Youtube Kanalım

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim hem buraya yazdığınız fikirler hem de ankete gösterdiğiniz ilgi için.

Şöyle bir durum da var şarkıların süresi 2:40 civarı olması gerekiyor programda çalınabilmesi, TV standartlarına uygun olması ve oylamanın adil, herkesin eşit süreye sahip olabilmesi adına. Bu durum özellikle rock şarkılarında ciddi bir kırıplmaya sebep oluyor. Highway To Hell'de fazla değişik bir bölüm olmadığından şarkının ana hatlarını koruyabildik.

Diğer şarkı hangisi olursa olsun birazcık orjinalinden eksik olması gerekecek. Özellikle TV standartlarına uygun olup daha çok dinleyiciye hitap edebilmesi adına gitar soloları ciddi şekilde kısatlmak gerekiyor, sadece solonun ana hatlarını ve en önemli yerlerini belli edecek şekilde. Bu şekilde şarkının geri kalanını da daha çok koruma imkanı oluyor haliyle.

Henüz tam karar veremedik ama güzel fikir almış olduk ve oluyoruz.

deniz abi merhaba öncelikle performansınızı canlı yayında izlemiştim tv'den gerçekten çok çok iyiydiniz tebrik ederim. youtube coverlarınızı da takip ediyorum. size bir tavsiyede bulunmak istiyorum haddim olmasa da. :D bu tarz müzik yarışmalarını takip eden birisi olarak yaptığım gözlemlere göre Türkiye'de ya çok hareketli ve bilindik ya da arabesk-melankolik-duygusal tarzda şarkılar tutuluyor. yani orta kararda şarkılar pek tutulmuyor. Aşırı sert metal şarkıları da pek tutulmuyor maalesef. ilk performansınızda hareketli bir şarkı çalmıştınız. bence bu turda da orta sertlikte (highway to hell havasında mesela) ve hareketli şarkılar çalsanız daha iyi olur gibi sanırım. aynı zamanda vokalin de kendini gösterebileceği bir şarkı olması önemli bence. mesela Guns N' Roses - Nightrain veya Velvet Revolver - Slither gibi. bu arada umarım yarışmadaki hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz. başarılar abi :)

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim hem buraya yazdığınız fikirler hem de ankete gösterdiğiniz ilgi için.

Şöyle bir durum da var şarkıların süresi 2:40 civarı olması gerekiyor programda çalınabilmesi, TV standartlarına uygun olması ve oylamanın adil, herkesin eşit süreye sahip olabilmesi adına. Bu durum özellikle rock şarkılarında ciddi bir kırıplmaya sebep oluyor. Highway To Hell'de fazla değişik bir bölüm olmadığından şarkının ana hatlarını koruyabildik.

Diğer şarkı hangisi olursa olsun birazcık orjinalinden eksik olması gerekecek. Özellikle TV standartlarına uygun olup daha çok dinleyiciye hitap edebilmesi adına gitar soloları ciddi şekilde kısatlmak gerekiyor, sadece solonun ana hatlarını ve en önemli yerlerini belli edecek şekilde. Bu şekilde şarkının geri kalanını da daha çok koruma imkanı oluyor haliyle.

Henüz tam karar veremedik ama güzel fikir almış olduk ve oluyoruz.
Deniz hocam, Sweet'teki en baş soloyu çal da, vokalmiş bilmem neymiş. Gerisi bizim için önemli değil. Bizim burada sevindiğimiz ve gurur duyduğumuz olay Türkrock forumundan birilerinin TV8 gibi büyük bir televizyon kanalında sahne alması. Siz hata da yapsanız önemli değil bizim için. Bir de ne zaman yayınlanacak?

Saygılar.

deniz abi merhaba öncelikle performansınızı canlı yayında izlemiştim tv'den gerçekten çok çok iyiydiniz tebrik ederim. youtube coverlarınızı da takip ediyorum. size bir tavsiyede bulunmak istiyorum haddim olmasa da. :D bu tarz müzik yarışmalarını takip eden birisi olarak yaptığım gözlemlere göre Türkiye'de ya çok hareketli ve bilindik ya da arabesk-melankolik-duygusal tarzda şarkılar tutuluyor. yani orta kararda şarkılar pek tutulmuyor. Aşırı sert metal şarkıları da pek tutulmuyor maalesef. ilk performansınızda hareketli bir şarkı çalmıştınız. bence bu turda da orta sertlikte (highway to hell havasında mesela) ve hareketli şarkılar çalsanız daha iyi olur gibi sanırım. aynı zamanda vokalin de kendini gösterebileceği bir şarkı olması önemli bence. mesela Guns N' Roses - Nightrain veya Velvet Revolver - Slither gibi. bu arada umarım yarışmadaki hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz. başarılar abi :)

Selamlar,

Nightrain hem hikayesi hem de genel olarak çok sevdiğim bir şarkı. Grubun konser repertuarına alacaklarımız arasında.

İlk turu geçtikten sonra bunun geri dönüşünün muhteşem olduğunu gördük, bu yüzden bir iki tur daha gidebilmek istiyoruz. Slither muhtemelen çook az biliniyordur, Nightrain'de Guns'ın en popüler parçalarından değil. Bu arada biz normalde çok çalınan şarkıları çalmayı sevmiyoruz, mesela Sweet Child veya You Give Love a Bad Name gibi. Ancak bize bir iki tur daha geçirtebilecek şarkılar olduğunu düşündüğümüz için bunlar üzerinde duruyoruz anket sonuçlarına göre de.

@HmzGkgz solonun önemli yerlerini korumaya çalışacağım en azından :)

8 Eylül Salı akşamı ( önümüzdeki salı ) Rising Star Türkiye'nin 2. turu için TV8 ekranlarında tabii ki Rock N' Roll duruşuna yakışan bir şarkı ile sahnede olacağız.

themadcaprising1.jpg

Rising Star'ın ilk turunu geçmenin bizim için çok ciddi geri dönüşleri oldu, özellikle bu müziği seven bir çok insanla buluşmuş olduğumuz için çok mutluyuz. 2. turu da geçip TV ekranlarında Rock N' Roll ruhunu yaşatmaya devam etmek istiyoruz. Bu yüzden bu turda da bize oy göndererek desteklemenize ihtiyacımız var.

Rising Star 2. Turunda bize oy verebilmek için YAN EKRAN isimli mobil uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gerekiyor (Uygulamanın logosu aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi TV8 logosunu içeriyor.)

Uygulamadan oy verebilmek için bizim VTR'ler gösterime girmeden programın açık olması ve bizim fotoğrafımız çıktığı zaman yarışmacıya bağlan seçeneğini sağa çekmek gerekiyor, biz sahnedeyken uygulamayı açıp oy verilemiyor maalesef. Saat kaçta sahnede olacağımız henüz belli olmadığı için, bizi desteklemek isteyen arkadaşların biraz erkenden tv karşısında olmalarını ve YAN EKRAN uygulamalarını açık bulundurmalarını rica ediyoruz. Çıkış saatimiz belli olduğunda buradan tekrar duyuracağız.

1. Turda şarkı bitimine 1:40 dakika kala duvar kalkıp oy oranımız %81 civarına geliyor ve sonra orada kalıyor. Bazı arkadaşlarımız nasılsa duvar kalktı diyerek oy vermeyi pek umursamamışlar. Ancak bundan sonraki turları geçebilmek için daha yüksek oy oranına ihtiyacımız olacak, ve ayrıca yüksek oy oranı bu müziğin daha çok ilgi görmesi anlamına da geliyor. Bu yüzden oylamayı kesmemenizi rica ediyoruz.

Bütün bunlar tabii ki tekrar o sahneye ve TV8 ekranlarına Rock N' Roll ruhunu taşıyabilmek, bu müziği biraz olsun ileriye götürebilecek bir adım atabilmek adına.

Selamlar,

Kusura bakmayın buraya yazma şansım olmadı. Pazartesi sabahı İstanbul'a yola çıktık, tabii iptal olunca akşam döndük. Eşya taşımak zorunda olduğumuz için arabayla gidip geliyoruz bir de dönüş trafiğine kaldık. Baya yorucu oldu.

Son durum 15 Eylül Salı günü çalacağız, desteklerinizi bekliyoruz :).
Şansınuza tam da maçın olduğu gün abi :D Neyse umarım saatler çakışmıyordur, çakışırsa da birkaç dakikalığına maçı izlemeyiz artık :D

Benim de gönlüm Mr. Big'e gitti valla gördüğüm gibi :D Yalnız Bon Jovi düşünüyorsanız Bad Medicine derdim direkt olarak. Onun dışında ben de Sweet Child O' Mine diyorum. Ancak talkbox işi olursa Bon Jovi dönülebilir diye düşünüyorum :) Ya da bir üst tur ( yarışmayı takip etmediğimden bilmiyorum bir üst tur var mı ) varsa talkbox ona da saklanabilir. Başarılar :)

Bu akşam sahnedeyiz, destekleriniz için hatırlatayım dedim :) Baraj %80 jüri de daha zor oy veriyor dün gördüğümüz kadarıyla o yüzden her türlü desteğe ihtiyacımız var

Geri