde şarkı seçerken istediğiniz 6 şarkıyı yazıyorsunuz ve aradan en uygun olduğunu düşündüklerini prodüksiyon ekibi, Tarık Hoca ile birlikte seçip size yolluyor. Genelde çok söylenen şarkıların veya çok slow şarkı olmasının önüne geçmek için baştan liste isteyebiliyor veya en çok istediğinizden başka bir şarkınızı seçebiliyorlar. Aynı durum giyimde de var, ufak tefek karışmalar veya tamamen yeni bir kıyafet talebi olabiliyor. O bahsettiğim bu adamların bir tarzı var duruşunu sergileyebildiğimiz için bize ne seçtiğimiz şarkılarda ne de giyim kuşam konusunda hiç bir şekilde karışmadılar. Hatta bu durum hoşlarına bile gitti ve artık bu turda soundcheck haricinde müzik uygun mu değil mi diye gelip dinlemediler bile, nasılsa bunlar çalar kafalarına göre birşeyler diye.

Biraz da lojistik kısmından bahsetmek istiyorum. Gitar amfilerini kendimiz Ankara'dan götürdüğümüz için grubun bir kısmı araba ile eşyaları alıp arabayla, bir kısmı da uçakla İstanbul'a gitti. Özellikle ilk başta çok zorlu oldu bu durum, çünkü ilk çağırdıklarında orada bir bakıp sahneye çıkıp çıkmayacağımıza karar vereceklerinden bahsetmişlerdi. Gittik provayı sahnede yaptık. Bugün kalın yarın çalın dediler. Olum nasıl çalalım kıyafetimiz yok, hiçbişeyimiz yok bırakın bizi gidelim diyoruz. O sırada kanalın binasına gönderdiler performans öncesi video çekilde sonra yarışma binasına geri geldik. ( o trafikte 2-2.5 saat sadece gidip gelmek ). Gece en son ikna edip sabah arabayla geldiğimiz ve o kadar yorulduğumuz gün sonrası gece arabayla geri döndük. Sonraki gün toparlandık, bir sonraki gün tekrar sabah yola çıktık, kıyafetli sahne provası, fotoğraf çekilmelerini yaptık ve akşam ilk tura çıktık. Gerisini detaylı anlatmayayım ama genelde böyle sürekli git gel işleri hallet gibi bir durum var. Senin provan yokken başkalarını izliyor/bekliyorsun. Dolayısıyla bir yandan çok yorucu da bir süreç. Normal konserlerden çok daha farklı koşullar. Şarkıların bir çoğunun sesi ve vücudu da akşama kadar yorulmuş oluyor, e biz arabayla gidip geldiğimiz, ekipman taşıyıp gün içinde 2-3 defa kurup söktüğümüz için daha da çok yoruluyoruz.

Ses sitemi inanılmaz. Daha önce bu kadar iyisini dinlemedim ve çalmadım. Ayrıca sahne seyircilerin olduğu yerden TV'dekine göre çok farklı ve etkileyici görünüyor. Seyircilerin içinde oturduğunuzda kötü söylemiş olan solistlerin sesi bile bir acaip geliyor.

Biz henüz 6 aylık bir grubuz, yavaş yavaş ve sağlam gitmeyi seviyoruz. Ama bu yarışma bizim tahmin ettiğimizden çok daha hızlı gitmemizi sağladı, şu anda bu hıza yetişmeye çalışıyoruz. Farklı şehirlerde konserlerimiz olacak gibi görünüyor, bunun için repertuarı yeniliyor/geliştiriyoruz. Ankara'da haftalık akustik program yapmaya başlayacağız, bir yandan ona çalışıyoruz. Kendi şarkılarımızı düzenleyip demo kayıtlarını yapıyoruz. Çok ince bir çizgi, çünkü hazır olmadan ortaya birşey koymak istemiyoruz ama bu programın rüzgarını da kaybetmeden yürümek istiyoruz.

Bizim için muhteşem bir tanıtım fırsatı olması yanı sıra, bir sürü insanla tanıştığımız ve grup olarak çok eğlendiğimiz harika bir deneyim oldu. Seçtiğimiz şarkının da izlediğimiz yolun da doğru olduğuna inanıyoruz.

Elinize,kolunuza,agziniza,emeginize saglik.Yolunuz acik olsun.

Soylemek istedigim tek sey oran,eleme vs disinda canli yayinda olabilecek herturlu riski ustlenmis,cikip catir catir calmis gruplara bence 4 jurininde + vermesi gerekiyor.Yani ne bileyim arkana ordaki orkestrayi alip sadece soylemek baskaaa grupca cikip sahneyi kisa surede hazirlayip calmak baska.Siz calarken juriye baktim ben sadece :bored:

Arkadaş Mustafa Sandal'ın OK verdiklerini de gördük, Gülben'in de.. Fuat hoca zaten size Ok verirdi.. Sizden sonra 5 para etmeyecek adamlara "olur" verdiler.. Komik ya memleketin pop starını arıyorlar işte yağdanlık.. Sıradan bir ses, sıradan bir şarkı ama işte millet ezberlemiş ya, azcık yağlayınca tamamdır.. Welcome To The Jungle'ı sizin çaldığınız gibi kaç grup çalar Türkiye'de meraktayım.. Yılların Indians'ının her Cumartesi Alt Kemancı'da Enter Sandman'i rezil çalışını hatırlayınca.. Ben söyleyeyim bir elin parmaklarını geçmez..
The Madcap ve Yiğit Arat Karşılaşması (Yarı Final)

Güzel eleştiriler için çok teşekkür ederim, artık bundan sonra birkaç şehir konser ve haftalık akustik programlarımız olacak. Bir yandan şarkılarımızı kaydediyoruz, birkaç ay içinde ilk single ı yayınlamayı hedefliyoruz.

Başka bir konu, müzikte en sevdiğim şey tezat. Misal Demet Akalın'ın bizim grubu sevip bizi görünce vayy benim grubum gelmiş diyerek fotoğraf çekmesi, bize her tur oy vermesi :)

12027597_10153019492822077_975576971421871884_n.jpg

Selamlar tekrardan,

Ancak biraz kendime gelebildim, dün gece İstanbul'dan Ankara'ya yola çıktık o saatte baya ciddi bir trafik de vardı niyeyse. Neyse geldik uyuduk uyandık anca işte.

Herkese çok teşekkür ederim desteğiniz ve ilginiz için. Geçemememiz çok normal ki zaten bildiğiniz gibi amaç geçmekten ziyade çatır çatır çalmak, bu müziği seven insanlara kendimizi tanıtmaktı. %51 oy ortalama 75.000 kişi civarı oy vermiş demekmiş bu çok ciddi bir rakam bana göre. İlk yarışmaya katılmayı düşündüğümüzde lan direk çıkıp Youth Gone Wild çalalım ne yaparlar demiştik. Welcome To The Jungle'da jürinin bir kısmı ve seyirci ne yapıyor lan bunlar gibi bakmış, e daha ne olsun :) ( Ayırca The Mad ''F'' Cap t-shirt ümüzü de giydik yani :) )

2 dakika olayı maalesef çok üzücü oldu biz 3 dakikaya göre kırpıp çalışmıştık ama bize çok geç haber geldi. Daha doğrusu haber 2-3 gün önce geldi ama biz tek grup olduğumuz için girip onu tekrar düzenlemek ve çalışmak ayrı bir iş oldu. Bir yandan da hangi rock şarkısını 2 dakikaya indirseniz baya bir kısmını kaybedecek, bari en sevdiklerimizden birini çalalım eleneceksek şanımızla elenelim dedik, öyle de oldu.

Biraz sizlere organizasyon iç yüzünden ve oradaki tepkilerden bahsetmek istiyorum. Tarzımızdan hiç ödün vermediğimiz ve düzgün çalışarak, işimizi ciddiye alarak yaptığımız için prodüksyion ekibinden, orkestradan, Tarık Hoca'dan ve diğer yarışmacılardan da saygı ve sevgi gördük, bir çok insanla arkadaş olduk. Özellikle bambaşka tarzlarda söyleyen şarkıcıların, müzisyenlerin bizim için yaptığı güzel yorumlar bizi çok mutlu etti.

Normalde şarkı seçerken istediğiniz 6 şarkıyı yazıyorsunuz ve aradan en uygun olduğunu düşündüklerini prodüksiyon ekibi, Tarık Hoca ile birlikte seçip size yolluyor. Genelde çok söylenen şarkıların veya çok slow şarkı olmasının önüne geçmek için baştan liste isteyebiliyor veya en çok istediğinizden başka bir şarkınızı seçebiliyorlar. Aynı durum giyimde de var, ufak tefek karışmalar veya tamamen yeni bir kıyafet talebi olabiliyor. O bahsettiğim bu adamların bir tarzı var duruşunu sergileyebildiğimiz için bize ne seçtiğimiz şarkılarda ne de giyim kuşam konusunda hiç bir şekilde karışmadılar. Hatta bu durum hoşlarına bile gitti ve artık bu turda soundcheck haricinde müzik uygun mu değil mi diye gelip dinlemediler bile, nasılsa bunlar çalar kafalarına göre birşeyler diye.

Biraz da lojistik kısmından bahsetmek istiyorum. Gitar amfilerini kendimiz Ankara'dan götürdüğümüz için grubun bir kısmı araba ile eşyaları alıp arabayla, bir kısmı da uçakla İstanbul'a gitti. Özellikle ilk başta çok zorlu oldu bu durum, çünkü ilk çağırdıklarında orada bir bakıp sahneye çıkıp çıkmayacağımıza karar vereceklerinden bahsetmişlerdi. Gittik provayı sahnede yaptık. Bugün kalın yarın çalın dediler. Olum nasıl çalalım kıyafetimiz yok, hiçbişeyimiz yok bırakın bizi gidelim diyoruz. O sırada kanalın binasına gönderdiler performans öncesi video çekilde sonra yarışma binasına geri geldik. ( o trafikte 2-2.5 saat sadece gidip gelmek ). Gece en son ikna edip sabah arabayla geldiğimiz ve o kadar yorulduğumuz gün sonrası gece arabayla geri döndük. Sonraki gün toparlandık, bir sonraki gün tekrar sabah yola çıktık, kıyafetli sahne provası, fotoğraf çekilmelerini yaptık ve akşam ilk tura çıktık. Gerisini detaylı anlatmayayım ama genelde böyle sürekli git gel işleri hallet gibi bir durum var. Senin provan yokken başkalarını izliyor/bekliyorsun. Dolayısıyla bir yandan çok yorucu da bir süreç. Normal konserlerden çok daha farklı koşullar. Şarkıların bir çoğunun sesi ve vücudu da akşama kadar yorulmuş oluyor, e biz arabayla gidip geldiğimiz, ekipman taşıyıp gün içinde 2-3 defa kurup söktüğümüz için daha da çok yoruluyoruz.

Ses sitemi inanılmaz. Daha önce bu kadar iyisini dinlemedim ve çalmadım. Ayrıca sahne seyircilerin olduğu yerden TV'dekine göre çok farklı ve etkileyici görünüyor. Seyircilerin içinde oturduğunuzda kötü söylemiş olan solistlerin sesi bile bir acaip geliyor.

Biz henüz 6 aylık bir grubuz, yavaş yavaş ve sağlam gitmeyi seviyoruz. Ama bu yarışma bizim tahmin ettiğimizden çok daha hızlı gitmemizi sağladı, şu anda bu hıza yetişmeye çalışıyoruz. Farklı şehirlerde konserlerimiz olacak gibi görünüyor, bunun için repertuarı yeniliyor/geliştiriyoruz. Ankara'da haftalık akustik program yapmaya başlayacağız, bir yandan ona çalışıyoruz. Kendi şarkılarımızı düzenleyip demo kayıtlarını yapıyoruz. Çok ince bir çizgi, çünkü hazır olmadan ortaya birşey koymak istemiyoruz ama bu programın rüzgarını da kaybetmeden yürümek istiyoruz.

Bizim için muhteşem bir tanıtım fırsatı olması yanı sıra, bir sürü insanla tanıştığımız ve grup olarak çok eğlendiğimiz harika bir deneyim oldu. Seçtiğimiz şarkının da izlediğimiz yolun da doğru olduğuna inanıyoruz.
Çok tebrikler...Bence zaten grup çok sağlam...Umarım bu ivme artarak devam eder,bizlerde adam gibi müzik dinleriz :)

Yaklaşık 6 yıl önce yazdığım ve o zaman ki ev stüdyomda Onur Koçak'la kaydettiğimiz bu şarkıyı, Onur'un söyleme şeklini, kayıttaki amatör ruhu çok seviyorum.

Şimdi yaptığımdan bambaşka bir tarz ve çaldığım gitarlar da şimdiki halime göre bir hayli uzak ama bu şarkı da böyle güzel bana göre. Birkaç güne yine 2010 yılından bir canlı kaydını da yükleyeceğim.

Bu arada The Madcap mobil uygulaması iOS için de yayınlandı, grup hakkında konser tarihleri, yeni videolar ve coverlardan, gelişmelerden haberdar olmak için The Madcap mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.
iOS : The Madcap - Glam & Hard Rock Grubu on the App Store
Android : The Madcap – Android-Apps auf Google Play

Selamlar sevgili arkadaşlar.

The Madcap Ekim ayı konser tarihleri şu şekilde, cümlenizi beklerim.

6 Ekim Salı @Dubh Linn Via Flat (Akustik) ANKARA
11 Ekim Pazar @Noxus (Ankara'nın Rock Grupları Radyo Hacettepe Kapanmasın Diyor) ANKARA
13 Ekim Salı @Dubh Linn Via Flat (Akustik) ANKARA
20 Ekim Salı @Dubh Linn Via Flat (Akustik) ANKARA
23 Ekim Cuma @Cazara, ADANA KONSER
27 Ekim Salı @Dubh Linn Via Flat (Akustik) ANKARA
28 Ekim Çarşamba @Passage Pub, ANKARA KONSER
31 Ekim Cumartesi @dorock XL, İSTANBUL KONSER

Selamlar arkadaşlar!

Konser tarih ve etkinlikleri şu şekilde

Adana - Cazara 23 Ekim Cuma

Ankara - Passage Pub 28 Ekim Çarşamba

İstanbul - Dorock XL Halloween Party 31 Ekim Cumartesi

Bugün Izgi ile yayınladığımız Pop Music Metalized serisi, Akustik cover, canlı konser videolarımız 1.000.000 izlemeyi geçmiş bulunuyor.

The Madcap uygulamamızın da bağlı olduğu izlesene.com kanalımız 411.000 izleme ve youtube kanalı da 600.000 izlemeye ulaştı. Sadece evde yaptığımız işler ile dünya çapında bu kadar insana ulaşabilmiş olmak muhteşem bir duygu.

Bir süre daha çok grubumuz The Madcap'e odaklı çalışmaya devam edeceğiz. Önce single klibi gelecek ve sonrasında başka fikir, projelerimiz de var.

Tabii ki konserlerimize devam ediyor olacağız. Yarın İstanbul Dorock XL'da muhteşem bir Halloween Parti etkinliğinde Özlem Tekin, 13 ve DJ Ozzy ile birlikte sahnede olacağız.

Geri